WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Текстовий процесор Microsoft Word - Курсова робота

Текстовий процесор Microsoft Word - Курсова робота

вбудованих кнопок. Із групи кнопок праворуч від списку "Категории" виберіть потрібну кнопку та за допомогою миші перетягніть її на панель інструментів. Якщо елемент не має вбудованої кнопки, то на панелі інструментів з'являється порожня кнопка і відкривається вікно діалогу "Нестандартная кнопка". На порожню кнопку можна помістити рисунок, обравши його із запропонованих у цьому вікні діалогу, або текст, обравши значення "Текст" із групи "Кнопка" та вводячи текст в поле "Имя кнопки". Можна також редагувати запропоновану кнопку задопомогою "Редактора кнопок", натиснувши кнопку "Изменить". Врешті-решт натисніть кнопку "Назначить".
Вибір команд у меню з клавіатури
Всі команди меню можуть бути викликані за допомогою клавіатури. Для цього натисніть клавіші ALT+підкреслена_літера_в_імені_меню, а потім - клавішу з зображенням літери, підкресленої в команді меню.
Дія Клавіші
Викликати контекстне меню SHIFT+F10
Розкрити віконне меню застосування ПРОПУСК (коли активний рядок меню)
Вибрати наступну або попередню команду меню СТРІЛКА УНИЗ або СТРІЛКА УВЕРХ (коли меню відкрито)
Вибрати меню ліворуч або праворуч або, якщо відкрите підменю, переключити виділення з головного меню на підменю або навпаки СТРІЛКА ВЛІВО або СТРІЛКА ВПРАВО
Якщо ви хочете познайомитись із повними можливостями використання клавіатури у системі Word, виберіть у довідці тему "Дополнительные сведения", а в ній розділ "Использование клавиатуры".
Макроси. Запис, виконання та правка
Автоматизація виконання задач за допомогою макросів
Макрос - це серія команд, що згруповані разом для спрощення повсякденної роботи. Макроси часто використовуються для таких цілей:
* Для прискорення часто виконуємих операцій редагування або форматування;
* Для об'єднання складних команд;
* Для спрощення доступу до параметрів у вікнах діалогу;
* Для автоматизації обробки складних послідовних дій в задачах.
Насправді макрос записується у вигляді серії інструкцій на мові WordBasic. Для зміни інструкцій можна відкрити макрос у вікні редагування макросів. На мові WordBasic можна також написати дуже потужні та складні макроси (в тому числі і так звані макро-віруси), які не можуть бути записані звичайним способом. Для одержання додаткових відомостей виберіть команду "Вызов справки" у меню "Справка", а потім - тему "WordBasic Reference".
Ви можете не знати вказаної мови, але то - не біда. Все рівно використовувати макроси дуже просто, легко та вигідно! Для утворення макроса достатньо включити його запис та записати послідовність ваших дій. Після цього макрос можна виконувати кожний раз, коли треба проробити той самий набір дій знову. Наприклад, якщо часто виникає необхідність відобразити на екрані якомога більшу частину документа, то можна записати макрос, який максимізує вікно документа та вилучає з екрана горизонтальну лінійку, панель інструментів та полоси прокрутки.
При запису макроса можна тимчасово призупинити запис та продовжити його пізніше з того місця, де він був призупинений. Наприклад, може знадобитися призупинити запис для підготовки до наступної дії.
Щоб виконати макрос, виберіть команду "Макрос..." у меню "Сервис", а потім - будь-який макрос, в тому числі вбудований. Якщо якийсь макрос використовується часто, зручно назначити йому кнопку на панелі інструментів, команду меню або сполучення клавіш (гарячі клавіші). Тоді макрос можна буде виконувати без вибору команди "Макрос..." та відкриття вікна діалогу.
Запис макроса
Встановіть покажчик на надпис "ЗАП" у рядку стану та двічі натисніть кнопку миші. На екрані з'явиться вікно діалогу "Запись макроса". Інший спосіб відкриття цього вікна діалогу: виберіть команду "Макрос..." у меню "Сервис", а потім натисніть кнопку "Записать".
В полі "Имя макроса" введіть ім'я нового макроса. Воно повинно починатися з літери та містити тільки літери та цифри. Якщо вас влаштовує ім'я макроса, що пропонується за умовчанням, пропустіть цей крок.
При бажанні введіть короткий опис макроса в полі "Описание". При присвоєнні макросу пункту меню або кнопки на панелі інструментів цей опис виводиться в рядку стану при вказуванні на відповідний пункт меню або кнопку на панелі інструментів. Опис може містити до 255 символів, але буде з'являтися не більше ніж 100 символів.
Для присвоєння макросу кнопки на панелі інструментів, пункту меню або сполучення клавіш натисніть відповідну кнопку. Після закінчення присвоєння натисніть кнопку "Закрыть" у вікні діалогу "Настройка" для початку запису макроса.
Проробіть дії, які належить включити у макрос. Дії, які пророблені за допомогою миші, не записуються! Для запису дій (наприклад, виділення тексту або переміщення курсору) використовуйте клавіатуру! Миша може бути використана для вибору потрібних команд та параметрів.
Для закінчення запису макроса натисніть кнопку - "Остановить запись".
Зупинка та продовження запису макроса
Для зупинки запису макроса натисніть кнопку - "Пауза". Виконайте дії, які не повинні бути записані. Для поновлення запису макроса знову натисніть кнопку .
Виконання макроса
Виберіть команду "Макрос..." у меню "Сервис". Зі списку "Макросы из:" виберіть елемент, який повинен з'явитись в полі "Имя". Можна вивести на екран список всіх макросів, доступних у всіх активних шаблонах, або список макросів, доступних у визначеному шаблоні. Потім виділіть ім'я потрібного макроса у списку та натисніть кнопку "Выполнить".
Якщо ви присвоїли макросу кнопку на панелі інструментів або пункт меню або сполучення клавіш, натисніть відповідну кнопку або виконайте відповідну команду або натисніть відповідні клавіші.
Що далі?
Враховуючи обсяг публікації та реальні потреби практики, за межами цього посібника автори залишили деякі витончені можливості Word, такі як: підготовка документів по шаблону ("СЛИЯНИЕ"), використання баз даних, розсилка по електронній пошті, формування та вставка у текст змісту, приміток, індексів, переліку малюнків, фіксація внесених виправлень, використання словників синонімів і т. д. Про ці можливості Word можна довідатись із книжок [1, 2]. Проте хочемо "засмутити" читача: за час необхідний для повного засвоєння навіть описаних тут можливостей, а це рік-два, з'явиться чергова версія Word з новими можливостями. Тому остання порада: "Якщо хочете знати Word - працюйте з ним щодня!".
Література
1. Вонг В. Microsoft Office 97 для Windows для "чайников". Пер. с англ. - К.: Диалектика, 1997. - 320 с.
2. Гукин Д. Word 97 для Windows для "чайников". Пер. с англ. - К.: Диалектика, 1997. - 320 с.
3. Ливингстон Б., Штрауб Д. Секреты Windows 95. - К.: КОМИЗДАТ, Диалектика, 1996. - 560 с.
4. Ратбон Э. Windows 95 для "чайников". 2-е издание.: Пер. с англ. - К.: Диалектика, 1997. - 304 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...