WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Особливості функціонування глобальної мережі - Реферат

Особливості функціонування глобальної мережі - Реферат

і деякі не-IP-мережі. Вони захотіли надати її послуги своїм клієнтам і розробили методи підключення цих ''странных'' мереж (наприклад, Bitnet, DECnet і ?.?.) до Internet. Спочатку ці підключення, названі шлюзами, служили тільки для передачі електронної пошти. Проте, деякі з них розробили засоби передачі й інших послуг. Чи є ці мережі частиною Internet? І так, і ні. Усе залежить від того, чи хочуть вони того самі.
Адміністративний устрій Internet
Internet по організації багато в чому нагадує церкву. Це організація з цілком добровільною участю. Управляється вона то на зразок радистарійшин, проте, у Internet немає патріарха, президента або Тата. Складові мережі можуть мати своїх президентів або аналогічних керманичів, але це зовсім інша справа; у Internet немає єдиної авторитарної фігури. Вища влада, де б Internet не була, залишається за ISOC (Internet Society). ISOC - товариство з добровільним членством. Його ціль - сприяти глобальному обміну інформацією через Internet. Воно призначає раду старійшин, що відповідає за технічну політику, підтримку і керування Internet.
Рада старійшин являє собою групу запрошених добровольців, називану IAB (Рад по архітектурі Internet.). IAB регулярно збирається, щоб ''благословити'' стандарти і розподілити ресурси, такі, наприклад, як адреси. Internet працює, оскільки є стандартні засоби спілкування між комп'ютерами і прикладними програмами. Це дозволяє комп'ютерам різного типу зв'язуватися без особливих проблем. IAB відповідальний за стандарти; він вирішує, коли стандарт необхідний і яким йому варто бути. Коли потрібно стандарт, рада розглядає проблему, приймає стандарт і по мережі оповіщає про нього світ. IAB також стежить за різноманітними номерами (і іншими речами), що повинні залишатися унікальними. Наприклад, кожний комп'ютер у Internet має свій унікальний 32-розрядний двоічний адрес; ніякий інший комп'ютер не має такого ж. Як присвоюється ця адреса? IAB піклується про такого роду проблеми. Він не привласнює адрес сам, але розробляє правила, як ці адреси привласнювати.
Якщо якась мережа приймає вчення Internet, приєднується до неї і вважає себе її частиною, тоді вона і є частиною Internet. Можливо їй багато чого покажеться нерозумним, дивним, сумнівним - вона може поділитися своїми сумнівами з IETF. Деякі скарги-пропозиції можуть виявитися цілком розумними і, можливо, Internet відповідно зміниться. Щось може показатися просто справою смаку або традиції, тоді ці заперечення будуть відхилені. Якщо мережа робить що-небудь, що може нашкодити Internet, вона може бути виключена зі співтовариства доти, поки вона не виправиться.
Зараз Internet складається з більш ніж 12 тисяч об'єднаних між собою мереж.
Фінанси
За Internet ніхто централізовано не сплачує; немає такої організації як Internet Inc. , що збирає плату з усіх мереж Internet або користувачів. Замість цього кожний сплачує за свою частину. NSF сплачує за утримання NSFNET. NASA сплачує за Наукову Мережу NASA (NASA Science Internet). Представники мереж збираються разом і вирішують, як їм з'єднуватися один з одним і утримувати ці взаємозв'язки. Коледж або корпорація сплачує за її підключення до деякої регіональної мережі, що у свою чергу сплачує за свій доступ мережному власнику державного масштабу.
Доступ у Internet
Доступ у Internet, звичайно, одержують через постачальників послуг (service provider). Постачальники ці продають різноманітні види послуг, кожний із них має свої переваги і хиби. Так само як і при покупці садової тачки (в оригіналі - автомобіля) ви вирішуєте, якими якостями повинна вона володіти, скільки ви за неї можете собі дозволити заплатити, і, виходячи з цього, вибираєте підхожий варіант із запропонованих.
Але перед тим, як почати діяти в цьому напрямку, тобто добувати список постачальників Internet, читати і вибирати, зв'язуватися з ними, з'ясуйте, а чи не маєте ви вже доступу в Internet, самі того не відаючи. Таке цілком може мати місце - у Росії не так часто, у США не так вже і рідко. Якщо ваша організація або заснування (інститут, компанія) уже має доступ у Internet, то навряд чи ви зможете одержати персональний доступ у мережу кращий, ніж ваша організація.
Робота Internet
Щоб успішно засвоїти щось і потім із ним працювати, дуже корисно знати, хоча б загалом, устрій і функціонування цього об'єкта. Знання це допомагає осмислено сприймати і систематизувати навички роботи, ? не користуватися запропонованими рекомендаціями чисто механічно. Таке усвідомлення підкаже, що очікується від системи в змісті її можливостей, поводження, хиб, і що більш важливо, допоможе орієнтуватися в незвичній ситуації: у випадку поломки, зміни серверу, програмного забезпечення, появи нових можливостей і т.п.
Структура функціонування мережі
Сучасні мережі побудовані по багаторівневому принципу. Щоб організувати зв'язок двох комп'ютерів, потрібно спочатку створити правила їхньої взаємодії, визначити мову їхнього спілкування, тобто визначити, що означають сигнали, що посилаються ними і т.д. Ці правила і визначення називаються протоколом. Для роботи мереж необхідно запастись багатьма різноманітними протоколами: наприклад, що управляють фізичним зв'язком, установленням зв'язку по мережі, доступом до різноманітних ресурсів і т.д. Багаторівнева структура спроектована з метою спростити й впорядкувати цю безліч протоколів і відношень. Взаємодія рівнів у цій моделі - субординарна. Кожний рівень може реально взаємодіяти тільки із сусідніми рівнями (верхнім і нижнім), віртуально - тільки з аналогічним рівнем на іншому кінці лінії.
Під реальною взаємодією ми розуміємо безпосередню взаємодію, безпосередню передачу інформації, наприклад, пересилку даних в оперативній пам'яті з області, відведеній одній програмі, в область іншої програми. При безпосередній передачі дані залишаються незмінними увесь час. Під віртуальною взаємодією ми розуміємо опосередковану взаємодію і передачу даних; тут дані в процесі передачі можуть уже визначеним, заздалегідь обговореним образом, видозмінюватися.
Рівні роботи мережі
Пересилка бітів
Пересилка бітів відбувається на фізичному рівні схеми ISO OSI. На жаль, тут усяка спроба стислого і доступного опису приречена на провал. Потрібно введення величезної кількості

 
 

Цікаве

Загрузка...