WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Операційна система MS Windows. Порівняння з іншими ОС (Unix, Apple, Linux, BeOS та ін.) - Курсова робота

Операційна система MS Windows. Порівняння з іншими ОС (Unix, Apple, Linux, BeOS та ін.) - Курсова робота

Сервер встановлюється у MPlus! Якщо вiддалений доступ встановлено, то у вiкнi MyComp є папка 'вiддалений доступ'. Встановлення можна провести через Windows Setup. Компонента вiддаленого доступу має тип мережного адаптера. Це означає, що встановленi мережнi протоколи автоматично прив'язуються до адаптера вiддаленого доступу.
Робота з вiддаленим доступом.
Папка вiдаленого доступу зберiгає заданi з'єднання та має об'єкт 'нове з'єднання', вибiр якого дозволяє створити нове з'єднання. При створеннi нового з'єднання вибирається модем, номер вiддаленого сервера, iм'я з'єднання. Властивостi створеного з'єднання можна змiнити, у тому числi вибрати протокол доступу. За замовчуванням встановлюється РРР. Протокол SLIP пiдключається через Windows Setup -> have Disk-> adminapptoolsdscriptrnaplus.inf. W97 вiдрiзняє мережне з'єднання та з'єднання вiддаленого доступу та використовує спеціальні засоби для боротьби зi зменшенням пропускної здатностi з'єднання вiддаленого доступу.
Налагодження сервера вiддаленого доступу.
Використоваується папка 'Вiдддалений доступ'- 'З'єднання'- 'Сервер вiдаленого доступу'. Вигляд вiкна конфiгурацiї залежить вiд встановленого режиму доступу (щодо ресурсiв або користувачiв). Проводиться заборона (за замовчуванням) або дозвiл вiддаленого доступу, завдання паролю доступу до ресурсiв або списку користувачiв, що мають право доступу, вибiр типу сервера та протоколiв.
Робота з вiддаленим доступом через МЕ.
МЕ аналiзує наявнiсть з'єднання та його тип. Якщо з'єднання немає, можливий вибiр одного з трьох варіантiв:
" вказати сервер пошти в локальній мережi,
" використати вiддалений доступ для встановлення з'єднання з поштовим сервером; реально з'єднання буде встановлюватись тiльки при спробi передати данi;
" не встановлювати з'єднання з поштовим сервером; повiдомлення зберiгаються у черзi i при встановленнi з'єднання з сервером, вiдразу передаються.
Оперативне використання вiддаленого доступу для роботи з поштою.
Вибiр опцiї 'Remote Mail' дозволяє вiдкрити дiалогове вiкно для керування пересиланням пошти вiддаленим доступом. Функцiї: пiд'єднання та вiд'єднання вiд сервера, отримання з поштового сервера заголовків повiдомлень, пересилання пошти, робота зi списком вiдправлень.
Пряме з'єднання.
Два ПК з'єднуються через послiдовний або паралельний порти. Один з ПК стає головним (host), другий - пiд'єднаним(guest). Пiд'єднаний комп'ютер має доступ до ресурсiв головного ПК i через нього - вихiд у локальну мережу (головний ПК дiє, як шлюз в мережу тiльки для мереж IPX/SPX та NETBEUI, але не TCP/IP). Встановлення прямого з'єднання - через Windows Setup. Налагодження - завдання статусу ПК, можливостi парольного захисту та паролю. При пiд'єднанні кабелiв пряме з'єднання встановлюється.
Синхронiзацiя файлiв з використанням утiлiти 'Портфель'.
Портфель - це особливий вид папки, який дозволяє вiдслiдковувати стан скопiйованих в неї файлiв та папок. Портфелiв може бути багато. Портфелi можна перемiщувати на iншi ПК та на дискети. Для вiдслiдковування статусу файлу вiн мусить бути скопiйований, а не перемiщений у портфель. Файл в портфелi може мати статус синхронiзованого та 'сироти'. Для будь-якого синхронiзованого файлу можливо розiрвати зв'язок з оригiналом. Синхронiзацiя файлiв вiдбувається пiд контролем користувача.
Дистанцiйне керування.
