WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Апаратні засоби та операційна система персональних комп'ютерів фірми IBM - Курсова робота

Апаратні засоби та операційна система персональних комп'ютерів фірми IBM - Курсова робота

Hercules (Hercules Monochrome Display). На відміну від CGA він працював тільки у монохромному режимі, але забезпечував значно вищу якість зображення. До того ж у графічному режимі було доступно 720 * 348 точок.
Суттєвим просуванням уперед в порівнянні з CGA став покращений графічний адаптер фірми IBM (IBM Enchanced Graphics Adapter - EGA), який забезпечував роботу покращеного кольорового дисплея (IBM Enchanced Color Display). В графічному режимі (640 * 350 точок) можна використовувати 16 кольорів із палітри у 64 кольори.
Наступним вдосконаленням був адаптер фірми IBM під назвою відеографічний масив (IBM Video Graphics Array - VGA), що працював разом з відеокольоровим дисплеєм (IBM Video Color Display). В графічному режимі (640 * 400 точок) можна використовувати 16 кольорів із палітри у 4096 кольорів.
Нарешті, для професійних цілей застосовуються ще кращі, ніж VGA адаптери, які підтримують у графічному режимі більше 640 * 400 точок і більшу кількість кольорів. Такі адаптери дістали назву SuperVGA.
В портативних ПК (Laptop, Notebook) замість окремих моніторів використовуються так звані рідинно-кристалічні дисплеї (LCD - Liquid-Crystal Display), які монтуються на внутрішній стороні кришки комп'ютера.
У разі потреби звертання до монітора використовується ім'я CON.
Клавіатура
Вже відмічалося, що клавіатура є універсальним стандартним пристроєм уведення інформації.
Хоча клавіатура (keyboard) вашого ПК дуже нагадує клавіатуру звичайної друкарської машинки, існують і суттєві відмінності, пов'язані в першу чергу з тим, що це - складний багатофункціональний електронний пристрій.
IBM-подібні ПК обладнуються двома типами клавіатур: PC-keyboard (ПК-клавіатура) та Enchanced PC-keyboard (покращена ПК-клавіатура). Перша має 84, друга - 101/102 клавіші. Покращеною клавіатурою почали обладнуватися IBM PC AT. Ця клавіатура відрізняється від звичайної в першу чергу більш зручним розташуванням клавіш. Крім того добавлені нові клавіші, більшість з яких дублює деякі інші клавіші. Врешті-решт будь-який допустимий символ можна ввести з обох клавіатур.
Всі клавіші клавіатури ПК умовно можна підрозділити на 4 групи.
До першої з них відносяться функціональні клавіші: F1-F10 в звичайній та F1-F12 в покращеній клавіатурі. Вони використовуються в багатьох програмних продуктах з різноманітними цілями. Наприклад, клавіша F1 найчастіше використовується для викликання допомоги (Help), інші приклади будуть наведені далі.
До другої групи відносяться стандартні керуючі клавіші: Enter (Return, *), Ctrl, Alt, Shift, CapsLock, Esc, Tab, BackSpace (*), PrintScreen, ScrollLock, Break/Pause. В кожному з програмних продуктів ці клавіші можуть використовуватися по-різному. В той же час багато з них мають одні і ті ж функції. Наприклад, якщо ви вводите якусь команду, то завершується вона натисканням клавіші Enter. Клавіші Ctrl (Control), Alt (Alternate), Shift (вони звуться регістровими), як правило, самі по собі не виконують ніяких дій - їх треба натиснути і, не відпускаючи, натиснути якусь іншу клавішу (ми будемо позначати цю дію так: регістрова_клавіша+інша_клавіша, наприклад, Alt+F1). З регістрових - клавіша Shift застосовується як перемикач між малими та великими літерами. Якщо ви хочете, щоб при натисканні самих клавіш з відповідними літерами вони друкувалися як великі (без натискання Shift), натисніть спочатку і відпустіть клавішу CapsLock. Повторне натискання останньої клавіші поверне вас до малих літер. Клавіша Esc (Escape) застосовується, як правило, для відміни деякої дії, повернення на попередній рівень тощо. Клавіша Tab (Tabulate) використовується для табуляції під час введення тексту, або для переходу між вікнами, полями тощо. Ми не будемо наводити інші приклади, зауважимо тільки, що пояснення щодо призначень вказаних клавіш, як правило, дається в самих програмах.
Третю групу становлять алфавітно-цифрові клавіші. Немає потреби пояснювати їх. Зауважимо тільки, що крім основного (латинського) тут доступний і український алфавіт. Перемикання між алфавітами здійснюється за допомогою визначеної комбінації клавіш. Наприклад, в українізованій версії операційної системи MS-DOS клавіші Ctrl+ПравийShift перемикають клавіатуру на український алфавіт, Ctrl+ЛівийShift - на латинський.
Останню, четверту групу складають клавіші керування курсором і цифрові клавіші (на малій цифровій панелі праворуч). Зауважимо, що на покращеній клавіатурі клавіші керування курсором дублюються. Перемикання на вказаній панелі між клавішами керування курсором та цифровими клавішами здійснюється клавішею NumLock. Цифрові клавіші на панелі, що розглядається, відіграють окрім основної ролі (введення відповідних цифр) ще одну важливу допоміжну роль у так званому Alt-введенні. Якщо ви натиснете клавішу Alt та, не відпускаючи її, наберете десятковий ASCII-код будь-якого символа, то після відпускання клавіші Alt цей символ відобразиться на екрані. Клавіші *, *, *, *, Home, End, PageUp, PageDown використовуються, як правило, у текстових редакторах для переміщення по тексту, а клавіші Insert та Delete в тих же програмах для увімкнення режиму вставки та вилучення символу із тексту.
Відмітимо нарешті деякі стандартні комбінації клавіш. По-перше, це комбінація Ctrl+Alt+Del. Вона викликає перезавантаження операційної системи (в деяких особливих випадках не діє). Клавіші Ctrl+Break або Ctrl+C або Ctrl+ScrollLock у більшості випадків переривають виконання програми, а клавіші Ctrl+NumLock або Pause призупиняють її виконання (продовження слідує після натискання будь-якої клавіші).
І останнє зауваження. Якщо тримати клавішу натиснутою деякий час, то відбудеться так зване автоповторення - відповідний символ буде виводитись доти, поки ви не відпустите клавішу.
Принтери. Паралельний порт
Принтери використовуються для виведення текстової та графічної інформації на папір. Щоправда, для побудови високоякісних графіків краще мати графопобудовувач (плоттер).
Сучасні принтери підрозділяються на чотири типи: матричні, лазерні, струйні та термодрукуючі.
Матричні принтери мають друкуючу головку, яка обладнана 9-ма або 24-ма голками, що розташовані вертикально. Ці голки, ударяючи по барвній стрічці за командами комп'ютера, формують відповідне зображення (символу або малюнка). Позитивна якість матричних принтерів - їх порівняльно невелика вартість,недолік - не дуже висока якість зображення.
Останнім часом все більш популярними стають лазерні принтери. Хоча вони і значно дорожче від матричних, але забезбечують найвищу якість і швидкість друку. В лазерних принтерах застосовується так званий електростатичний метод друку, коли зображення формується за допомогою лазера та спеціального барвного порошка на металевій пластині під дією сигналів від комп'ютера, а потім це зображення переноситься на папір.
Струйні принтери дають якість друку майже таку ж саму як і лазерні, хоча і коштують значно дешевше від них. Недоліком струйних принтерів у порівнянні з

 
 

Цікаве