WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Відношення і схеми відношень - Реферат

Відношення і схеми відношень - Реферат

квитків 12000
13200
13200
21780
14520
32210,2
32210,2
21296
21296 0
1,5
1,5
2
2
5
5
3
3
Розрахунок зарплати проходить у залежності від початкової зарплати та кількості відпрацьованих років. Наприклад, продемонструємо процес нарахування зарплати для працівника Прайс. Початковий його оклад становив 16000. отже, за один пропрацьваний рік він отримує надбавку до зарплати у вигляді 10-ти відсотків. Отже, його зарплата становитиме 16000 + 1600 = 17600. за наступний пропрацьований рік він отримує надбавку у розмірі 1760 і його загальна зарплата становитиме 19360. За третій рік роботи він отримав надбавку 1936. Його теперішня зарплата становить 21296.
Пауель і Прайс не мають керівників.
В даному випадку ключем відношення є підмножина атрибутів К {ПРАЦІВНИК, УПРАВЛЯЮЧИЙ}, так як лише ці атрибути однозначно ідентифікують кортежі. Так як даний ключ не є виділений, то для проведення операцій оновлення не можна використовувати найкоротшу форму запису. Для завдання (b)отримуємо наступні операції оновлення:
СН (ПРАЦІВНИКИ; Раскін, Прайс, Агент по продажу квитків, 13200, 1.5; СТАЖ = 2).
СН (ПРАЦІВНИКИ; Рафаель, Прайс, Агент по продажу квитків, 13200, 1.5; СТАЖ = 2).
DEL (ПРАЦІВНИКИ; Райс, Портер, Авіамеханік, 21780, 2).
ADD (ПРАЦІВНИКИ; ПРАЦІВНИК = Рендольф, ПОСАДА = Агент по продажу квитків)
ІІ. Задано схему відношень R = {НОМЕР-РЕЙСУ, АЕРОПОРТ-ПРИЗНАЧЕННЯ, ГАЛЕРЕЯ, ДАТА, ЧАС}. Кортеж {d1d2d3d4d5} відношення r(R) означає, що "посадка на рейс d1, що вилітає у пункт призначення d2, здійсниться через галерею d3; дата відправлення d4; час відправлення d5". Визначити ключі відношення.
Розв'язок
Ключем даного відношення виступає НОМЕР-РЕЙСУ, так як не може існувати двох рейсів , що здійснюються в одному аеропорті-відпранику і мають однаковий номер. Також унікально ідентифікує кортежі такого відношення підмножинав атрибутів {ГАЛЕРЕЯ, ДАТА, ЧАС}, так як з одного місця не може одночасно відправитись два літаки. Дане відношення має багато суперключів, які можна отримати з визначених ключів шляхом додавання до них імен атрибутів, що не ввійшли у ключ.
ІІІ. Нехай t кортеж відношення r(R). Х, У підмножини R. Коли вираз t(X)(Y) має зміст? Як його можна спростити у тих випадках, коли воно має зміст?
Розв'язок
Так як t є відображенням з R в D, то це означає, що ми послідовно знаходимо значення елементів на підмножині Х, а потім на підмножині У. Тоді дані підмножини повинні перетинатись, а, отже, даний запис можна спростити до вигляду t(X) t(Y).
IV. (a) Чи може об'єднання двох ключів бути ключем?
(b) Чи обов'язково перетин двох суперключів є ключем?
Розв'язок
За означенням ключем відношення r(R) є така підмножина K R, що для будь-яких різних кортежів t1 і t2 з r виконується t1(K) t2(K), і жодна підмножина K K не володіє цією властивістю. Так як при об'єднанні частини утвореного ключа самі володіють властивістю ключа, то отримана множина атрибутів стає надлишковою і тому не утворює ключа.
За означенням суперключ одержується з ключа шляхом додовання до нього імен атрибутів, що не увійшли у ключ. Якщо у ці суперключі входять однакові ключі, тоді при перетині ми дійсно отримаємо ключ. Але можна перетинати суперключі, у які входять різні ключі. Тоді ключа ми не отримаємо. Наприклад, перетинаючи суперключі з таблиці 1 {НОМЕР, ЧАС-ВИЛЬОТУ} та {ПУНКТ-ВІДПРАВЛЕННЯ, ПУНКТ-ПРИЗНАЧЕННЯ, ЧАС-ВИЛЬОТУ, ЧАС-ПРИБУТТЯ} ми отримаємо {ЧАС-ВИЛЬОТУ}, який не є ключем.
V. Скільки максимально ключів і суперключів може мати дана схема відношення R{A1A2…An}?
Розв'язок
Теоретично ключем може бути:
кожен з атрибутів (тобто кількість ключів дорівнює n);
кожна пара атрибутів ( );
кожна трійка атрибутів і т. д.
З приведеного списку при n > 3 найбільшою кількістю ключів є , якщо n парна і у іншому випадку. Суперключі будуть отримані шляхом додавання до ключа одного атрибута, два і т. д. Отже, максимальна кількість суперключів може бути + ... + .
VI. Що можна сказати про відношення з ключем К = ?
Розв'язок
Таке відношення має порожню множину атрибутів, тобто фактично такого відношення не існує.
VII. Нехай R = {B1, B2, …, Bm} ключ схеми відношення R{A1A2…An}, r відношення зі схемою R. Дано операцію CH (r; A1 = d1, …, An = dn; B1 = e1, …, Bp = em). У відношенні r нема кортежа з К-значенням , є кортеж і еі dom(Bi). Чи законна дана операція?
Розв'язок
Так як значення даного запису не відповідають перерахованим вище помилкам, що виникають при операціях додавання (кортеж, що додається, не відповідає схемі відношення; деякі значення кортежа не належать відповідним доменам; кортеж співпадає по ключу з кортежем, що вже існує у відношенні) та знищення (кортеж відсутній у відношенні), то ця операція є законна.
VIII. Нехай послідовність операцій оновлення, які потрібно застосувати до відношенняr. Якщо змінити порядок операцій в , то чи обов'язково результат залишиться тим же самим при умові, що містить
(а) тільки операції додавання;
(b) тільки операції знищення;
(c) операції додавання і знищення;
(d) операції додавання і зміни;
(e) операції зміни?
Розв'язок
(а) результат не зміниться, так як операції не пов'язані між собою;
(b) результат не зміниться, так як операції не пов'язані між собою;
(c) перестановка операцій може привести до помилки і до зміни результату, так як операція знищення може використовувати записи, ще не створені операцією додавання;
(d) перестановка операцій може привести до помилки і до зміни результату, так як операція зміни може використовувати записи, ще не створені операцією додавання;
(e) операції зміни можуть бути пов'язані певним чином між собою, тобто модифікувати одні і ті ж кортежі. Тоді перестановка даних операцій може привести до використання значень зміненого кортежу, хоча така заміна ще не

 
 

Цікаве

Загрузка...