WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ремонт та обслуговування модемів - Курсова робота

Ремонт та обслуговування модемів - Курсова робота

Windows. Для цього в панелі списку модемів (setting | control panel | modems) клацнути по язичку diagnostics. У результаті з'явиться панель зі списком портів і закріплених за ними пристроїв (малюнок 10).
Малюнок 10 - Панель: "Властивості: Модеми"
Далі вибираємо порт, що використовує модем, і натискаємо кнопку more info. Після недовгого тестування виведеться вікно результатів.
Якщо тест не проходить, то виводиться вікно, що говорить: "Модем не відповідає. Перевірте, чи як слідує він приєднаний і включений. Якщо це внутрішній модем, то перевірте, що встановлено правильне переривання для порту". Про тім як переглянути і змінити в Windows 95 переривання і навіть адреса розказана в наступному пункті. У випадку успішного проходження тесту виводиться наступне вікно (малюнок 11):
Малюнок 11 - Панель: "Додаткові зведення"
Верхняйого частина говорить про те, що в порту використовується мікросхема National Semiconducter 16550AN, що витримала тест на швидкості 115.2 і отже порт працює. У нижній частині представлені результати виконання інформаційних команд ATIx, за допомогою яких одержують зведення про модем. Для нас головне - відповідь на команду ATI2, про правильність контрольної суми ROM. He повинні бентежити відповіді ERROR на команди з номерами 5 і вище, тому що таких команд може в модемах і не бути.
Сама нижня команда AT+FCLA... виводить підтримуваних модемом класів факс і голосові команди (див. п.2.4.1.1), у даному випадку 2 для факсу і 8 - голосові (0 - це обмін даними).
Призначення і зміст інших команд залежить від виробника.
2.1.3 Діагностика модему в DOS чи з термінальної програми
Для тестування модему необхідно термінальне програмне забезпечення, що дозволяє працювати з модемом прямо через його команди. До таким відноситься Telemate (DOS), GiperTerminal (Windows95).
Перевірка модему на проходження команд
Проста перевірка працездатності модему полягає в посилці йому команди, на що він повинний правильно відреагувати. Ці команди можна чи видавати з термінальної чи програми в DOS сесії (MS-DOS Prompt), але не з рядка панелі start | run Windows 95.
Для настільного модему найпростіша перевірка полягає в посилці AT команди на потрібний порт Сомх із командного рядка:
echo AT > Сомх
У відповідь повинні мигнути лампи RD (одержання даних) і SD (посилка даних).
У внутрішнього модему немає індикаторів, і для нього приходиться видавати 2 хаєс команди:
echo AT&F > Сомх
echo ATA > Сомх
У відповідь модем повинний відреагувати звуками, що закінчаться свистом. Перша команда потрібна тільки для повної впевненості, що динамік включений.
Загальний метод, придатний і для внутрішнього модему, полягає в посилці команди AT з термінала. Для цього потрібно:
1. Настроїти софт на порт і переривання. Уключити модем (настільний).
2. Уключити режим луни АТЕ1, щоб бачити правильність набору команд.
3. Увести команду AT&F, що означає використовувати фабричну конфігурацію модему (F - Fabric). У цій конфігурації модем видає відповідні повідомлення в потрібній формі, зокрема і для цієї команди. Модем у відповідь повинний вивести на наступній рядку повідомлення ОК (усі в порядку). Можна тепер також додатково перевірити модем "звуковою" командою ATA.
4. "Зняти" звук командою AT.
Перевірка набору номера
Після підключення модему до телефонної мережі можна перевірити функцію набору номера. Для цього:
1. Уключите модем, запустите термінальну програму.
2. Уведіть команду AT&F, а потім команду набору
ATDP номер
Якщо АТС має тоновий набір, то потрібно використовувати команду ATD?.
Якщо перед набором номера потрібно спочатку набрати цифру 9, то включите її в номер, відокремивши коми. Наприклад, для набору служби часу
ATDP 060
ви повинні почути, як модем почав набір номера (у виді гудка, а потім щигликів імпульсного набору).
3. Після набору, коли почуєте гудок виклику, зніміть трубку телефону і натисніть ENTER. Тепер користайтеся телефоном.
Якщо на пам'ять не приходить кому подзвонити, то подзвоните самому собі, тобто уведіть свій номер. Природно, він буде зайнятий і повинні бути чутні короткі гудки і повідомлення BUSY (зайняте) на екрані. Якщо сигнал BUSY (зайнятий) не виявлений модемом, у вас проблеми. Звернетеся до розділу 5 дійсної роботи.
Якщо ви дзвоните в службу часу, то відключати модем (клавішею ESC) необов'язково - послухайте повідомлення через динамік модему, нехай і хрипловатим голосом.
2.2 САМОДІАГНОСТИКА МОДЕМІВ
Тестування модему можна проводити за допомогою команди &Т. Усі тести регламентуються ITU-T V.54. Одночасно може виконуватися тільки один тест. Якщо Ви посилаєте команду тестування в той час, коли модем знаходиться в тестовому режимі, Ви одержите повідомлення про помилку.
Тести, виконувані за допомогою команд групи &Т, виробляються при: аналоговому шлейфі, локальному цифровому шлейфі і вилученому цифровому шлейф. Користувача можуть вводити в процесі тестування свої власні дані для чи контролю використовувати убудовані в модем еталонну тестову послідовність і аналізатор помилок. У будь-якому випадку перед тестуванням необхідно заборонити корекцію помилок. Якщо модем визначить помилки і буде повторно передавати ушкоджені дані, результати тесту будуть неправильними. У зовнішніх модемів під час тестування індикатор MR мигає.
Пославши команду &Т0, Ви припиняєте тестування, Можна установити тривалість тестування , указавши цей час перед початком тестування в регістрі S18 .наприклад, S18=10. Після закінчення 10 секунд модем автоматично припинить тестування і повернеться в режим команд. Якщо тестування вироблялося при аналоговому шлейфі, команда &Т0 змушує модем покласти трубку. Якщо ж це був цифровий чи шлейф вилучений цифровий шлейф, введіть АТН для того, щоб модем поклав трубку, чи команду ATZ для того, щоб модем поклав трубку і повернувся до своїх установок за замовчуванням.
ЛІТЕРАТУРА
1. Сети передачи данных. - М.: "Мир", 1999. - 213с.
2. Рязанцев О. Модемы как они есть. - Компьютер пресс, 1998, №10, С.190-194.
3. Жаров А. "Железо" IBM 99 или все о современном компьютере. - М.:"МикроАрт", 1999. - 352с.
4. Вильховченко С.Д. Модем и их бесплатные приложения. - М.: ABF, 1997. - 560с.
5. Diamond Commumications. Сборник публикаций. - Калининград, 1999. - 56с.
6. Diamond Commumications. Сетевое и каналообразующее оборудование. - Каталог, 1999, №7 (часть 2), 79с.
7. iXBT. Периферия. [WWW-документ]. URL: http://ixbt.com/peripheral.shtml
8. iXBT.Коммуникации. [WWW-документ]. URL: http://ixbt.com/communication.shtml

 
 

Цікаве