WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційна система Windows 2000 - Курсова робота

Операційна система Windows 2000 - Курсова робота

натискання кнопки активного додатку на панелі задач;
з повноекранного в нормальне й зворотно - натискання миші на кнопці відновлення вікна.
Для виклику команди з меню (мал.5(6)) необхідно навести покажчик миші на потрібний пункт меню і натиснути кнопку миші. Меню відкриється і для вибору з нього команди слід натиснути мишею на відповідному пункті. Якщо у нижній частині меню знаходиться кнопка то у меню виведено не усі команди, а тільки ті, що уживались останніми (мал.6). При натисканні на кнопку з'являться усі команди цього меню (мал.7).
Якщо праворуч від пункту меню стоїть позначка то при наведенні на неї покажчика миші відкриється підменю (мал..8).
Якщо після імені команди стоїть три крапки, то після її вибору з'явиться діалогове вікно. Сірим кольором зображені команди, які в даний час недоступні. Щоб закрити меню без вибору команди необхідно натиснути мишею за межі меню або натиснути клавішу Esc.
Одне з вікон є активним. Заголовок активного вікна виділений темним кольором, вікно виходить на передній план, у ньому знаходиться курсор.
Зміна розміру вікна (в нормальному стані) здійснюється пересуванням рамок вікна при натиснутій кнопці миші.
Переміщення вікна (в нормальному стані) здійснюється пересуванням заголовку вікна при натиснутій кнопці миші.
Смуги прокручування з'являються, коли вміст вікна не уміщається в його видимій частині. Для перегляду вмісту вікна є декілька варіантів:
натискати на кнопках 5 і 6;
пересувати прямокутник прокручування;
натискати мишею між прямокутником прокручування та кнопками 5,6.
Закриття вікон: для завершення роботи з додатком (програмою) необхідно закрити його вікно. Активне вікно можна закрити одним з таких способів:
виконати натискання на кнопці закриття вікна;
набрати на клавіатурі комбінацію Alt+F4;
вибрати команду Выход у меню Файл;
вибрати команду Закрыть у системному меню вікна (натиснути на кнопці системного меню).
Файлова система
Уся інформація (програми, документи, таблиці, малюнки та ін.) зберігається в файлах. Файл - найменоване місце на диску для зберігання інформації. Кожний файл має ім'я і розширення. Розширення указує на тип файлу. Ім'я файлу може мати до 255 символів. Розширення відокремлюється від імені крапкою.
Наприклад: Статут малого підприємства.doc
В імені файлу не можна використовувати такі символи:
* ? / | : "
Перед ім'ям файлу стоїть його значок, що указує на розширення (тип) файлу:
- файли з розширенням com, exe, містять програми готові до виконання;
- файли з розширенням bat - пакетні файли;
- файли з розширенням doc - документи, створені у текстовому редакторі Microsoft Word;
- файли з розширенням xls - таблиці, створені у табличному процесорі Microsoft Excel.
- файли з розширенням bmp - малюнки, створені у графічному редакторі Paint.
Папка (каталог) - найменоване місце на диску для зберігання файлів. Ім'я папки може мати до 255 символів. Кожна папка може містити в собі інші папки, документи, таблиці, малюнки та ін. Сукупність папок утворює деревоподібну структуру (мал.9). Якщо папка X входить до папки Y, то папка Х називається укладеною папкою папки Y. Значок звичайної папки зображено на мал.6. Для відкриття будь-якої папки необхідно двічі натиснути на її значку. Після цього відкриється вікно, в якому буде подано вміст цієї папки.
У разі звертання до файлу необхідно вказати його шлях. Шлях - це послідовність з імен логічного диску, папок та укладених папок, розділених символом "". Наприклад, звертання до файлу Статут.doc, що знаходиться на диску С: у папці Договори, яка входить до папки Мои документы (мал.10):
С:Мои документыДоговориСтатут.doc
Папка, з якою в даний час працює користувач, називаються відкритою (поточною) папкою. Якщо потрібний файл знаходиться у відкритій папці, то повний шлях до файлу можна не вказувати.
Спеціальні папки Робочого стола
Мой компьютер - спеціальна папка, що дозволяє проглядати вміст дисків комп'ютера й виконувати різноманітні операції з файлами й папками (запуск програм, копіювання, переміщення й видалення файлів і папок та ін.).
Корзина - спеціальна папка, що містить перелік усіх видалених файлів і папок.
Портфель - системна папка, що використовується для погодження копій документів, які обробляються в різних комп'ютерах.
Сетевое окружение - спеціальна папка, що дозволяє проглядати вміст дисків комп'ютерів, які підключені до локальної мережі й виконувати різноманітні операції на них.
С:
Anty
Авторський договір.doc
Program Files
Доручення.doc
Windows
Договір на обслуговування.doc
Мои документы
Орендa.doc
Договори
Статут.doc
Установчій договір.doc
Звіти
Звіт за І квартал.xls
Листи Звіт за ІІ квартал.xls
Звіт за І півріччя.xls
Словники
Звіт за ІІІ квартал.xls
Rump
Звіт за ІV квартал.xls
Ruta
Stylus
Autoexec.bat
Command.com
Мал.10. Приклад розташування файлів і папок на диску
Діалогові вікна
Діалогові вікна (мал.16) з'являються в тому випадку, коли Windows необхідна додаткова інформація для виконання будь-яких дій. Вони містять:
- кнопка закриття вікна зі збереження усіх змінених параметрів;
- кнопка закриття вікна без збереження змінених параметрів;
- кнопка збереження усіх змінених параметрів без закриття вікна;
- кнопка закриття вікна, коли змінені параметри уже збережені;
- поля уведення - обмежені прямокутною рамкою області, в які користувач може уводити з клавiатури текст; щоб увести дані в поле необхідно з початку натиснути у ньому мишею ;
- лічильники - поля з двома кнопками праворуч; можна натиснути у нього мишею і набрати значення параметру на клавіатурі або натискати на кнопках: для збільшення параметру - t, для зменшення - u;
- поля переліку - містять перелік об'єктів, доступних для вибору; якщо вміст переліку не уміщується у видиму частину, то з'являються смуги прокручування для перегляду довгих переліків; щоб вибрати об'єкт слід натиснути на ньому мишею;
- поля прихованому переліку у видимій частині мають тільки значення поточного параметру, для їх відкриття необхідно зафіксувати покажчик миші на 6 праворуч від поля переліку;
- перемикачі - коло з чорною крапкоюабо без неї, призначені для вибору одного з взаємовиключаючих режимів;
- прапорці - прямокутне поле індикатора з позначкою a всередині або без неї: використовується для вмикання/ вимикання режиму (його ім'я написане поруч), що може знаходитися в увімкнутому або вимкнутому стані
- кнопки контекстної довідки, для виклику контекстної довідки слід натиснути її, а потім невідомий елемент.
Панель задач
Панель задач призначена для запуску додатків і переходу поміж ними. За замовчанням вона знаходиться в нижній частині екрану. Панель задач містить кнопку Пуск, кнопки з ярликами активних додатків та індикатори. Активним додатком вважається програма, яку запущено на виконання. При натисканні на кнопці Пуск з'являється Головне меню. Якщо пункт меню позначений стрілкою 4, то при наведенні на нього покажчика миші відкриється підменю. Для запуску додатку необхідно натиснути на його імені. Після цього відкриється вікно додатку, а на панелі задач з'явиться кнопка з його значком. Для переходу між активними додатками слід натискати відповідні кнопки на панелі задач.
Для переходу між активними додатками також використовується комбінація

 
 

Цікаве

Загрузка...