WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Навіщо потрібні комп’ютерні мережі - Реферат

Навіщо потрібні комп’ютерні мережі - Реферат

систему.
Після підключення до ЛОМ Ви бачите допоміжні літери, що позначають допоміжні дискові накопичувачі, що стали Вам доступними.
Коли Ви роздруковуєте службові записки або повідомлення, вони друкуються на прінтері, який може знаходитись далеко від Вашого робочого місця.
Файлові сервери
В протилежність робочій станції файловий сервер - це комп'ютер, який обслуговує всі робочі станції. Він здійснює сумісне використання файлів, що розміщені на його дисках. Файлові сервери -це , як правило, комп'ютери високої швидкодії на базі процесорів Pentium з об'ємом пам'яті ОЗУ 8 М або більше. Часто файлові сервери забезпечені недорогою клавіатурою і монітором середньої якості. Але файловий сервер майже завжди має не менше одного швидкодіючого накопичувача великої ємкості.
Сервери повинні бути високоякісними і високонадійними машинами , оскільки при обслуговуванні всієї мережі вони багаторазово виконують роботу звичайної робочої станції.
Найчастіше файловий сервер виконує тільки ці функції. Але інколи в малих ЛОМ файл-сервер використовується ще й в якості робочої станції.
Файловий сервер може використовувати іншу ОС ніж робоча станція (РС). ОС NetWork фірми Novell є прикладом мережевої ОС, яка працює тільки на файловому сервері. (Частина NetWork, яка працє на робочій станції і яку називають драйвером, NEXT,VLM лише доповнює DOS , а не заміняє її ).
Мережеві кабелі
Існує велика кількість різних модифікацій кабелів для ЛОМ. Використовуються як тонкі коаксіальні кабелі ( Fhinnet або Cheoper Net), так і товсті коаксіальні кабелі (Fhick Net), а також не екрановані виті пари (STP- Shicldef Twisted Pair), які мають вигляд електропроводів, що вмонтовані в стіні будинків і неекрановані виті пари (UTP-Unshicldef Twisted Pair), що нагадують телефонний провід.
Використовуються також оптичноволоконні кабелв, які працюють на великих відстанях. Тип кабеля залежить від вибраної карти адаптера.
З допомогою кабеля кожна РС з'єднується з іншими і з файловим сервером. В одних випадках єдиний кабель проходить від одного вузла до іншого, послідовно з'єднуючи всі РС і ФС. Така конфігурація називається топологією шина або топологією дейзі-ланцюг.
В інших випадках з кожної робочої станції підходить власний кабель від центрального вузла. Така конфігурація називається зіркою. Іноді кабель періодично розгалужується в вузлових точках, створюючи зіркоподібне дерево. Конфігурація дейзі-ланцюга потребує найменшої кількості кабеля, але в цьому випадку важче проводити діагностику в мережі.
На сучасному етапі проводяться пошукові роботи по створенню безпровідних ЛОМ. Такі мережі для передачі сигналів використовують інфрачервоні промені або радіохвилі.
Мережеві адаптери
Карти мережевих адаптерів, як і інші карти встановлюються в кожній робочій станції і ФС. Ваша РС посилає запит через мережевий адаптер до ФС і через мережевий адаптер отримує відповідь про те, коли ФС готовий передати чергову частину файлу. Така робота аналогічна копіюванню файлів на диск.
Тільки два мережевих адаптери можуть одночасно обмінюватись інформацією один з одним.
На картах адаптера LANtastic є два роз'єми - один для вхідного, а інший для вихідного кабеля. На картах адаптера EtherNet є Т-образний роз'єм, або 15-контактний роз'єм. Карти з двома і більше типами роз'ємів надають можливість вибору асортименту кабелів.
Адаптер слідкує за чергою в мережі і перевіряє передану інформацію на помилки. Швидкість передачі інформації залежить від типу адаптера.
На сьогодні існують наступні види алдаптерів:
- адаптери ARCnet - одні з найстаріших. Вони мають високу швидкість, але не розпізнають невеликі помилки при установці. Вони є високонадійними, а проблеми, що виникають з адаптерами і кабелями легко діагностуються.
- адаптери EtherNet можуть зв'язувати широкий спектр систем, включаючи UNIX- комп'ютери, Macintosh фірми Apple, ПК фірми IBM. Вони мають три модифікації в залежності від товщини кабеля.
Адаптери Toren Riny найдорожчі, за виключенням оптоволокняних. Їх використовують в мережах з великою кількістю РС при підключенні до великих ЕОМ.
ПРОТОКОЛИ
Розглянемо яким чином в ЛОМ проходить міжкомп'ютерний обмін інформацією. Обмін інформацією здійснюється за допомогою протоколів і форматів повідомлень.
Протоколи можна поділити на три рівні : низького рівня, середнього рівня, для перенаправлення файлів.
В будь-якій ЛОМ мережеві алаптери здійснюють передачу і прийом повідомлень за допомогою кабелів , і тільки наявність певних протоколів обміну перетворює комп'ютери в ту чи іншу ЛОМ.
На самому низькому рівні комп'ютери і мережі обмінюються інформацією один з одним пакетами повідомлень. Ці пакети становлять фундамент на якому базується робота ЛОМ.
Пакети можуть нести довільну інформацію:
* початок сеансу обміну даними;
* передача даних;
* підтвердження прийому пакета даних;
* передача повідомлення всім адаптерам;
* кінець сеанса роботи.
В різних мережах пакети визначаються по-різному, але наступні елементи є загальними для всіх:
* унікальна адреса відправника;
* унікальна адреса отримувача;
* ознака, що визначає вмістиме пакета;
* дані або повідомлення;
* контрольна сума для визначення помилок при передачі.
Зв'язок між комп'ютерами ЛОМ здійснюється за двома основними принципами: визначення колізій (зіткнень) і передача маркера.
Маркер - дуже коротке повідомлення, яке є ознакою того, що мережа вільна.
Прикладами системи на базі принципу визначення колізій і передачі маркера є, відповідно, системи Ethernеt i Toren Ring.
Розглянемо формат пакета Ethernеt.
На малюнку показано розміщення і визначення полів пакету в системі Ethernеt.
Приамбула Призначення Джерело Тип Дані Контрольна сума
Приамбула. Це поле довжиною 8 байт , яке використовується для синхронізації пакету. Воно звжди містить код 10101010 в перших 7-ми байтах і 10101011 в останньому.
Призначення. Це поле довжиною 6 байт, яке містить адресу вузла ЛОМ, куди надсилається повідомлення. Старший (лівий) біт в першому байті має спеціальне призначення. Якщо він дорівнює нулю, то це є унікальна фізична адреса. Перші три байти задають адресу групи, а наступні 3 - задають адресу в групі. Якщо ж біт дорівнює 1, то останні байти визначають станції призначення.
Джерело. Це поле має має 6 байт і визначає адресу вузла відправника. Старший байт завжди дорівнює нулю.
Тип. Має 2 байта і ідентифікує тип протокола більш високого рівня.
Дані. Воно може мати довжину від 46 до 1500 байт і містить повідомлення.
Контрольна сума. Поле довжиною 4 байта, яке містить залишок зайвої циклічної суми.
Розглянутий протокол працює на низькому рівні. Даний протокол передає дані між комп"ютерами, але незнає нічого про файл-сервер і перенаправлення файлів. Ці протоколи не мають засобів для забезпечення вірної послідовності прийому-передачі даних а також засобів для ідентифікації прикладних програм, що потребують дані.
Протоколи середнього рівня NetBIOS, IPX/SPX, TCP/IP більше

 
 

Цікаве