WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Microsoft Excel 97 - Курсова робота

Microsoft Excel 97 - Курсова робота


Курсова робота з iнформатики
Microsoft Excel 97
Зміст
Загальні відомості 4
Вікно програми 4
Робоча книга 4
Виділення елементів таблиці 5
Заповнення вічок 5
Скасування операцій 6
Створення робочої книги 6
Відкриття робочої книги 6
Збереження робочої книги 7
Закриття робочої книги 7
Завершення роботи з Microsoft Excel 7
Робота з формулами 7
Основні відомості 7
Функції 8
Масиви формул 9
Повідомлення про помилки 10
Операції з елементами таблиці 10
Уставка елементів таблиці 10
Видалення елементів таблиці 10
Видалення вмісту елементів таблиці 11
Копіювання і переміщення даних 11
Пошук даних 12
Зaмінa даних 12
Операції з аркушами робочих книг 13
Формат даних 13
Формат чисел 13
Маски форматів 14
Вирівнювання вмісту вічок 16
Установлення шрифту 17
Зміна розмірів рядків і стовпців 18
Оформлення таблиць 19
Групування елементів таблиці 21
Робота з вікнами 21
Поділ вікон 21
Створення нового вікна 22
Фіксація підвікон 22
Присвоєння імені вічку, інтервалу або формулі 23
Створення приміток 24
Робота з базами даних 24
Сортування даних 25
Форми даних 26
Установлення інтервалу критеріїв 27
Автофильтр 28
Расширенный фильтр 29
Робота з діаграмами 31
Друкування таблиць 31
Загальні відомості
Вікно програми
Microsoft Excel - табличний процесор, програма для створення й обробки електронних таблиць. Ярлик Microsoft Excel частіше за все має вигляд на мал.1.
Microsoft Excel дозволяє працювати з таблицями в двох режимах:
Обычный - найбільш зручний для виконання більшості операцій.
Разметка страниц - зручний для остаточного форматування таблиці перед друкуванням. Межі поміж сторінками у цьому режимі відображаються синіми пунктирними лініями. Межі таблиці - суцільною синьою лінією, пересуваючи яку можна змінювати розмір таблиці.
Для переходу поміж режимами Обычный і Разметка страниц використовуються відповідні пункти у меню Вид.
Під панелями інструментів Microsoft Excel за звичаєм знаходиться рядок формул, а у нижній частині вікна рядок стану. Щоб вивести або забрати ці рядки слід у меню Вид вибирати відповідні пункти: Строка формул або Строка состояния.
Мал.2. Вікно Microsoft Excel
Робоча книга
Файл у Microsoft Excel називається робочою книгою. Робоча книга складається з робочих аркушів, імена яких (Лист1, Лист2, …) виведені на ярликах у нижній частині вікна робочої книги (мал.2). Натискаючи по ярликах, можна переходити від аркушу до аркушу усередині робочої книги. Для прокручування ярликів використовуються кнопки ліворуч горизонтальної координатної лінійки:
- перехід до ярлику першого аркушу;
- перехід до ярлику попереднього аркушу;
- перехід до ярлику наступного аркушу;
- перехід до ярлику останнього аркушу.
Робочий аркуш являє собою таблицю, що складається з 256 стовпців і 65536 рядків. Стовпці позначаються латинськими літерами, а рядки - цифрами. Кожне вічко таблиці має адресу, що складається з імені рядку й імені стовпця. Наприклад, якщо вічко знаходиться в стовпці F і рядку 7, то воно має адресу F7.
Виділення елементів таблиці
Одне з вічок таблиці завжди є активним, активне вічко виділяється рамкою. Щоб зробити вічко активним, потрібно клавішами керування курсором підвести рамку до цього вічка або натиснути на ньому мишею.
Для виділення декількох суміжних вічок необхідно установити покажчик миші на одному з вічок, натиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, розтягнути виділення на всю ділянку. Для виділення декількох несуміжних груп вічок слід виділити одну групу, натиснути клавішу Ctrl і, не відпускаючи її, виділити інші вічка.
Щоб виділити цілий стовпець або рядок таблиці, необхідно натиснути мишею на його імені. Для виділення декількох стовпців або рядків слід натиснути на імені першого стовпця або рядку і розтягнути виділення на всю ділянку.
Для виділення декількох аркушів необхідно натиснути Ctrl і, не відпускаючи її, натискати на ярликах аркушів.
Мал.3
Заповнення вічок
Для уведення даних у вічко необхідно зробити його активним і увести дані з клавіатури. Дані з'являться у вічку та у рядку редагування (мал.3). Для завершення уведення слід натиснути Enter або одну з клавіш керування курсором. Процес уведення даних закінчиться й активним буде сусіднє вічко.
Щоб відредагувати дані у вічку, необхідно:
1. зробити вічко активним і натиснути клавішу F2, або двічі натиснути у вічку мишею;
2. у вічку з'явиться текстовий курсор, який можна пересунути клавішами керування курсором у потрібне місце і відредагувати дані;
3. вийти з режиму редагування клавішею Enter.
Увага! Перед виконання будь-якої команди Microsoft Excel слід завершити роботу з вічком, тобто вийти з режиму уведення або редагування.
Скасування операцій
Для скасування останньої операції над даними необхідно в меню Правка вибрати команду Отменить … або натиснути кнопку . Якщо натиснути на стрільці 6 поруч із цією кнопкою, то розкриється перелік операцій, виконаних у поточному сеансі. Натиснувши на імені однієї операції, можна скасувати її та усі операції виконані після неї.
Щоб повернути останню скасовану операцію, слід у меню Правка вибрати команду Повторить … або натиснути кнопку . Для перегляду переліку скасованих операцій слід натиснути на стрільці 6 поруч із цією кнопкою.
Мал.4
Створення робочої книги
Для створення нової робочої книги у меню Файл вибрати команду Создать. У діалоговому вікні, що розкрилося, (мал.4) вибрати спочатку укладку, а потім шаблон, на основі якого буде створено робочу книгу; після чого натиснути кнопку OK. Звичайні робочі книги створюються на основі шаблону Книга. Для створення робочої книги на основі шаблону Книга можна натиснути кнопку .
Відкриття робочої книги
Для відкриття існуючої робочої книги необхідно в меню Файл вибрати команду Открыть або натиснути кнопку , після чого розкриється діалогове вікно Открытие документа. У прихованому переліку Папка слід вибрати диск, на якому знаходиться потрібна робоча книга. У переліку, що розташований нижче вибрати (подвійним натисканням) папку з книгою і саму книгу.
За замовчанням у переліку виводяться тільки файли з книгами Microsoft Excel, які мають розширення xls і значки на мал.5. Для виводу інших типів файлів або усіх файлів необхідно вибрати відповідний тип у полі прихованого переліку Тип файлов.
Збереження робочої книги
Для збереження робочої книги необхідно викликати команду Сохранить меню Файл або натиснути кнопку . При першому збереженні з'являється

 
 

Цікаве

Загрузка...