WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основи роботи з системою комп'ютерної алгебри MathCAD - Курсова робота

Основи роботи з системою комп'ютерної алгебри MathCAD - Курсова робота

виділену область. Зауважимо, що він набуде вигляд великого чорного хреста.
" Натисніть ліву кнопку миші та перетягніть виділені області у нове місце вашого робочого аркуша.
" Після виконання вказаних дій відпустіть кнопку миші та натисніть її у порожньому місці аркуша, щоб деселектувати області.
Ви також можете побачити області робочого аркуша, вибираючи команду "Regions" в меню "View". Світлі області будуть ясно виділятися на темному фоні.
Важлива особливість Mathcad'а полягає в тому, що він читає ваш документ зліва направо і зверху вниз саме так, як ми читаємо книгу. У зв'язку з цим будьте обережні при перенесенні або видаленні областей! Наприклад, у математичній області
y: 10
неможна перенести далі визначення y: 10, оскільки Mathcad не зможе обчислити наступний вираз.
Ви також легко можете видалити селектовані області. Для цього треба виконати команду "Cut" в меню "Edit", або натиснути одноіменну кнопку панелі редагування. При виконанні вказаної дії об'єкт, який видаляється, приміщується в буфер і може бути скопійований звідти у будь-яке місце робочого аркуша, вказане курсором, за допомогою команди "Paste" в меню "Edit". Це ж саме можна зробити, натиснувши одноіменну кнопку панелі редагування. Описані процедури корисні при випадковому видаленні якоїсь області.
Введення математичних виразів та тексту
Вкажіть мишею на порожнє місце робочого аркуша та наберіть на клавіатурі: 1+. Ви побачите на екрані: .
Після того як ви наберете "+", ви побачите маленький чорний квадрат, оточений синім прямокутником. У Mathcad'і цей квадрат зветься міткою-заповнювачем. Якщо ви продовжите набирання на клавіатурі, то все, що вводите, буде відображатися на місці цієї мітки. Наприклад, наберіть 2, а потім натисніть клавішу з символом рівності " ", щоб побачити результат.
Якщо ви вкажете покажчиком миші поза областю, що редагується, то побачите: .
Зрозуміло, що можна проводити більш складні обчислення. Для введення основних операторів користуйтеся клавішами "+", " ", " ", "/", "^" та/або кнопками арифметичної палітри, яку можна викликати, натиснувши одноіменну кнопку математичної панелі.
Зауважимо ще раз, що всі вирази у робочому аркуші Mathcad'а мають звичайний математичний вигляд.
У будь-яке місце вашого робочого аркуша можна вставляти будь-який текст. Для цього встановіть курсор-хрест у потрібне місце та наберіть на клавіатурі символ подвійних лапок """. Після цього буде утворена текстова область, у якій ви можете друкувати що завгодно так, як у звичайному текстовому процесорі. Зауважимо, що при збільшенні текстової області збільшується також і чорний прямокутник, що оточує її. Після закінчення введення тексту вкажіть покажчиком миші поза цим прямокутником, він зникне і ви можете продовжити введення математичних виразів.
Визначення змінних
Часто буває необхідно визначити змінну, яка буде використовуватися у послідовних обчисленнях, а також присвоїти (надати) їй певне значення. Наприклад, встановіть курсор-хрест у вільне місце робочого аркуша та наберіть на клавіатурі: age:23 . Ви побачите: .
Зауважимо, що коли ви набираєте на клавіатурі символ двокрапки ":" (або, еквівалентно, натискаєте кнопку на арифметичній палітрі), Mathcad виводить на екран символ ": ". Цей символ використовується у Mathcad'і як оператор присвоювання. Щоб побачити, чому дорівнює змінна "age", наберіть на клавіатурі її ім'я, а потім знак рівності: age .
