WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Система команд конфігурування маршрутизаторів Cisco - Реферат

Система команд конфігурування маршрутизаторів Cisco - Реферат

в контексті обраної лінії, перехід до якого здійснюється з контексту глобального конфігурування командою:
line [aux | console | tty | vty] line-number [ending-line-number]
Дана команда приводить до зміни поточного контексту на контекст обраної лінії керування, який ідентифікується зміною рядка запрошення на (config-line)#
В якості параметрів команди вказуються:
aux -додатковий ЕІА/ТІА-232 DTE -порт. Повинен задаватися, як відносна лінія 0. Додатковий порт може використовуватися для підтримки модема та асинхронних зв'язків.
con -консольна термінальна лінія (DTE)
tty -стандартна асинхронна лінія.
vty -віртуальна термінальна лінія, що використовується для віддаленого доступу до консолі.
line-number
-відносний номер першої лінії в групі ліній, що настроюються, починаючи з нуля.
ending-line-number
-відносний номер останньої лінії (при конфігуруванні декількох ліній одночасно).
По умовчанню маршрутизатор виводить діагностичні повідомлення тільки на консоль, а перенаправлення таких повідомлень на обрану лінію керування реалізується командою:
terminal monitor
Дія цієї команди відміняється командою no monitor.
По умовчанню маршрутизатор виводить системні повідомлення поверх вводу оператора і для продовження вводу оператор повинен пам'ятати, в якому місці його перервали. Для того, щоб дозволити після виводу кожногосистемного повідомлення вивід частини попередньо введеного оператором рядка, слід використовувати команду:
logging synchronous
Якщо по завершенню деякого проміжку часу (інтервал неактивності) спостерігається відсутність вводу з терміналу, Cisco IOS розриває поточну сесію. Інтервал неактивності встановлюється командою:
exec timeout []
Будь-яка команда Х, введена в контексті оператора або адміністратора, сприймається маршрутизатором, як команда telnet X. Це приводить до того, що будь-який помилковий ввід примушує маршрутизатор опитувати сервер DNS для перетворення помилково введеного рядка в ІР -адресу, що зумовлює затримки в роботі оператора. Уникнути таких затримок допомагає команда:
transport preffered none
З міркувань безпеки, доступ до маршрутизатора через віртуальний термінал слід обмежити за допомогою пароля. Встановити пароль можна командою:
[no] password
Активація запиту пароля при вході в Cisco IOS через віртуальний термінал виконується командою:
[no] login
При відсутності парольного захисту контексту адміністратора використовується пароль захисту лінії CON, якщо цей пароль встановлено.
Слід зауважити, що в робочому режимі з міркувань безпеки віртуальні термінали потрібно заблокувати, а доступ до маршрутизатора здійснювати лише по консольній лінії або через термінальний сервер.
2.3. ІНТЕРФЕЙСИ МАРШРУТИЗАТОРА.
2.3.1. ФІЗИЧНІ ІНТЕРФЕЙСИ
Кожен маршрутизатор обладнаний певною кількістю фізичних інтерфейсів. Найрозповсюдженішими інтерфейсами є Ethernet / Fast Ethernet і послідовні (Serial) інтерфейси. За своєю апаратною реалізацією послідовні інтерфейси бувають синхронні, синхронно-асинхронні та асинхронні.
Інтерфейси Ethernet на витій парі мають з'єднувач RJ-45 (в деяких моделях AUI (DB-15), які потребують підключення зовнішнього трансивера, що реалізує той чи інший інтерфейс фізичного рівня Ethernet).
Послідовні інтерфейси обладнуються фірмовими з'єднувачами DB-60F або SmallSerial F (останній компактніший) (малюнок 2.3.1). Для підключення зовнішнього обладнання до інтерфейсу слід використовувати фірмовий кабель -свій для кожного протоколу фізичного рівня. Такий кабель, з одного боку, має з'єднувач DB-60M (male), а з іншого боку -з'єднувач обраного стандарту фізичного рівня для пристрою DTE або DCE. На кабель покладено наступні функції:
-шляхом замикання спеціальних контактів з'єднувача DB-60 сигналізує маршрутизатору про обраний протокол фізичного рівня та статус маршрутизатора (DTE або DCE).
-виконує функції перехідника універсального з'єднувача DB-60 на стандартний з'єднувач обраного протоколу фізичного рівня.
Малюнок 2.3.1. З'єднувачі DB-60 та SmallSerial послідовних інтерфейсів Cisco.
В термінології Cisco кабель DTE підключається до пристрою DCE і навпаки, тобто тип кабеля вказує на тип маршрутизатора, а не тип зовнішнього обладнання.
Кабелі DTE використовуються для підключення модема (малюнок 2.3.2.), а сукупність кабелів DTE-DCE -для з'єднання двох маршрутизаторів напряму (back-to-back), при цьому один із маршрутизаторів виступатиме в ролі DCE а інший -DTE.
Малюнок 2.3.2. З'єднання DTE та DCE пристроїв.
Таблиця 2.3.1. Кабелі послідовних інтерфейсів.
Артикул (Part Number) Интерфейс Тип Разъем на стороне маршрутизатора Разъем на дальнем конце
CAB-V35MT V.35 DTE DB-60 M M.34 M
CAB-SS-V35MT V.35 DTE Smart Serial M M.34 M
CAB-V35FC V.35 DCE DB-60 M M.34 F
CAB-SS-V35FC V.35 DCE Smart Serial M M34 F
CAB-232MT RS-232 DTE DB-60 M DB-25 M
CAB-SS-232MT RS-232 DTE Smart Serial M DB-25 M
?
2.3.2. ЛОГІЧНІ ІНТЕРФЕЙСИ
Поряд із фізичними інтерфейсами на маршрутизаторі можуть бути організовані логічні інтерфейси: Loopback, Null, Dialer, Virtual-Template, Multilink та ін. Інтерфейси
Loopback та Null взагалі не пов'язані з фізичними інтерфейсами і існують лише у вигляді відповідних секцій файлу конфігурації.
Loopback -це інтерфейс зворотнього зв'язку і має наступні властивості:
" інтерфейс завжди активний (на відміну від фізичних інтерфейсів, де обрив кабеля приводить до відключення інтерфейсу.
" пакети, адресовані на такий інтерфейс, вважаються адресованими маршрутизатору, а уявна ІР -мережа, до якої він підключений вважається безпосередньо підключеною мережею.
" пакети, адресовані через цей інтерфейс до уявної ІР -мережі, знищуються.
Інтерфейс Null не має ІР -адреси та інших параметрів. Пакети, адресовані через Null, знищуються; Null застосовується при фільтруванні датаграм і створення захисних маршрутів при сумуванні маршрутів.
Інші віртуальні інтерфейси фактично транспортують дані через відповідні фізичні інтерфейси, однак в цьому випадку ІР -інтерфейс вже не асоціюється безпосередньо з фізичним портом.
2.4. ІДЕНТИФІКАЦІЯ ІНТЕРФЕЙСІВ
Ідентифікатор інтерфейсу складається з його типу (Ethernet, Fast Ethernet, Serial, Loopback, Null…) та номера. В маршрутизаторах з фіксованою апаратною конфігурацією номери фізичних інтерфейсів є абсолютними (малюнок 2.4.1.) і вказуються на корпусі. При роботі в Cisco IOS з такими інтерфейсами прийнята нотація:
[.номер субінтерфейсу]
Малюнок 2.4.1. Інтерфейси маршрутизатора Cisco 1601
В

 
 

Цікаве