WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Проектування реляційної бази даних - Реферат

Проектування реляційної бази даних - Реферат

ключовому стовпці однозначно визначається значенням первинного ключа. Якщо одне з полів не залежить від величини первинного ключа, то необхідно включити в ключ доповнювальні таблиці. Перед перевіркою на відповідність другій нормальній формі таблиця повинна бути приведена до першої нормальної форми. Друга нормальна форма дозволяє видалити більшу частину даних, що повторюються, які часто залишаються після першого етапу нормалізації.
4.3. Третя нормальна форма
Для третьої нормальної форми потрібно, щоб всі неключові стовпці таблиці не тільки залежали від первинного ключа таблиці, але були незалежними один від одного, тобто, щоб були відсутні транзитивні функціональні залежності між стовпцями таблиці. Для цього потрібно, щоб таблиці були попередньо приведені до першої та другої нормальної форми.
5. Типи відношень
а) Відношення "один-до-одного"
Найпростішим відношенням між таблицями є відношення "один-до-одного". В такому відношенні одному запису однієї таблиці відповідає тільки один запис у іншій. Таблиці, що зв'язані відношенням "один-до-одного" можна об'єднати в одну таблицю, яка складається з полів обох таблиць. Відношення "один-до-одного" часто використовують для розділення таблиць, що містять велику кількість полів. Наприклад, це може бути потрібним для того, щоб скоротити час перегляду полів, що містять певний набір даних. В деяких випадках необхідно керувати доступом до частин таблиць, які містять важливі або конфиденційні дані. На рис. 5.2 показана E-R схема для таблиці "Інженер" та "Комп'ютер". Одиниці з обох сторін ромба вказують на відношення "один-до одного".
Рис. 5.2.
Таблиця з обов'язковим відношенням"один-до-одного" є базовими. Таблиця, зв'язана необов'язковим відношенням з базовою є зв'язаною таблицею. Для зберігання бази данних, що містить декілька таблиць, що зв'язані відношеннями "один-до-одного", деякі з яких є необов'язковими, потрібно менше місця на диску.
б) Відношення типу "один-до-багатьох"
Відношення "один-до-багатьох" зв'язує один запис першої таблиці з декількома записами другої за допомогою первинного ключа базової таблиці і відповідного йому зовнішнього ключа зв'язаної таблиці. Зовнішній ключ таблиці, що містить велику кількість відношень, може входити до складеного первинного ключа, але він є зовнішнім по відношенню до базової таблиці. Відношення "один-до-багатьох" використовується найбільш часто. На E-R схемі, що показана на рис.5.3 , це відношення позначено символом m.
1 m
Рис. 5.3.
в) Відношення "багато-до-одного"
Відношення "багато-до-одного" протилежно відношенню "один-до-багатьох". Якщо вибір відношення "багато-до-одного" або "один-до-багатьох" не має великої ролі, то відношення між таблицями називається рефлексивним. Відношення "багато-до-одного" є відображенням відношення "один-до-багатьох". Всі відношення "багато-до-одного" в Access є рефлексивними. E-R схема для рефлексивних відношень виглядає, як показано на рис. Рефлексивні відношення позначаються дієсловом у відповідній формі, який розміщується зовні ромба, що визначає відношення.
6. Звязування таблиць між собою в Access 9x
Основні переваги систем керування базами даних реалізуються при роботі не з окремими таблицями, а з групами взаємозалежних таблиць. Для створення зв'язків між таблицями СКБД Ассеss 9х має спеціальне діалогове вікно, що називається "Схема данных".
1. Вікно "Схема данных" відкривається натисненням лівої кнопки миші на однойменній кнопці панелі інструментів або командою "Сервис -> Схема данных".
2. Якщо раніше ніяких зв'язків між таблицями бази не було, то при відкритті вікна "Схема данных" одночасно відкривається вікно "Добавление таблицы", у якому можна вибрати потрібні таблиці для включення в структуру міжтабличних зв'язків.
3. Якщо зв'язку між таблицями вже були задані, то для введення в схему даних нової таблиці треба натиснути правою кнопкою миші на схему даних і в контекстному меню вибрати пункт "Добавить таблицу".
4. Ввівши в схему даних усі таблиці, що треба зв'язати, можна приступати до створення зв'язків між полями таблиць.
5. Зв'язок між полями встановлюють шляхом перетягування імені поля з однієї в таблиці в іншу на відповідне йому зв'язане поле.
6. Після перетягування відкривається діалогове вікно "Связи", у якому можна задати властивості зв'язку , що утвориться.
7. Вмикання прапорця "Обеспечение условия целостности даних" дозволяє захиститися від випадків вилучення записів з однієї таблиці, при яких зв'язані з ними дані інших таблиць залишаться без зв'язку. Щоб умова цілісності могла існувати, поле основної таблиці повинно обов'язково бути ключовим і обидва поля повинні мати однаковий тип.
8. Прапорці "Каскадное обновление связанных полей" і "Каскадное удаление связанных записей" забезпечують одночасне відновлення або вилучення даних у всіх підпорядкованих таблицях при їхній зміні в головній таблиці. Якщо клієнт Соколова вийде заміж і змінить прізвище на Воронову, то доведеться внести зміну тільки в поле Прізвище таблиці "Клієнти". У інших таблицях зміни відбудуться автоматично.
9. Для ліквідації зв'язку між таблицями необхідно у вікні "База данных" вибрати зв'язану таблицю, а потім вибрати пункт "Правка"->"Удалить".
.

 
 

Цікаве