WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пакет CorelDRAW - Курсова робота

Пакет CorelDRAW - Курсова робота

збереження буде чітко організована структура директорій. DRAW пам'ятає ті директорії, що ви вибрали для збереження файлів. При роботі з вікном файлів у DRAW витрачається менше зусиль, якщо зберігати файли в одній директорії.
Гаряча клавіша для збереження - Ctri+S.
Маштабування
Найбільше легко змінити масштаб об'єкта натисканням клавіші F4. Ця гаряча клавіша діє на всі об'єкти вашого зображення і забезпечує найбільше збільшення, що дозволяєбачити всі об'єкти.
Якщо ви хочете збільшити частину зображення, потрібно клацнути мишкою на меню інструмента Zoom (масштаб) і вибрати четверту піктограму (піктограму з маленькими чорними квадратами навколо об'єктів), чи використовувати комбінацію клавіш Shift+F2. Якщо ви хочете збільшити зображення визначеної групи об'єктів ( як виділених, так і немає), натисніть кнопку мишки на інструменті Zoom, а потім на піктограмі з плюсом, що з'явиться в меню. Тепер рамка, що ви малюєте на сторінці, буде зоною маштабування і DRAW автоматично прорахує збільшення.
Елементи розміщення (Arranging Elements)
При виділенні двох чи більш об'єктів стає доступної команда Arrange/Align. З її допомогою можна точно вирівняти виділені об'єкти по їхніх вершинах, нижнім чи краям сторонам.
Команда Align (вирівнювати) може застосовуватися навіть до єдиного об'єкта. Коли виділяється один об'єкт, ця команда може вирівняти його щодо сторінки. Нижнє зображення показує використання двох установок одночасно: вертикального і горизонтального вирівнювання.
У меню Arrange також знаходяться команди Те Front (Перемістити на передній план), Те Back (Перемістити на задній план), Forward One (Перемістити на один об'єкт уперед), Reverse Order (Зворотний порядок).
Використання Undo (скасування)
У діалоговому вікні Special/Preferences/General ви можете установити число рівнів запам'ятовування для Undo. Припустимо, ви робите такі операції з навкруги:
1) змінили колір;
2) пересунули на 2 дюйми убік;
3) зробили його ширше;
4) видалили.
Ви можете скасувати кожне з цих дій, починаючи із самого останнього, і рухаючи назад у часі. Будь-яка дія називається рівнем, і за замовчуванням число рівнів для Undo дорівнює чотирьом. Якщо на вашому комп'ютері досить пам'яті, ви вже не раз згадували, що крива- квінтесенція усього, що створює DRAW. Навіть прямокутники й еліпси - це завуальовані криві. Більш того - пряма лінія сприймається Draw як крива. Висновок із усього сказаних простий - Draw трактує усі векторно створені об'єкти однаково. Всі об'єкти, побудовані на основі векторної графіки, мають зовнішній контур, що визначає їхню форму. Якщо це закритий контур - він може бути залитий кольором. Є два елементи, що задають будь-яийк контур - траєкторія і вузол.
Оскільки поняття path (траєкторія) має 178 різних значень у комп'ютерному сленгу, дамо для неї своє визначення стосовно до DRAW.
o Траєкторія - це лінія, що з'єднує початкову крапку з кінцевої. Приміром, кожна сторона квадрата - це траєкторія, еліпс має єдину траєкторію, а лінія, намальована від руки, може мати безліч траєкторій.
o Траєкторія задається початковою і кінцевою крапками, що називаються вузлами. У квадрата - чотири вузли, в еліпса - всього один. Любою об'єкт Draw має ці два базових елементи - вузли і траєкторії. Draw забезпечує користувачу постійний доступ до цих елементів для їхнього редагування і зміни форми.
Коли ви працюєте з інструментом Олівець, автоматично створюються лінії і криві. При залученні інших трьох інструментів - Еліпс, Прямокутник, Текст, - Draw працює з ними згідно внутрішніх установок. Наприклад, Еліпс має єдиний безупинний контур, у прямокутника завжди чотири сторони, а текст має спеціальні атрибути, що задаються (розмір, шрифт, стиль...). У тому випадку, якщо ви звертаєтеся до команди Convert to Curves (перевести в криві), - з будь-якого елемента знімаються програмні установки, і ви, разом з Draw, можете працювати з ними як із кривими. Після цього можна додати прямокутнику п'яту сторону, розбити коло на розрізнені форми, і робити усе, що завгодно із символами тексту.
Створення кривих і ліній
Для створення кривої можна використовувати інструмент Олівець, і зробити об'єкт готовим до редагування. Любою чи вузол траєкторія можуть бути змінені. Але перш, ніж це робити, пройдіться по вузлах і зверніть увагу на рядок стану. Ви заметете, що не усі вузли однакові. У рядку стану ви побачите позначення або smooth (вузол плавного переходу), або cusp (вузол зламу). Коли малювали криву, Draw на свій розсуд установлювала тип вузла.
Draw використовує вузол плавного переходу, коли траєкторії плавно переходять одна в іншу, а вузол зламу - при різкому повороті лінії. Коли виділений вузол зламу, видно, як різко крива змінює свій напрямок. Наша крива також містить і пряму ділянку (між четвертим і п'ятим вузлами). Оскільки Draw помітила, що ця ділянка близька до прямої, вона його таким і задала.
До речі, малювати прямі лінії можна набагато простіше. Перехід від однієї крапки до іншої (без утримання клацнувши мишкою) малює пряму лінію. Тут існує відмінність у техніку роботи з мишкою: ви виконуєте не подвійного короткочасного щиглика мишкою, а два щиглики мишкою (із затримкою), один за іншим. Щоб намалювати ланцюжок прямих ліній, випливає:
o клацнути мишкою, щоб задати початкову крапку,
o пересунути мишку,
o клацнути мишкою, щоб задати кінцеву крапку,
o клацнути мишкою в тім же місці ще раз, щоб позначити нову початкову крапку,
o пересунути мишку, клацнути мишкою, щоб позначити нову кінцеву крапку і т.д.
Діалогове вікно Outline Pen
Використовується найчастіше, тому що до процедури редагування ширини й інших параметрів контурної лінії приходиться звертатися набагато частіше, ніж до зміни кольору. Та й у саме діалогове вікно Outline Color ви можете потрапити прямо звідси.
Базові установки ширини контурної лінії набудовані на товщину .2; 2; 8; 16 і 24 points. На жаль змінити величину предустановок неможливо, щоб задати яку-небудь іншу ширину необхідно звертатися в roll-up чи діалогове вікно. Roll-up більш гнучко у виконанні цієї функції, але можливості установки в ньому обмежені фіксованою величиною зміни параметра, що залежить від використовуваної розмірної одиниці. Діалогове вікно Outline Pen, навпроти, здійснює більш тотальний контроль за контурною лінією.
Нижче описані можливості діалогового вікна Outline Pen.
Ширина контуру
Поле Width (ширина) дозволяє встановлювати товщину контурної лінії в межах 1 point - 4 дюйми. Величина параметра задається або вказівними стрільцями (поруч з полем уведення), або з клавіатури, для цього потрібно попередньо установити курсор у поле введення. Швидше всього зміна параметра виконується через F12 і введення з клавіатури. Після цього натисніть ОК.
Стрілки
Два полючи Arrows забезпечують доступ до декількох десяток видів

 
 

Цікаве