W97 безпосередньо не пiдтримує дистанцiйного керування. Для цього можна використати продукти третiх фiрм (pcAnywhere, Reachout). Дистанцiйне керування працює з бiльшою швидкiстю, але для своєї роботи вимагає окремого ПК в мережi.
Windows NT
Універсальна мережева операційна система Windows NT може виконувати роль як клієнта, та і сервера мережі. Термін Windows NT відноситься до двох різних продуктів - Windows NT Workstation і Windows NT Server.
Операційна система Windows NT Workstation оптимізована для використання в якості високопродуктивного захищеного мережевого клієнта і корпоративної операційної системи робочих станцій. Її можна використовувати на автономних комп'ютерах як "персональну" операційну систему, в одноранговій мережі робочої групи і як робочу станцію в середовищі домену Windows NT Server.
Основні переваги Windows NT Workstation:
" Продуктивність: підтримка багатозадачності. Windows NT Workstation забезпечує реальну багатозадачність, підтримуючи кілька процесорів.
" Апаратні профілі: створення і підтримка списку апаратних конфігурацій даного комп'ютера.
" Microsoft Internet Explorer: Web-броузер для роботи з Web.
" Служба повідомлень (Microsoft Messaging): прийом і відправка електронної пошти.
" Служби Web (Peer Web Services): персональний Web-сервер, оптимізований для роботи під управлінням Windows NT Workstation.
" Система безпеки: забезпечення локального захисту файлів, папок, принтерів та інших ресурсів.
" Надійність операційної системи: виконання кожної програми в окремому адресному просторі. Це значить, що некоректно працююча програма не зможе вплинути на роботу інших програм чи операційної системи.
Операційна система Windows NT Server оптимізована для роботи в якості сервера файлів, друку і аплікацій з широким спектром використання: від невеликих робочих груп до корпоративних мереж.
Основні переваги Windows NT Server:
" Продуктивність сервера: операційна система Windows NT Server 4.0 оптимізована для досягненнямаксимальної продуктивності при роботі в якості сервера файлів, друку і аплікацій. Комерційна версія Windows NT Server 4.0 підтримує симетричну багатопроцесорну обробку з використанням до 4 процесорів, а спеціалізовані версії підтримують до 32 процесорів.
" Вбудовані засоби комунікацій: дозволяють підключатися до мережі Windows NT Server 4.0 через модем за допомогою сервісу віддаленого доступу (Remote Access Service, RAS). Windows NT підтримує до 256 одночасних сеансів RAS-під'єднань.
" Засоби управління: Task Manager і Network Monitor спрощують адміністрування сервера, надаючи детальну інформацію про кожну програму або процес, що працюють в системі.
" Internet Information Server (IIS): - швидка, потужна і безпечна платформа підтримки служб HTTP, FTP, Gopher.
" Administrative Wizards (Майстри адміністрування): майстри гранично спрощують управління сервером.
" Підтримка клієнтів Macintosh: забезпечує доступ до файлів і принтерів для клієнтів Macintosh.
" Додаткові мережеві сервіси: підтримка багатопротокольної маршрутизації (Multiprotocol Routing, MPR), доменної системи імен (Domain Name System, DNS), протоколу динамічної конфігурації хоста (Dynamic Host Configuration Protocol, DHCP) і служби імен Інтернету Windows (Windows Internet Name Service, WINS).
" Windows NT Directory Services: база даних домену забезпечує єдину реєстрацію користувачів, централізоване адміністрування домену і доступ до його ресурсів.
Мережі на основі Windows NT організуються на основі доменної моделі або моделі робочої групи. І Windows NT Server і Windows NT Workstation можуть працювати в будь-якій з цих двох моделей.
Доменна модель (domain model) характеризується наявністю в мережі мінімум одного комп'ютера, що працює

 
 

Цікаве

Загрузка...