WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Microsoft Word 97 - Курсова робота

Microsoft Word 97 - Курсова робота

показувати й приховувати текст і заголовки визначеної глибини укладення;
Главный документ - використовується у випадку, коли основний документ слід розділити на частини й подати його у вигляді декількох піддокументів.
Перехід між режимами здійснюється за допомогою відповідних команд меню Вид або кнопок, розташованих ліворуч від горизонтальної смуги прокручування (мал.5).
Смуги прокручування
Смуги прокручування (вертикальна і горизонтальна) розташовані в правій і нижній частині вікна програми. Вони призначені для переміщення тексту у вікні редактора по вертикалі та по горизонталі. Переміщення по документу з використанням лінійок прокручування здійснюється за допомогою миші.
Переміщення вікна на один рядок угору
Переміщення вікна на один рядок униз
Переміщення вікна ліворуч
Переміщення вікна праворуч
Переміщення вікна в напрямку зсуву прямокутника
Переміщення вікна на один об'єкт (сторінку, малюнок, таблицю та ін.) угору
Переміщення вікна на один об'єкт униз
Вибір об'єкту пересування
Вихід із Microsoft Word
Для завершення роботи з Microsoft Word необхідно закрити вікно програми.
Операції з документами
Створення нового документа
Для створення нового документа слід у меню Файл вибрати команду Создать. У діалоговому вікні, що розкрилося, (мал.7) вибрати спочатку укладку, а потім шаблон, на основі якого буде створено документ; після чого натиснути кнопку OK. Шаблони документів Microsoft Word мають розширення dot і значки на мал.6. Звичайні документи створюються на основі шаблону Обычный. Для створення документа на основі шаблону Обычный можна натиснути кнопку .
Мал.7
Відкриття документа
Для відкриття існуючого документа необхідно в меню Файл вибрати команду Открыть або натиснути кнопку , після чого розкриється діалогове вікно Открытие документа (мал.7). У прихованому переліку Папка слід вибрати диск, на якому знаходиться потрібний документ. У переліку, що розташований нижче вибрати (подвійним натисканням) папку з документом і сам документ. Документи Microsoft Word мають розширення doc і значки на мал.8.
Мал.9
У верхньому рядку вікна знаходяться 4 кнопки, які дозволяють подати вміст відкритої папки у 4-х виглядах:
- у вигляді переліку файлів і папок;
- у вигляді таблиці з інформацією про файли та папки;
- праворуч буде подано властивості файлу, на який наведено курсор;
- праворуч буде подано фрагмент файлу, на який наведено курсор.
За замовчанням у переліку виводяться тільки файли з документами Microsoft Word. Для виводу інших типів файлів або усіх файлів необхідно вибрати відповідний тип у полі прихованого переліку Тип файлов.
Збереження документа
Для збереження документа необхідно викликати команду Сохранить меню Файл або натиснути кнопку .
При першому збереженні з'являється діалогове вікно Сохранение документа (мал.10). У прихованому переліку Папка слід вибрати диск, у переліку, що розташований нижче папку, в якій необхідно зберегти документ. У полі прихованого переліку Тип файла - формат, в якому буде збережено документ. У полі Имя файла - увести ім'я файлу документа й натиснути кнопку Сохранить.
При повторному збереженні діалогове вікно Сохранение документа не виводиться, документ автоматично зберігається в тому ж файлі. Щоб зберегти документ під іншим ім'ям або в іншій папці, слід у меню Файл вибрати команду Сохранить как, після чого з'являється вікно Сохранение документа.
Мал.10
Закриття документа
Для закриття документа необхідно вибрати в меню Файл команду Закрыть або натиснути кнопку r вікна документа.
Робота з текстом
Уведення тексту
Курсор указує місце, в який буде уводитися текст. Досягши краю сторінки, курсор автоматично переходить у початок наступного рядку. Для переходу в початок наступного абзацу слід натиснути Enter.
Існує два режими уведення тексту - уставлення й заміни. У режимі уставлення при уведенні нового тексту, текст, що міститься в документі, посувається праворуч від місця уведення. У режимі заміни старий текст замінюється новим. Перемикання між режимами здійснюється клавішею Insert або подвійним натисканням на індикаторі ЗАМ у рядку стану.
Виділення фрагменту тексту
Перед тим, як виконати будь-яку операцію над фрагментом тексту, його необхідно виділити одним із таких способів:
установити покажчик миші в ліве поле (він перетвориться в стрілку, спрямовану праворуч), при натисканні лівої клавіші миші виділиться один рядок, при подвійному натисканні - абзац, при потрійному - увесь документ;
установити покажчик миші в ліве поле навпроти першого рядку фрагменту, натиснути ліву клавішу миші і, не відпускаючи її, розширити виділення на весь фрагмент;
установити покажчик миші на початку фрагменту, натиснути ліву клавішу миші та, не відпускаючи її, розширити виділення на весь фрагмент;
для виділення одного слова досить двічі натиснути на ньому;
для виділення одного абзацу можна зробити в ньому потрійне натискання;
для виділення одного речення слід натиснути клавішу Ctrl і натиснути мишею будь-яке слово;
для виділення всього тексту слід натиснути клавішу Ctrl і натиснути мишею в лівому полі;
щоб виділити фрагмент тексту за допомогою клавіатури, необхідно установити курсор уведення в початок фрагменту та, натиснувши клавішу Shift, розширити виділення на весь фрагмент.
Зняти виділення можна натисканням миші в будь-якому місці тексту. При виділенні нового фрагменту попереднє виділення знімається.
Редагування тексту
Символ праворуч від курсору видаляється клавішею Delete, а символ ліворуч від курсору - клавішею Backspace. Для видалення фрагменту тексту слід виділити його й натиснути клавішу Delete. Якщо виділити фрагмент тексту й набрати на клавіатурі новий текст, він уставиться замість виділеного фрагменту.
Щоб розділити абзац на два, необхідно установити курсор у передбачуваний кінець першого абзацу й натиснути клавішу Enter.
З'єднати два абзаци в один можна двома способами:
установити курсор за останнім символом першого абзацу й натиснути Delete;
установити курсор перед першим символом другого абзацу й натиснути Backspace.
При натисканні клавіші Enter у поточну позицію курсору уставляється незримий символ . Для перегляду незримих символів (спецсимволів, недрукованих символів) слід натиснути на кнопку .
Скасування операцій над текстом
Для скасування останньої операції редагування необхідно в меню Правка вибрати команду Отменить … або натиснути кнопку . Якщо натиснути на стрільці 6 поруч із цією кнопкою, то розкриється перелік операцій, виконаних у поточному сеансі. Натиснувши на імені однієї операції, можна скасувати її та усі операції виконані після неї.
Щоб повернути останню скасовану операцію, слід у меню Правка вибрати команду Повторить … або натиснути кнопку .Для перегляду переліку скасованих операцій слід натиснути на стрільці 6 поруч із цією

 
 

Цікаве

Загрузка...