WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Microsoft Word 97 - Курсова робота

Microsoft Word 97 - Курсова робота

фрагменту в нижній регістр;
ВСЕ ПРОПИСНЫЕ - установити усі літери фрагменту у верхній регістр;
Начинать С Прописных - установити перші літери кожного слова у верхній регістр;
иЗМЕНИТЬ РЕГИСТР - замінити літери верхнього регістру літерами нижнього регістру і навпаки.
Форматування абзаців
Для установлення параметрів абзацу використовується команда Абзац із меню Формат. Після вибору цієї команди з'являється діалогове вікно Абзац (мал.17). Для установлення абзацних відступів та інтервалів необхідно вибрати укладку Отступы и интервалы.
Мал.17
У полі Выравнивание установлюється спосіб вирівнювання абзацу:
По левому краю - абзац вирівнюється по лівому краю сторінки;
По центру - абзац вирівнюється по центру сторінки;
По правому краю - абзац вирівнюється по правому краю сторінки;
По ширине - абзац вирівнюється по обидва боки.
У полях слева і справа установлюються відстані від лівого й правого поля до меж абзацу.
У полі первая строка - вигляд відступу першого рядку абзацу:
(нет) - відступ відсутній;
Отступ - новий рядок, відстань вказується в полі на;
Выступ - негативний відступ, відстань вказується в полі на.
У полях перед і после - відстані відповідно перед першим рядком абзацу й після останнього рядку абзацу.
У полі междустрочный - інтервал поміж рядками усередині абзацу:
Одинарный - інтервал, стандартний для даного типу шрифту;
Полуторный - інтервал у 1,5 разу більше стандартного;
Двойной - інтервал у 2 рази більше стандартного;
Минимум - інтервал не менше, ніж у полі значение;
Мал.18
Точно - інтервал, рівний значенню в полі значение;
Множитель - інтервал, рівний стандартному, помноженому на значення в полі значение;
Установлювати спосіб вирівнювання можна також за допомогою кнопок (мал.18).
Мал.19
На горизонтальній координатній лінійці (мал.19) знаходяться: маркер першого рядку (1), маркер лівої (2) і правої (3) меж абзацу. Пересуваючи їх за допомогою миші, можна змінювати відповідні параметри абзацу.
Установлення позицій табуляції
Табуляція використовується для точного вирівнювання колонок тексту або чисел (мал.20). Якщо установити позиції табуляції, то при кожному натисканні клавіші Tab курсор буде пересуватися праворуч до найближчої позиції табуляції.
Мал.20
Для установлення позицій табуляції використовується команда Табуляция із меню Формат, що викликає діалогове вікно Табуляция (мал.21).
по левому краю - текст вирівнюється по лівому краю;
по центру - текст вирівнюється по центру щодо позиції табуляції;
Мал.21
по правому краю - текст вирівнюється по правому краю щодо позиції табуляції;
по разделителю - числа вирівнюються по десятковій крапці, текст вирівнюється по правому краю;
с чертой - під позиціями табуляції з'являються вертикальні риски.
Для заповнення порожнього місця, що залишається ліворуч від знаку табуляції, можна використовувати ланцюжок символів, які можна вибрати в рамці Заполнитель.
Установивши усі необхідні параметри для однієї позиції, слід натиснути кнопку Установить і нова позиція буде внесена в перелік Позиции табуляции, що містить усі установлені позиції табуляції. Щоб змінити тип вже установленої позиції табуляції, досить вибрати потрібну позицію з переліку Позиции табуляции і установити нові значення режимів.
Для видалення позиції табуляції слід вибрати її в переліку Позиции табуляции і натиснути на кнопку Удалить. Усі наявні позиції табуляції можна видалити натисканням кнопки Удалить все.
Установити позицію табуляції можна також натисканням миші на горизонтальній координатній лінійці. Тип позиції табуляції зазначений усередині квадрату в лівому кінці горизонтальної координатної лінійки. Якщо натиснути мишею на цьому квадраті, то тип позиції табуляції зміниться. По черзі можна вибрати такі типи табуляції:
- вирівнювання по лівому краю;
- вирівнювання по центру;
- вирівнювання по правому краю;
- вирівнювання по десятковому знаку.
Якщо виділити фрагмент тексту, вирівняного по позиції табуляції, й пересунути мишею символ табуляції в нове місце, то текст пересунеться разом із символом табуляції. Щоб видалити позицію табуляції, досить стягти з координатної лінійки символ табуляції.
Упорядкування переліків
Microsoft Word дозволяє швидко складати переліки з позначками, нумерацією й багаторівневі переліки з нумерацією. Елементом переліку вважається абзац тексту. Для створення переліку необхідно виділити абзаци, які слід зробити елементами переліку або установити курсор у той абзац, з якого буде починатися перелік. Потім викликати команду Список з меню Формат, що викликає діалогове вікно Список (мал.22).
Мал.22
Для створення переліку з позначками необхідно вибрати укладку Маркированный. Кожний елемент переліку з позначками виділяється за допомогою невеликої позначки, розташованої ліворуч від самого елементу. Серед запропонованих варіантів позначок слід вибрати підхожу (натиснути на ній мишею) й натиснути OK.
Для зміни вигляду позначки можна скористатися кнопкою Изменить. З'явиться вікно Изменение маркированного списка, в якому містяться додаткові позначки. При натисканні кнопки Маркер з'являється діалогове вікно Символ, в якому можна вибрати будь-який із символів в якості позначки переліку. У рамці Положение маркера задається відстань від лівого краю абзацу до позначки, а в рамці Положение текста визначається відстань від лівого краю абзацу до лівого краю тексту в переліку.
Для створення переліків із нумерацією використовується укладка Нумерованный діалогового вікна Список. Серед запропонованих варіантів нумерації переліку необхідно вибрати потрібний, натиснути ОK і перелік буде створений. Коли курсор уведення знаходиться в переліку, кожне натискання Enter створює новий пронумерований елемент переліку. При додаванні нового елементу в перелік або видаленні елементу, номери в переліку коректуються автоматично.
Щоб створити свій варіант нумерації, слід натиснути кнопку Изменить. З'явиться вікно Изменение нумерованного списка (мал.23). У полі Формат номера указується текст перед і після номеру елементу переліку, наприклад: ) або [ ]. У полі нумерация указується стиль нумерації, а в полі начать с указується число (або літера), з якого повинен починатися перелік. Шрифт номерів елементів переліку змінюється за допомогою кнопки Шрифт.
Швидко створити переліки з маркерами та нумерацією можна за допомогою кнопок і . Для створення переліку з декількома рівнями укладення використовується укладка Многоуровневый діалогового вікна Список.
Мал.23
Стилі форматування
Стиль форматування - набір параметрів (шрифту, абзацу та ін.), що має унікальне ім'я. Вибрати стиль виділеного фрагмента тексту можна у прихованому перелікуСтиль на панелі Форматирование та у вікні Стиль меню Формат. У полі Стили вікна Стиль (мал.24) міститься перелік стилів, що використовуються. Щоб побачити усі стилі слід у

 
 

Цікаве

Загрузка...