Якщо ви хочете присвоїти інше значення змінній "age", встановіть курсор праворуч від старого значення (у прикладі - "23"), клавішею "Backspace" ( ) видаліть його та введіть нове значення.
Тепер ви можете використовувати визначену змінну у виразах Mathcad'а:
age: 23
Або використовувати змінну для визначення іншої змінної:
Визначення функцій
Синтаксис, який використовується для визначення функцій у Mathcad'і такий саме, як при визначенні змінної. Наприклад, встановіть курсор-хрест у вільне місце робочого аркуша та наберіть на клавіатурі: f(x):x^2 . Ви побачите: .
Зауважимо, що оператор присвоювання для визначення функції у Mathcad'і такий саме, як оператор присвоювання для змінної.
Після визначення функції ви можете використати це різними способами:
f(10)=100 - Знайти значення функції у точці.
x:=3 f(x)=9 - Визначити значення аргументу та знайти відповідне значення функції f(x).
Визначити область зміни аргументу та одержати таблицю зміни функції f(x):
a:=0..3 f(a)
0
1
2
9
g(y): f(y)+6 - Визначити іншу функцію через f(x): .
Ви можете вводити функції з клавіатури, з палітри математичних операторів, а також використовувати сотні вбудованих функцій у наступний спосіб. Щоб побачити прокручуваний список вбудованих функцій з їх коротким описом, виконайте команду "Function" в меню "Insert", або натисніть одноіменну кнопку на панелі інструментів.
З'явиться панель діалогу "Insert Function", що наведена далі, за допомогою якої можна ввести будь-яку вбудовану функцію у ваш робочий аркуш.
Ви можете також набрати ім'я будь-якої вбудованої функції безпосередньо з клавіатури.
Побудова математичних виразів
Вкажіть курсором-хрестом на порожнє місце вашого робочого аркуша та введіть наступне (зверніть особливу увагу на те, що діється, коли ви натискаєте клавішу "пропуск"):
f(x):x+6[пропуск] (x^3[пропуск]-1)
Ви побачите: .
Коли ви натиснули "пропуск" перший раз, був селектований вираз , і таким чином, коли ви натиснули потім знак множення, то його дія розповсюдилась на весь згаданий вираз. Якщо б ви не натиснули "пропуск" перший раз, то мали б , що звичайно суттєво відрізняється від попереднього виразу.
Коли ви натиснули "пропуск" другий раз, був селектований вираз . Отже, коли ви набрали -1, то дія віднімання була розповсюджена на весь вираз . Порівняйте, що ви одержите, коли наберете:
f(x):x+6 (x^3-1)
Скоріш за все це буде виглядати так: .
Тепер, щоб утворити вираз наберіть на клавіатурі:
x^2[пропуск] Вираз буде селектований.
+3[пропуск] Вираз буде селектований.
/5[Enter]
Спробуйте ввести той саме вираз тільки без натискання клавіші [пропуск] після набору +3 . Ви будете мати: .
Наберіть тепер:
x^1/t^2[пропуск][пропуск][пропуск]/3 .
Ви будете мати: .
Редагування виразів
Розуміння структури виразів у Mathcad'і допоможе вам успішно редагувати їх. Введіть вираз, що записаний нижче, та спробуйте зробити за допомогою миші наступні дії:
.
" Вкажіть на знак "плюс". Зауважте, що обидва вирази, що додаються, беруться у синій прямокутник селектування.
" Вкажіть на символ квадратного кореня. Корінь та все, що стоїть під ним, селектуються.
" Вкажіть на символ ділення. Весь дріб селектуються.
" Вкажіть на знак "мінус". Обидва вирази, що віднімаються, селектуються.
" Вкажіть на знак "двокрапка-дорівнює". Селектується весь вираз.
Тепер повчимося іншій техніці. Вкажіть на цифру "5" та почніть натискати клавішу [пропуск], або клавішу " ", щоб селектувати кожного разу більшу частину виразу. Натисніть клавішу " ", щоб деселектувати її.
Селектування частин виразу у подібний спосіб дозволяє додавати або видаляти їх:
" Якщо ви хочете замінити "5"

 
 

Цікаве

Загрузка...