WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Огляд програмного забезпечення по управлінню проектами - Реферат

Огляд програмного забезпечення по управлінню проектами - Реферат

проект на пакети детальних робіт, для яких легше визначити тимчасові і вартісні показники, встановити зв'язки. Формування структури полягає в послідовному поділі цілей проекту на блоки робіт, аж до рівня на якому піддаються контролю і керуванню детальних задач. Така деревоподібна структура дозволяє розбити загальний обсяг робіт із проекту на частини, виконання яких буде контролюватися й управлятися окремо. СРР дозволяє узагальнювати інформацію з графіків робіт, вартості, ресурсам і датам завершення для наступного аналізу керівництвом відповідного рівня. Від рішень, прийнятих на стадії формування СРР, буде згодом залежати система звітності по проекті.
Time Line надає менеджеру зручні засоби по формуванню списку: дозволяє формувати рівні ієрархії, переміщати задача усередині ієрархічного рівня, вставляти нові задачі на будь-який рівень ієрархії. Задача, що містить в собі задачі більш низького рівня, називається в Time Line складна(батьківської). Відповідно задача, що не підрозділяється на задачі більш низького рівня, називається детальною (проста, дочірня).
Time Line не накладає обмеження на кількість рівнів ієрархії СРР. Ієрархія задач подана зсувом задач більш низького рівня вправо стосовно початкової материнської. Переміщати задачі по вертикалі можна тільки в межах їхніх ієрархічних рівнів. При додаванні нової задачі, рівень її ієрархії буде визначатися рівнем попередньої задачі в списку. Зміна рівня ієрархії і переміщення за списком здійснюється як для однієї задачі, так і для групи задач.
Для планування залежностей між задачами можуть використовуватися чотири типи зв'язків:
Кінец-Початок. Це найбільшчасто вживана залежність, при якій наступна задача не може бути розпочата, поки не завершена попередня
Початок. -Початок. Ця залежність частіше застосовується для моделювання робіт, що повинні виконуватися одночасно. У цьому випадку для початку задачі необхідно, щоб попередня тільки почалася і, можливо, проробила протягом визначеного періоду, названого часом затримки.
Кінець-Кінець. Цей тип взаємозв'язку використовується, якщо закінчення наступної роботи залежить від закінчення деякої роботи (попередниці), але починатися роботи можуть незалежно.
Початок-Кінець. Цей тип використовується рідко, але він може бути корисний, коли при плануванні потрібно затримати закінчення роботи на якомога більший термін, звязавши її закінчення з початком іншої роботи.
Особливу роль у процесі автоматичної установки і редагуванні тимчасових зв'язків відіграє опція Інструктор. Інструктор аналізує початі дії. При неоднозначності установки, він видає на екран вікно діалогу, що запрошує уточнюючу інформацію по конкретній ситуації. Наприклад, якщо ви спробуєте повторно встановити зв'язок для вже пов'язаних задач, Інструктор видає відповідне повідомлення і запропонує можливі дії. До речі, це один із зручних засобів модифікації типів зв'язків у графічному режимі.
У Time Line використовується три типи задач.
Задачі першого типу (Закріплені) мають фіксовану дату початку або кінця (або обидві відразу). Даний тип задач використовується для опису робіт, терміни виконання яких залежать від зовнішніх фіксованих у часі подій або для планування ключових контрольних дат (закріплених віх) проекту. Якщо відбувається зсув такої задачі внаслідок наявності тимчасових зв'язків з іншими задачами, то затримка відображається на тимчасовій діаграмі спеціальними символами затримки дати початку задача.
Задача іншого типу - ЯМР (Якомога Раніше) - являють собою найбільше поширений у плануванні тип задач. Основна задача менеджера, як правило, полягає в тому, щоб виконати проект у найкоротші терміни, і, отже, він буде прагнути виконати складові його задачі якомога раніше. Time Line спланує початок задачі типу ЯМР на самий ранній можливий термін, з огляду на обмеження по тимчасових зв'язках. Майже всі задачі нашого проекту мають тип ЯМР.
Третій тип, задача ЯМП (Як Можна Пізніше), - це задачі, що максимально відкладаються. Наприклад, задача типу платежів, яку вигідно перенести на більш пізні терміни. Тип ЯМП може також використовуватися для задач, у виконанні яких задіяний ресурс, притягнення якого до роботи хотілося б відкласти.
Тime Line дозволяє менеджеру виконати аналіз розкладу робіт з урахуванням даних про ресурсне забезпечення проекту і відповісти на питання:
o Чи може проект бути закінчений у термін, розрахований по ЯКП, що існує при даних ресурсах?
o Яка додаткова кількість ресурсів повинно бути додане з палимо, щоб закінчити проект до запланованої дати? До якого терміна і для яких робіт ці ресурси будуть потрібні?
o Яка буде дата завершення проекту при плануванні його в умовах обмежених ресурсів?
?
Фахова система керування проектами
Система Open Plan включає засоби розробки моделі проекту й аналізу комплексу робіт проекту за методом критичного шляху, гнучкі засоби ресурсного планування, засоби розрахунку, контролю й аналізу витрат на проект на основі фактичної виробітки, аналіз ризиків за методом Монте-Карло.
Застосування ієрархічної системи кодів для робіт у проектах Open Plan дозволяє одержувати звіти в бажаних ракурсах. Система кодів може бути побудована на базі довільної класифікації.
Одним з основних відмінностей системи є потужні засоби ресурсного планування, що дозволяють значно полегшити задачу перебування найбільше ефективного розподілу ресурсів і упорядкування їхнього робочого розкладу. У параметри ресурсу включений опис доступності ресурсу, вартості за одиницю (який може змінюватися в часу), кваліфікацій і інші характеристики.
При призначенні ресурсів на роботу є два засоби описати витрату ресурсів:
? задати кількість ресурсів, використовуваних за день роботи
? задати загальну кількість ресурсів на час роботи, визначивши характер функції споживання.
Ресурс може бути призначений не на весь термін роботи, а на обмежений термін, починаючи з зазначеного дня від початку роботи. При призначенні ресурсу на роботу є можливість задати альтернативний ресурс, що у випадку неприступності спочатку призначеного ресурсу пропонується використовувати.
На відміну від інших пакетів Open Plan дозволяє проводити аналіз і перепланування не тільки для людей і устаткування, але і для матеріалів. Open Plan передбачає два базових методи для обчислення дат при ресурсному плануванні:
? планування при обмеженому часі;
? планування при обмежених ресурсах.
Вмонтовані в Open Plan аналітичні інструменти, що базуються на методі Монте-Карло, дозволяють визначити можливі ризики в оцінці тривалості окремих робіт, етапів і всього проекту. У такий спосіб оцінюється ймовірність виконання проекту в задані терміни і, як наслідок,

 
 

Цікаве