WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Огляд програмного забезпечення по управлінню проектами - Реферат

Огляд програмного забезпечення по управлінню проектами - Реферат


Тестувався на: К6-200, 32 Мбайт RAM, Windows 95
Project Scheduler 7. 5 - дуже складний додаток, на освоєння якого в починаючого менеджера може піти досить багато часу. Керівництво обсягом у 700 сторінок цілком присвячено технічнимособливостям роботи з програмою. Один із його "апендиксів" крок за кроком навчає вас створенню нового проекту, а оперативна довідка добре роз'ясняє деталі роботи програми. Все це допоможе менеджерам, що володіють деяким досвідом роботи, проте новачкам, певне, буде потрібно окремий підручник для відповіді на усі "де? " і "чому? ".
За інтерфейсом Project Scheduler 7.5 ховається величезна міць. Розроблювачами було витрачено багато зусиль, щоб зробити всі опції максимально доступними і простими у використанні. Екран виконаний у стандартному "розділеному" (split) форматі, що дозволяє вам бачити відразу декілька вікон. Панель інструментів у лівій частині екрана дозволяє вибрати широкий спектр режимів просмотра - списки ресурсів, задач, Gantt, мережні діаграми, графіки і звіти. При активізації інструмента випадає меню, розширяючи ваш вибір. Може бути також показаний Шаблон Задач (Task Template) що дозволяє переглядати і редагувати деталі проекту і його ресурси, у той же час дивлячись на графіки. Всі візуальні засоби добре взаємозалежні, хоча для того щоб працювати з чотирма вікнами одночасно, буде потрібно великий монітор.
Розподіл ресурсів є ключовим моментом у керуванні проектами, і тут особо важливою областю є робота з витратами. Scheduler 7.5 у цьому відношенні досить гнучкий. Ви можете вводити коефіцієнти у витрати на ресурси і понаднормові роботи з часу і навіть враховувати інфляцію, що дуже зручно при плануванні тривалих проектів. Надлишкові відрахування ресурсов - це те, що трапляється з кожним із нас. Scheduler 7.5 не зможе уберегти вас від цього, проте зможе виявити і виправити ситуацию - цей процес у програмному забезпеченні для керування проектами називається Resource Levelling (Нівелювання Ресурсів). У автоматичному режимі функція може просто перемістити задачі або їхню частину на той період часу, коли відрахування може бути зроблене без проблем. Якщо ви задасте пріоритети задач і грамотно сконфігуруєте інші параметри, функція може виявитися дуже корисною. При бажанні ви, звичайно, можете самі зайнятися нівелюванням. У цьому випадку програма просто повідомляє про проблему і лишає вас із нею наодинці.
Project Scheduler 7.5 добре справляється і зі складними проектами. Ви легко можете створити новий проект, що складається з елементів або зав'язаний на вже існуючий проект. З елементами можна працювати як з окремими проектами або як із пакетом підпроектів. Ви також можете групувати проекти для визначення зв'язку між ними або ж, якщо ви працюєте поодинці з декількома взаємозалежними проектами, можете "злити" їх в один для проведення єдиних операцій.
Необхідність створення вихідної інформації різноманітного сорту була добре продумана. У режимі попереднього перегляду перед друком (Print Preview) є кнопка для захоплення екранного зображення в буфер обміну або ж безпосередньо у файл .BMP або .JPG, що повинно забезпечити легкість перенесення зображення в звіти, презентації і навіть мережні сторінки. Режим дисплея в головному вікні може бути замінений на чорно-білий, що дозволяє користувачам чорно-білих принтерів вибрати гарні відтінки для роздруківки щоб уникнути проб і помилок. Навіть можливість автоматичного зведення списку задач у встановлене число пунктів може придатися при необхідності негайно роздрукувати звіт. Єдиною хибою є те, що не можна задати кількість листів паперу для роздруківки проекту, що можливо в Microsoft Project 98 (див. нижче). Проте Scheduler дає можливість змінити розмір графіку вручну за допомогою загальних пунктів масштабування.
Підтримка MAPI означає, що ви можете посилати файли проектів своїм колегам, не покидаючи програми, а користувачі мережної версії можуть спрямовувати файли колегам, залучений ними до локальної мережі. Ті, у свою чергу, можуть прокоментувати повідомлення і передати його далі. Мережним користувачам прийдеться до смаку наявність різноманітних рівнів паролів, аж до рівня поля (осередку). Є вмонтована система перевірки орфографії, що допомагає уникнути помилок. Для часто повторюваних процедур можна створити макрокоманди з комбінацій клавішних натискань.
У цілому Project Scheduler - програма обгрунтована і складна, і той, хто вже має досвід керівництва, повинний засвоїти її досить швидко. Проте для новачка це може виявитися нелегко.
Project Scheduler 7.5
За: надзвичайно складна
Проти: дуже складна у використанні для новачків
Спектр можливостей 8
Легкість у використанні 7
Продуктивність 8
Документація 7
Вигідність покупки 8
Разом 8 із 10
Microsoft Project 98
Виробник: Microsoft
Мінімальні вимоги до системи: 486, 12 Мбайт оперативної пам'яті, 30 Мбайт дискового простору, Windows 95
Поставляється на: CD-ROM і 3,5-дюймових дискетах
Тестувався на: К6-200, 32 Мбайт RAM, Windows 95
Project 98 відрізняється сполученням потужності функцій із дружнім інтерфейсом, що підтримує починаючого користувача і дозволяє працювати з програмою без зайвої суєти. Значну допомогу у цьому робить ілюстроване керівництво користувача. По всьому обсязі в ньому розкидані пояснення порядку користування тією або іншою функцією програми, які супроводжуються достатньою кількістю теорії керування проектами, що допомагає починаючому користувачу осягнути призначення окремих функцій, а часто і дізнатися про альтернативні підходи. Воно поступово уводить вас у курс справи, починаючи з таких основ, як поділ проекту на задачі, розміщення їх один по одному і розставляння проміжних орієнтирів. Пізніше керівництво переходить до таких складних речей, як розподіл ресурсів, робота в групах і розподіл витрат. Потім ви знайомиєтеся з більш просунутими опціями, такими, як стратегії зменшення розрахункових тимчасових і фінансових витрат, а також ефективне використання ресурсів.
Нова версія Microsoft Project значно додала в порівнянні з потужною попередньою версією програми. Серед нових опцій можна виділити таку, як можливість оплати по індивідуальних тарифах у залежності від характеру виконуваних задач. Програма просто застосовує визначені тарифи до визначених робіт і підраховує суми. Нарешті вона дозволяє опціональне планування переміщуваних зусиль (effort driven scheduling), коли результатом збільшення наявних ресурсів може бути автоматичне зменшення кількості часу, необхідного на рішення задачі.
Менеджер, що керує декількома окремими проектами, часто знаходить, що проекти містять зав'язані один на одного елементи, коли задачі одного проекту залежать від

 
 

Цікаве