WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційна система MS Windows. Порівняння з іншими ОС (Unix, Apple, Linux, BeOS та ін.) - Курсова робота

Операційна система MS Windows. Порівняння з іншими ОС (Unix, Apple, Linux, BeOS та ін.) - Курсова робота

під управлінням Windows NT Server і виконує роль контролера домену (domain controller). Домен - група комп'ютерів, об'єднаних загальною базою облікових записів користувачів і єдиною політикою захисту. Ця інформація зберігається в базі даних домену (її основна копія знаходиться на комп'ютері - контролері домену).
Модель робочої групи (workgroup model) дозволяє організувати мережу на основі Windows NT без контролера домену. Цю модель часто називають одноранговою мережею (peer-to-peer network), так як всі її комп'ютери мають рівні права на ресурси сумісного використання. Модель робочої групи не забезпечує централізованого адміністрування облікових записів користувачів і захисту ресурсів. Кожен сконфігурований як сервер комп'ютер зберігає інформацію про облікові записи своїх користувачів і захист ресурсів в локальній базі даних.
Захист ресурсів реалізують декілька процесів на різних рівнях операційної системи. Перший з них - механізм реєстрації - забезпечує захист доступу до домену або до комп'ютера. При кожному запуску комп'ютера під управлінням Windows NT на екрані виникає вікно з проханням натиснути комбінацію клавіш CTRL+ALT+DELETE для реєстрації в системі. Така реєстрація забезпечує захист від програм, що працюють за принципом "Троянського коня". Така програма працює під управлінням MS-DOS і дізнається ім'я та пароль користувача, імітуючи вікно Begin Logon. Так як більшість операційних систем використовують CTRL-ALT-DELETE для перезавантаження комп'ютера, то програма-імітатор навряд чи залишиться резидентною при виконанні цієї операції. Для успішної реєстрації в системі користувач повинен ввести коректні значення User Name, Password і Domain, в якому зареєстрований даний користувач.
Зареєструвавшись в системі, можна скористатися комбінацією CTRL-ALT-DELETE для доступу до діалогового вікна Windows NT Security. З його допомогою можна виконати наступні дії:
" Lock Workstation - дозволяє заблокувати комп'ютер без виходу з системи. Всі програми при цьому продовжують працювати.
" Change Password - дозволяє користувачу змінити пароль свого облікового запису.
" Logoff - здійснює вихід користувача з системи.
" Task Manager - містить список програм і процесів, які працюють в даний момент. Його можна використовувати для переключення між програмами і для завершення програм, що не реагують на події.
" Shut Down - закриває всі файли, зберігає всі дані операційної системи і готує комп'ютер до виключення живлення.
" Cancel - закриває діалогове вікно Windows NT Security.
Адміністрування Windows NT передбачає виконання як спеціальних операцій після встановлення системи, так і рутинних повсякденних дій. Функції адміністрування можна розділити на п'ять категорій:
1. Адміністрування облікових записів користувачів і груп. Планування, створення і ведення облікових записів і груп для забезпечення кожному користувачу можливості реєстрації в мережі і доступу до необхідних ресурсів.
2. Адміністрування захисту. Планування і реалізація стратегії безпеки для захисту даних і загальних мережевих ресурсів, в тому числі папок, файлів і принтерів.
3. Адміністрування принтерів. Настройка локальних і мережевих принтерів для забезпечення користувачам доступу до ресурсів друку. Усунення проблем друку.
4. Моніторинг подій і ресурсів мережі. Планування і реалізація стратегії аудиту подій в мережі з метою виявлення порушень захисту. Управління ресурсами і контроль їх використання.
5. Резервне копіювання і відновлення даних. Планування і виконання регулярних операцій резервного копіювання для забезпечення швидкого відновлення важливих даних.
Засоби адміністрування Windows NT Workstation використовуються тільки для локального комп'ютера. Засоби адміністрування Windows NT Server використовуються для всіх комп'ютерів домену.
Засоби адміністрування встановлюються на Windows NT при установці самої операційної системи:
" Administrative Wizards. Інструментальні засоби Windows NT Server для виконання адміністрування: створення облікових записів користувача, створення і зміна облікових записів груп, установка прав доступу до папок і файлів, настройка мережевих принтерів.
" User Manager for Domains. Диспетчер користувачів домену - інструментальний засіб Windows NT Server, що дозволяє створювати, знищувати і тимчасово відключати облікові записи користувачів домену. Крім того, він дозволяє задавати стратегію захисту для груп і добавляти до них облікові записи користувачів.
" User Manager. Диспетчер користувачів домену - інструментальний засіб Windows NT Workstation, що дозволяє створювати, знищувати і тимчасово відключати локальні облікові записи користувачів і груп.
" Server Manager. Диспетчер сервера - інструментальний засіб Windows NT Server для відслідковування комп'ютерів і доменів та управління ними.
" Event Viewer. Засіб перегляду подій. Містить відомості про помилки, попередження, а також інформацію про вдалі і невдалі спроби виконання різних дій.
" Windows NT Diagnostics. Засоби діагностики, призначені для перегляду і друку інформації про конфігурацію системи.
" Backup. Засоби архівування даних призначені для резервногокопіювання інформації на локальний носій на магнітній стрічці.
Операційна система Windows NT завжди володіла прекрасними і широко застосовними на практиці можливостями захисту. Однократна реєстрація в домені Windows NT надає користувачам доступ до ресурсів всієї корпоративної мережі.
Повноцінний набір інструментів Windows NT Server полегшує адміністраторам управління системою захисту і її підтримку. Наприклад, адміністратор може контролювати коло користувачів, що мають права доступу до мережевих ресурсів: файлам, каталогам, серверам, принтерам і додаткам. Правами для кожного ресурсу можна управляти централізовано.
Облікові записи користувачів також справляються централізовано. За допомогою простих графічних інструментів адміністратор задає приналежність до груп, допустимий час роботи, термін дії і інші параметри облікового запису. Адміністратор отримує можливість аудиту всіх подій, пов'язаних із захистом доступу користувачів до файлів, каталогів, принтерів і інших ресурсів. Система також здатна блокувати обліковий запис користувача, якщо число невдалих спроб реєстрації перевищує зазделегідь визначене. Адміністратори мають право встановлювати термін дії паролів, примушувати користувачів до періодичної зміни паролів і вибору паролів, що утрудняють несанкціонований доступ.
З точки зору користувача система захисту Windows NT Server повноцінна і нескладна в звертанні. Проста процедура реєстрації забезпечує доступ до відповідних ресурсів. Для користувача невидимі такі процеси, як шифрування пароля на системному рівні. (Шифрування пароля потрібне, щоб виключити передачу пароля у відкритому вигляді по мережі і перешкодити його виявленню при несанкціонованому перегляді мережевих пакетів.) Користувач сам визначає права доступу до тих ресурсів, якими володіє. Наприклад, щоб дозволити спільне використання свого документа, він вказує, хто і як може з ним працювати. Зрозуміло, доступ до ресурсів підприємства контролюється тільки адміністраторами з

 
 

Цікаве

Загрузка...