WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Текстовий процесор Microsoft Word - Курсова робота

Текстовий процесор Microsoft Word - Курсова робота

отримаєте більш-менш докладний підказ по обраному об'єкту. Можна отримати підказ по піктограмі, вказавши покажчиком на неї та почекавши долі секунди (це доступно, якщо, обравши команду "Панели инструментов..." у меню "Вид", встановити прапорець "Всплывающие подсказки"). Крім того, більш повні відомості про призначення команди меню або піктограми завжди відображаються у нижньому рядку стану. Зауважимо також, що кнопка - "Справка" - недоступна, якщо на екрані знаходиться вікно діалогу. Але в такому випадку це вікно, як правило, містить у верхньому правому куті знак запитання і його знов-таки можна перенести на об'єкт для одержання відповідної довідки.
Майстер підказів
Починаючи з 7-ї версії, система Word містить так званий майстер підказів, який дає поради по більш ефективному використанню різних можливостей текстового процесора. Щоб відкрити (закрити) панель майстра підказів, виберіть команду "Панели инструментов..." у меню "Вид" та встановіть (зніміть) прапорець біля відповідної назви панелі. Це саме можна зробити, натискаючи кнопку - "Мастер подсказок" стандартної панелі інструментів.
Утворення, відкриття та збереження документів
Утворення та відкриття документів
Утворення нового документа
Виберіть команду "Создать..." у меню "Файл". Щоб утворити новий порожній документ, виберіть вкладку "Общие", а потім значок "Новый документ". Щоб утворити документ за допомогою шаблону або майстра, виберіть вкладку, що відповідає потрібному типу документа, а потім вкажіть ім'я цього шаблону або майстра.
Порада. Щоб утворити новий порожній документ, що базується на шаблоні, який використовується за умовчанням, натисніть кнопку стандартної панелі інструментів - "Создать".
Відкриття документів
Виберіть команду "Открыть..." у меню "Файл" або натисніть кнопку стандартної панелі інструментів - "Открыть". У результаті з'явиться таке вікно діалогу:
Зі списку "Папка" виберіть диск, що містить потрібний документ, потім встановіть покажчик на потрібну папку та двічі натисніть кнопку миші. Відкривайте папки доти, поки не відкриєте папку, що містить потрібний документ. Зі списку файлів виберіть ім'я документа. Натисніть кнопку "Открыть", або двічі натисніть ліву клавішу миші на потрібному файлі.
Порада. Щоб відкрити документ, який використовувався нещодавно, виберіть його ім'я зі списку файлів у нижній частині меню "Файл". Якщо цей список відсутній, у меню "Сервис" виконайте команду "Параметры", а потім виберіть вкладку "Общие". Встановіть прапорець "Помнить список из ... файлов".
Зауваження. Для відкриття документа, утвореного в іншому застосуванні, виберіть потрібний формат зі списку "Тип файла", а потім виберіть документ зі списку файлів та папок.
Конвертування файлів
Якщо відкривається документ, утворений в іншому застосуванні, його необхідно конвертувати у формат MS Word. Для цього у вікні "Преобразование файла", що з'являється у цій ситуації, виберіть необхідний пункт зі списку "Из формата". У поставку Word входять конвертери форматів файлів для практично всіх відомих текстових редакторів. Якщо ви не знаєте формату вихідного документа, спробуйте перетворити його за допомогою різних конвертерів. Зауважимо лише, що більшість "старих" текстових файлів можна конвертувати, вибираючи пункт "Текст DOS" у згаданому вікні "Преобразование файла".
Вставка файлів
У разі необхідності вставити в один документ інший, встановіть покажчик миші в місці вставки і виберіть спочатку з меню "Вставка" команду "Файл", а потім - з аналогічного відкриттю файлу меню необхідний файл.
Збереження та закриття документів
Збереження документа
Щоб зберегти активний документ, виберіть команду "Сохранить" у меню "Файл", або натисніть кнопку стандартної панелі інструментів - "Сохранить".
Щоб зберегти всі відкриті документи одночасно, виберіть команду "Сохранить все" у меню "Файл". Якщо деякі відкриті документи жодного разу не зберігались і тому не мають імені, відкриється вікно діалогу "Сохранение документа" (див. далі), в якому слід задати ім'я та місце зберігання документа.
Копію активного документа можна зберегти під іншим іменем або в іншому місці зберігання або в іншому форматі файла. Для цього треба виконати команду "Сохранить как..." у меню "Файл". У результаті з'явиться таке вікно діалогу:
Задайте ім'я, місце зберігання, тип (формат) файла (документа) та натисніть кнопку "Сохранить". Імена можуть бути довгими (до 255 символів, включаючи ім'я диска (серверу) та шлях до папки). В іменах можна використовувати кирилицю. Імена не можуть містити такі символи: косу риску (/), обернену косу риску (), знак "більше" (>), знак "менше" (" замінюються стрілкою '. Інші варіанти подані нижче у таблиці.
Введіть Щоб утворити Введіть Щоб утворити
(c) © :( 9
(r) ® <-- ђ
(tm) ™ <== Р
:) : Ф
:| :| ==> Т
Заміна виділеного тексту іншим
Для введення нового тексту замість виділеного тексту потрібно, щоб при цьому у меню "Сервис", команда "Параметры...", вкладка "Правка", вікно діалогу "Параметры правки", був встановлений прапорець "Заменять выделенный фрагмент при вводе".
Вставка дати та часу в документ
Для вставки поточної системної дати та часу виконайте команду "Дата и время" з меню "Вставка", а потім оберіть потрібний формат.
Зміна параметрів введення та правки
Для встановлення та зміни параметрів введення та редагування виберіть у меню "Сервис" команду "Параметры", а потім вкладку "Правка". У вікні діалогу "Параметры правки" встановіть потрібні прапорці.
Вставка нетекстових об'єктів
У документ, що готується Word'ом, можна вводити не тільки текстову інформацію. Серед багатьох видів нетекстових об'єктів, які можна вводити за допомогою відповідних команд із меню "Вставка", відмітимо лише математичні формули, рисунки, діаграми, таблиці тощо. Техніка роботи з цими об'єктами буде пояснена у відповідних розділах.
Виділення
Виділення тексту та рисунків за допомогою миші
Щоб виділити Дія
Будь-який елемент або фрагмент тексту Встановіть покажчик у початок виділення та, утримуючи натиснутою кнопку миші, виділіть текст
Слово Вкажіть на слово та двічі натисніть кнопку миші
Рисунок Вкажіть на рисунок та натисніть кнопку миші
Рядок тексту Перемістіть покажчик у лівий край рядка так, щоб він змінив вигляд, після чого натисніть кнопку миші
Декілька рядків тексту Перемістіть покажчик у лівий край рядка так, щоб він змінив вигляд, після чого, натиснувши та утримуючи кнопку миші, виділіть декілька рядків
Речення Утримуючи натиснутою клавішу CTRL, натисніть кнопку миші, встановивши покажчик у будь-якому місці речення
Абзац Перемістіть покажчик у лівий край рядка так, щоб він змінив вигляд, після чого двічі натисніть кнопку миші у будь-якому місці абзацу
Декілька абзаців Перемістіть покажчик у лівий крайрядка так, щоб він змінив вигляд, після чого двічі натиснувши

 
 

Цікаве

Загрузка...