WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційна система Windows 98 - Курсова робота

Операційна система Windows 98 - Курсова робота

закриття вікна;
- кнопка закриття вікна, коли змінені параметри ужезбере-жені;
- поля уведення - обмежені прямокутною рамкою області, в які користувач може уводити з клавiатури текст; щоб увести дані в поле необхідно з початку натиснути у ньому мишею ;
- лічильники - поля з двома кнопками праворуч; можна натиснути у нього мишею і набрати значення параметру на клавіатурі або натискати на кнопках: для збільшення параметру - t, для зменшення - u;
- поля переліку - містять перелік об'єктів, доступних для вибору; якщо вміст переліку не уміщується у видиму частину, то з'являються смуги прокручування для перегляду довгих переліків; щоб вибрати об'єкт слід натиснути на ньому мишею;
- поля прихованому переліку у видимій частині мають тільки значення поточного параметру, для їх відкриття необхідно зафіксувати покажчик миші на 6 праворуч від поля переліку;
- перемикачі - коло з чорною крапкою або без неї, призначені для вибору одного з взаємовиключаючих режимів;
- прапорці - прямокутне поле індикатора з позначкою a всередині або без неї: використовується для вмикання/ вимикання режиму (його ім'я написане поруч), що може знаходитися в увімкнутому або вимкнутому стані
- кнопки контекстної довідки, для виклику контекстної довідки слід натиснути її, а потім невідомий елемент.
Контекстне меню
Контекстне меню містить основні команди по керуванню об'єктом. Для виклику контекстного меню потрібно натиснути на об'єкті правою клавішею миші. Наприклад, якщо натиснути правою клавішею миші на панелі задач, з'явиться контекстне меню панелі задач (мал.9), яке містить команди для керування вікнами активних додатків. Пункти меню вибираються, як звичайно, натисканням лівої кнопки миші.
Панели инструментов - після вибору цього пункту відкриється підменю, за допомогою якого можна викликати і забирати панелі інструментів. Якщо поруч з іменем панелі стоїть позначка a , то панель увімкнена.
Окна каскадом - упорядкування вікон активних додатків каскадом, за винятком згорнутих на панель задач.
Окна сверху вниз - упорядкування вікон активних додатків горизонтальними смугами.
Окна слева направо - упорядкування вікон активних додатків вертикальними смугами.
Свернуть все окна - згортання усіх активних додатків на панель задач.
Свойства - виклик діалогового вікна для настроювання панелі задач.
Довідкова система
Викликати довідку можна декількома способами:
натиснути кнопку s праворуч заголовку вікна і потім невідомий елемент;
натиснути на невідомому елементі правою кнопкою миші і потім лівою кнопкою на пункті Что это такое? у контекстному меню;
натиснути на невідомому елементі мишею, потім натиснути клавішу F1;
вибрати пункт Справка (?) у рядку меню і потім пункт Вызов справки;
натиснути кнопку Пуск і потім пункт Справка.
У двох останніх випадках повинно з'являтися діалогове вікно Справочная система. В укладці Содержание необхідно знайти потрібний розділ. Розділи довідки мають значки і містять пункти та інші розділи. Розділ відкривається подвійним натисканням миші на ньому. Пункт довідки має значок . Якщо натиснути на ньому мишею, у правій частині вікна з'явиться текст довідки по цьому пункту.
В укладці Предметный указатель слід уводити слово, що цікавить, у поле, поки у переліку не з'явиться відповідний пункт. Для виведення довідки по виділеному пункту - натиснути кнопку Вывести або двічі натиснути мишею. Також терміни можна шукати, переглядаючи перелік.
Корзина
Корзина - спеціальна папка, що містить перелік усіх видалених файлів і папок. Для відновлення видалених файлів і папок їх необхідно виділити та в пункті меню Файл вибрати команду Восстановить. Для видалення файлів і папок їх слід виділити й натиснути клавішу Delete або кнопку . Для видалення із спеціальної папки Корзина усіх файлів і папок використовується команда Очистить корзину з пункту меню Файл.
Підготовка до вимикання комп'ютера
1. натиснути кнопку Пуск;
2. вибрати пункт Завершение работы;
3. у діалоговому вікні, що з'явилося вибрати пункт выключить компьютер;
4. натиснути кнопку ОК;
5. після того, як на екрані з'явиться повідомлення "Теперь питание компьютера можно отключить." можна вимикати комп'ютер.
Дії при "зависанні" комп'ютера
Інколи під час роботи комп'ютер "зависає": перестає реагувати на натискання клавіш. У цьому випадку необхідно зробити таким чином:
1. водночас натиснути клавіші Ctrl + Alt + Delete;
2. у вікні (мал.10) виділити ім'я додатку, що "завис" і натиснути кнопку Завершить задачу;
3. якщо вікно Завершение работы программы не з'явилося, натиснути кнопку RESET на системному блоці;
4. якщо комп'ютер продовжує "зависати" його потрібно вимкнути, а через 30 - 40 сек., увімкнути.
Мал.11
Проводник Windows
Ярлик програми Проводник (Explorer) частіше за все має вигляд, як на мал.11.
Вікно програми (мал.12) поділене на дві основні частини: ліворуч відображається дерево папок, праворуч - вміст відкритої (поточної) папки. Поруч з ім'ям кожного об'єкту (диску, папки, файлу) стоїть позначка, що указує на тип об'єкту.
Натискуючи мишею значки , можна виводити й приховувати структуру папок. Для відкриття папки слід один раз натиснути по позначці папки в лівій частині або двічі в правій. Подвійне натискання по позначці папки в лівій частині відкриває папку й показує її структуру.
Мал.12. Вікно Проводник
- позначка дисководу;
- позначка диску вінчестера;
- позначка CD-ROM дисководу;
- позначка папки;
- позначка відкритої папки (поточної папки);
- папка містить укладені папки (підкаталоги), що можуть бути показані;
- папка містить укладені папки і вони показані.
Для переходу на один рівень угору (у папку, яка містить поточну папку) використовується кнопка на панелі інструментів або клавіша Backspace. Щоб перейти на один і більше рівнів угору або на інший диск можна використати прихований перелік на панелі інструментів Адрес. Перейти до попередньої папки, яка була відкрита, можна за допомогою кнопки , а повернутися - . Приховані переліки містять імена папок, які були відкриті у поточному сеансі. Для переходу до будь-якої з них, слід вибрати у переліку її ім'я. Для виведення панелі інструментів і рядку стану слід увімкнути відповідні режими в меню Вид.
Вміст відкритої папки можна подати в 5-х станах: Крупные значки, Мелкие значки, Список, Таблица, Как Web-станица. Для переходу поміж станами використовуються прихований перелік на панелі інструментів або пункти меню Вид. Для сортування файлів по имени, по типу, по размеру, по дате необхідно в контекстному меню або меню Вид вибрати пункт Упорядочить значки, а після цього тип сортування.
Для запуску програми слід виконати подвійне натискання на імені файлу, що містить програму. Якщо двічі натиснути ім'я будь-якого

 
 

Цікаве

Загрузка...