WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ремонт та обслуговування модемів - Курсова робота

Ремонт та обслуговування модемів - Курсова робота


Курсова робота
на тему: "Ремонт та обслуговування модемів"
ПЛАН
ВСТУП……………………………………………………………………..
1. ПРОБЛЕМИ ПРИ ФУНКЦІОНУВАННІ І ЇХНЄ ВИРІШЕННЯ…….
2. ТЕСТУВАННЯ МОДЕМУ…………………………………………….
2.1. ПРОГРАМНІ СПОСОБИ І ЗАСОБИ ТЕСТУВАННЯ…………
2.1.1 Діагностика COM-порту……………………………………
2.1.2 Діагностика модему за допомогою ОС Windows 9х……..
2.1.3 Діагностика модему в DOS чи з термінальної програми
2.2 САМОДІАГНОСТИКА МОДЕМІВ……………………………..
ЛІТЕРАТУРА……………………………………………………………..
ВСТУП
Останнім часом модеми стають невід'ємною частиною комп'ютера.Установивши модем на свій комп'ютер, ви фактично відкриваєте для себе новий світ. Ваш комп'ютер перетворюється з відособленого комп'ютера в ланку глобальної мережі.
Модем дозволить вам, не виходячи з будинку, одержати доступ до баз даних, що можуть бути вилучені від вас на багато тисяч кілометрів, розмістити повідомлення на BBS (електронній дошці об'яв), інтернет, доступної іншим користувачам, скопіювати з тієї ж BBS цікавлячі вас файли, інтегрувати домашній комп'ютер у мережу вашого офісу, при цьому (не вважаючи низкою швидкості обміну даними) створюється повне відчуття роботи в мережі офісу. Крім того, скориставшись глобальними мережами (RelCom, FidoNet) можна приймати і посилати електронні листи не тільки усередині міста, але фактично в будь-який кінець земної кулі. Глобальні мережі дають можливість не тільки обмінюватися поштою, але і брати участь у всіляких конференціях, одержувати новини практично по будь-якій цікавлячій вас тематиці.
Існує три основних способи з'єднання комп'ютерів для обміну інформацією:
- безпосередній зв'язок, через асинхронний порт;
- зв'язок з використанням модему;
- зв'язок через локальні мережі.
1. ПРОБЛЕМИ ПРИ ФУНКЦІОНУВАННІ І ЇХНЄ ВИРІШЕННЯ
Потрібно слідувати рекомендаціям у наступних пунктах для вирішення найбільш часто виникаючих проблем.
1. Якщо нічого не виходить (не можливо установити, уключити, виключити модем і т.д.) прочитайте, нарешті, інструкцію до модему (інструкція користувача).
2. Немає відповіді від модему.
Якщо Ви використовуєте внутрішній модем, переконаєтеся, що номер Сома-порту, установлений Вами на модемі, збігається з встановленим у комунікаційній програмі.
Виконаєте команду АТ, для скидання вашого модему. Код відповіді повинний бути "0" чи "ОК" у залежності від того яку комунікаційну програму Ви використовуєте. Якщо на команду не пішло відповіді дивитеся пункт 3.
Перевірте, чи не встановлені в комп'ютері які-небудь інтерфейсні карти, чи в Setup комп'ютера не встановлено в інтегрованих портів такої ж адреси Сома-порту як і у Вашого модему. Якщо це так, то Ви повинні пері конфігурувати модем на інший Сома-порт. (Запам'ятаєте, що на більшості систем доступно не більш двох Сомів-портів. Один з них має номер 1 чи 3, інший 2 чи 4.) Наприклад, якщо миша встановлена на СОМ1, Ваш модем повинний бути встановлений на порт СОМ2 чи СОМ4. Дивитеся пункт 4 якщо адреса СОМ порту установлений правильно.
У противному випадку звернетеся до постачальника за технічною підтримкою.
3. Модем не набирає номер.
Переконаєтеся що комп'ютер і модем включені в мережу. Переконаєтеся в правильності підключення модему до комп'ютера . Якщо модем відповідає на команди подавані з клавіатури, переконаєтеся що модем правильно підключений до телефонної лінії.
4. Модем не з'єднується після набору номера.
Проблема може мати кілька причин. Телефонна лінія може бути занадто зашумленою чи телефонний шнур може бути ушкоджений. Спробуйте підключити звичайний телефон і перевірити лінію. Ще одна можлива причина - вилучений модем не може правильно визначити швидкість Вашого модему. Спробуйте зафіксувати швидкість з'єднання командою наприклад *Nn (чи &Nn).
5. Модеми обмінюються сигналами несущої, але встановити зв'язок не вдається.
а) Якщо Ви працюєте з факс модемом, упевніться, що Ви знаходитеся в необхідному режимі передачі ( чифакс дані), у залежності від того. чи повинне бути організоване з'єднання з факс чи пристроєм з модемом для передачі даних. Для більш докладної інформації про те, як переходити з режиму даних у режим факсу і навпаки.
б) Асинхронний процес: упевніться, що Ви правильно установили швидкість, довжину слів, паритет і кількість стоп-бітів. Синхронний процес: переглянете інструкції, по організації зв'язку. Якщо модем правильно конфігурували, проблема може полягати в синхронному чи адаптері в системі, до якої Ви намагаєтеся звернутися.
в) Якщо Ваш модем намагається відповісти на запит V.32, Вам, можливо, потрібно подовжити звучання екстра тонів відповіді V.32. Див. Регістр S28.
г) У залежності від Вашої моделі, упевніться, що модем, що знаходиться на іншому кінці каналу зв'язку, сполучимо зі стандартами, підтримуваними Вашим модемом. Особливо це відноситься до V-34+,V.34 ,V.32 tеrbo і HST .
д) Упевніться, що установка швидкості з'єднання Вашого модему, &Nn (чи *Nn), відповідає бажаної при організації виклику. Якщо лінійна швидкість зафіксована (&N1-&N16) і відрізняється від можливостей протилежного модему, модем кладе трубку. Фабрична установка &NO дозволяє двом модемам "домовитися" про максимально можливий, обопільно припустимої швидкості з'єднання.
е) Якщо усі вищевказані дії не усунули проблему, можливо, що якість телефонної лінії настільки погане, що модеми не можуть "домовитися ". Якість з'єднань може бути різним із залежності від телефонного устаткування , ліній зв'язку й умов навколишнього середовища.
Спробуйте організувати з'єднання кілька разів, і якщо Вам жодного разу це не удасться , спробуйте викликати інший модем. Якщо другий модем прийме виклик, то проблеми, імовірно, відносяться до першого з модемів, з якими Ви намагалися організувати зв'язок , чи до каналів і ліній зв'язку з цим модемом .
6. Після встановлення з'єднання дані не передаються на модем.
У цьому випадку перевірте параметри зовнішнього модему, і установите однакові параметри передачі даних (кількість біт даних, стопбітів, бітів парності) комунікаційного ПО.
Див. також п. 7 ("Помилки передачі даних")
7. Помилки передачі даних.
Складності при модемних з'єднаннях звичайно викликаються занадто великою кількістю помилок передачі чи даних повною неможливістю встановлення з'єднання між модемами. Це може бути викликано несправністю в локальному чи комп'ютері терміналі, локальному модемі, телефонній лінії, вилученому чи модемі терміналі.
Особливо в цьому випадку зверніть увагу на наявність рівнобіжних телефонних апаратів. Як правило рекомендуються рівнобіжні апарати відключати при

 
 

Цікаве