WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Лазерні принтери - Контрольна робота

Лазерні принтери - Контрольна робота

графікою. Це дозволяє працювати тільки зі шрифтами обмеженого розміру (тому що шрифти великих розмірів вимагають значних обсягів оперативної пам'яті в принтері). Іншою складністю є те, що кожний кегль шрифту повинний розроблятися окремо. Друга мова дозволяє працювати зі шрифтами кеглем від 1 до 999 пунктів, тому що використовуються математичні описи форми букв, конкретне розташуваннякрапок на відбитку розраховується в принтері. Комі того, графічне зображення також описується математично, а принтер оптимальним образом будує результуюче зображення. PostScript залишає простір для якості він дозволяє працювати з будь-яким дозволом вивідний пристрій завжди прагне цілком використовувати свої можливості. Недоліком є те, що розробка шрифтів є значно більш трудомісткою справою.
Серед лазерних принтерів маються два основних типи: сумісні з HP LaserJet фірми Helett Packard і "розуміючі" мова PostScript, розроблений фірмою Abobe. Бувають і такі принтери, що не "розуміють" ні мови LaserJet ,ні мови PostScript, але тоді разом з ними звичайно поставляються програми, адаптовані LaserJet чи PostScript. Емуляція, як правило, сповільнює друкування на принтері в кілька разів, особливо при висновку малюнків, тому купувати подібні принтери навряд чи доцільно.
Принтери, що розуміють мову PostScript ,звичайно в півтора два рази дорожче, ніж еквівалентні по продуктивності принтери типу Laser Jet. Утім, практично всі сучасні принтери типу можна оснастити PostScript картою, вона коштує від 250 до 1000 діл., але ще не менш 300 дол. треба буде витратити на додавання в принтер необхідної для використання PostScript карти
МЕТОДИ ПОЛІПШЕННЯ ДРУКУ
Лазерні принтери поступово стають усе більш розповсюдженими. І якість не є єдиним чинником, завдяки якому це відбувається, старенький голчастий принтер зі свіжою стрічкою теж дає цілком чисте і соковите зображення з достатком деталей. Виходячи з цього, при виборі принтера варто орієнтуватися ще і на необхідну швидкість друку, можливості використання шрифтів і роботи з графікою, на зручність використання і комфортність роботи, звичайно на ціну і вартість експлуатації теж. У кожного типу принтерів є свої особливості, що стосуються типів використовуваного папера, інтерфейсів, керування і т.д. Але якість і швидкість усе-таки залишаються основними факторами. Найбільш відомими на сьогоднішній день принтерами є принтери фірми Helett Packard (як у нашій країні, так і у світі). Так склалося, що ця фірма зараз продає таку кількість принтерів, що жодна із сильних у цій області фірм, таких як Epson, LaserMaster, QMS, Texas Instruments, Printware, Data Products чи Star, не може навіть наблизиться до неї. Видимо, одна з причин у тім, що НР першої зробила комерційний лазерний принтер у 1984 році.
Імовірно, популярність принтерів НР привела до того, що багато фірм конкуренти випускають принтери, зовні дуже схожі на вироби Неwlеtt Packard. Але це не означає, що вони "здерті" зовсім немає. Просто серцем усіх цих апаратів є друкуючий механізм (по англійський engine, по-російському звичайно привід) фірми Canon. Він визначає компонування принтера, його розміри, швидкість друку і дозвіл, тип використовуваних видаткових матеріалів, максимальне поле друку. Але при усій своїй схожості кожний з них має індивідуальні особливості адже всю електронну начинку виготовлювач робить самостійно, він визначає, які шрифти будуть встановлені в принтер і як вони будуть обслуговуватися, які принтери можна буде ємулировать. І саме головне, як принтер буде формувати сторінку, тобто як швидко друкувати.
У 1990 році Hewlett Packard випустив серію принтерів LaserJet III, що використовувала технологію поліпшеного розширення (RET Resolution Enhancement Technology). Після цього усі ведучі виготовлювачі лазерних принтерів стали швидко доганяти лідера, випускаючи нові моделі своїх принтерів з методами друкування, що забезпечують аналогічну якість. (Одне зауваження навіть трохи кращу технологію на таких же приводах уже досить давно використовують фірми Laser Master і QMS, але їхні принтери призначені скоріше для професіоналів, чим для рядового покупця. Тому технологія стала широко відомої лише в 1990 році.)
Суть її в наступному. Коли лазер будує зображення на світлочутливому барабані, він робить це построково. Кожен рядок це по комір барабана на 1/300 (1/600) дюйма (і зрушення папера на теж відстань). Це вертикальна вісь листа. Лазерний промінь, подібно лучу електронів у телевізійній трубці сканує рядок, запалюючи і виключаючи відповідно до керуючого сигналами контролера друку. Ці тактові імпульси і будують зображення на барабані. На звичайному лазерному принтері кожен поворот барабана складає 1/300 (1/600) дюйма (мається на увазі лінійне переміщення поверхні), що відповідає одному рядку. У кожнім рядку на кожен дюйм приходиться по 300 (600) крапок. У такий спосіб і виходить "лазерне" дозвіл у 300х300 (600х600)dpi. У нових технологіях використовуються більш делікатні методи роботи з лазером, що дозволяє, працюючи на тім же принтері друку підвищити якість друкування, як зі збільшенням здатності, що дозволяє, так і без нього.
Метод RET, застосовуваний фірмою Helett Packard, заснований на зміні розміру крапок, що принтер наносить на папір без фактичної зміни здатності, що дозволяє. При цьому за допомогою модуляції лазерного променя в процесі побудови зображення вдається дозовано знімати заряд з барабана в результаті змінюється розмір ділянки, до якого прилипає тонер. Це дозволяє, наприклад, загострити кути зарубок у букв і уникнути скупчування тонера в місцях перетинання ліній. Похилі лінії також стають більш гладкими. Фірма запевняє, що ефект від використання RET аналогічний підвищенню здатності, що дозволяє, приблизно в півтора разу.
Більш хитра технологія застосовується фірмою LaserMaster. Вона одержала назву TurboRes. Суть її в корені відрізняється від RET. Основна відмінність реальне підвищення здатності принтера, що дозволяє.
Горизонтальний дозвіл можна збільшити майже просто для цього досить з більшою частотою викликати керуючі сигнали на лазер. Це реалізовано в технології TurboRes і інших технологіях багатьох фірм. Якщо ви бачите рекламу "дійсного і кращого у світі 600 крапкового принтера, що на перевірку виявляється принтером 600х300 dpi, то в ньому зроблено саме це і нічого іншого. Але в Turbo Res використана і ще одна хитрість. Кожна крапка при використанні даного методу друку має форму стовпчика, а хитра побудова електроніки принтера дозволяє керувати висотою стовпчика. При цьому вдається реально підвищити дозвіл по вертикалі. На стандартних приводах друку принтери з TurboRes дають дозвіл до 1200 dpi. Ну а принтери фірми QMS уже давно друкують 600х600 dpi на стандартних приводах фірми Canon
КЛАСИФІКАЦІЯ ЛАЗЕРНИХ

 
 

Цікаве

Загрузка...