WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пакет CorelDRAW - Курсова робота

Пакет CorelDRAW - Курсова робота

в нижній частині екрана і натисніть ліву кнопку мишки.
3. Щоб контур кола став блакитним, скористайтеся правою кнопкою мишки.
Любою об'єкт може бути обведений контуром, але тільки закритий об'єкт може бути заповнений. Закритим є такий об'єкт, що має безупинний контур,наприклад, як чи коло прямокутник.
Довідатися більше про квіти і відтінки колірної палітри можна в роботі з діалоговими вікнами і roll-ups в інструментах Outline і Fill.
Виділення безлічі об'єктів
DRAW дозволяє виділяти одночасно тисячі об'єктів, і робити операції групирования, переміщення, повторення, чи видалення загальне редагування заповнення ічи контурів.
Коли об'єкти знаходяться в безпосередній близькості і ясно визначені, ви можете обрисувати "рамку" навколо них, щоб виділити об'єкти. Якщо необхідно виділити визначений об'єкт серед інших, не підметів виділенню, можна використовувати клавішу Shift у такому порядку:
1. Виділити перший об'єкт.
2. Натиснути клавішу Shift.
3. Клацнути мишкою на іншому об'єкті. Тепер обидва об'єкти виділені.
4. Продовжуючи утримувати Shift, ви можете виділити стільки об'єктів, скільки хочете, клацаючи мишкою на них. Поки клавіша Shift у натиснутому стані, виділені об'єкти такими і залишаються. Якщо ви клацніть мишкою на виділеному об'єкті при натиснутій клавіші Shift, об'єкт перестає бути виділеним.
Зауваження до використання такої техніки: якщо об'єкт не має внутрішнього заповнення, необхідно клацнути мишкою на його контурі, щоб виділити об'єкт.
Коли ви вибрали бажані об'єкти, згрупуйте їх разом. Розгрупувати їх пізніше легко, легше чим виділяти їхній після зняття з них виділення (покажчиків).
Якщо об'єкт цілком поглинений великим об'єктом (часто не бачимо із-за нього), більш зручним буде використання режиму Wireframe (каркасне зображення), коли показані тільки контури об'єкта. (Ви можете переключити Edit Wireframe у меню View). Набагато легше виділити окремі фрагменти об'єкта, коли він показаний у режимі Wireframe. При роботі в цьому режимі вам легко виділити об'єкти, розташовані зверху інших, щигликом мишки на будь-якій частині контуру об'єкта.
Якщо ви хочете виділити всі об'єкти на вашому малюнку, варто звернутися до команди Select All у меню Edit.
Об'єднання безлічі об'єктів в один
Існують три команди, що збирають різноманітні об'єкти і поєднують їх разом. Ви працюєте з всіма об'єктами відразу. Ці три команди - Group (групувати), Combine (комбінувати), Weld (зварювати) розташовані в меню Arrange.
Щоб виділити більше одного об'єкта - натисніть кнопку мишки й обрисуйте рамку навколо бажаних об'єктів, чи виділити один - утримуйте натиснутої клавішу Shift під час виділення інших.
Групування об'єктів
Функція Group використовує як би невидимі скріпки для утримання об'єктів разом. Об'єкти незалежні друг від друга, вони тільки утримуються разом. Ви можете переміщати, змінювати розмір і колір для них як для одного об'єкта. Згруповані об'єкти легко розгрупувати - вони зберігають майже повну автономію стосовно інших об'єктів групи.
Якщо ви застосовуєте до групи чи заповнення обведення контуром, всі об'єкти в групі будуть заповнені чи обведені (крім тих випадків коли об'єкт не замкнуть).
Доцільно групувати об'єкти відразу після установки їхнього взаємного розташування. Пізніше завжди можна внести необхідні зміни, але щоб об'єкти залишалися зв'язаними один з одним, згрупуйте їх. Комбінації гарячих клавіш Ctrl+G служать для групування, і Ctri+U, відповідно, для розгруповування.
Комбінування об'єктів
Комбінування дає вам менш гнучке об'єднання об'єктів, чим групування. Скомбіновані об'єкти утрачають свої особливості: прямокутники, еліпси і текстові символи стають основними "кривими" після комбінування. Компоненти усе ще зберігають свою форму і якості, але об'єкти стали як би сплавленними разом.
Тому що комбіновані об'єкти являють собою цільний елемент, вони мають тільки один контур і одне заповнення. З усіх скомбінованих воєдино об'єктів, виділений останнім об'єкт визначає контур і заповнення. Коли об'єкти накладаються, утвориться "цільний об'єкт". Можна представити один об'єкт у виді фігурної форми для печива, а інші як тісто: форма вирізує ціле прямо з тесту. .
Ви можете розєднати скомбіновані об'єкти (команда Arrange/Break Apart), але вони не зберігають попередніх ознак. Такі роз'єднані об'єкти є тільки набором кривих, і кожний з них успадковує контур і заповнення комбінованого об'єкта. Це не настільки істотно для прямокутника, однак текст, після операцій комбінування і розкомбінування утрачає свої властивості як тексту. Він може і далі виглядати як текст (тому що будь-який текстовий символ є з'єднання кривих), але він ніколи не може бути відредагований як текст.
Зварювання об'єктів (Welding)
Команда Weld сплавляє окремі об'єкти в одне ціле. Як і при комбінуванні, виділений останнім, об'єкт визначає контури і заповнення для сплавленної групи. Об'єкти при сплавці не зберігають свої контури. Зображення в правому нижньому куті показує, що команда Weld з'єднує усі виділені об'єкти в один і забирає всі частини об'єктів, що перекривають інші.
Команда Undo (скасування) скасовує дію команди Weld (якщо використовувати скасування негайно після активізації Weld). Крім цього існує тільки один спосіб поділу після застосування команди Weld, у випадку, якщо сплавленний об'єкт не торкали з місця. У такій ситуації Weld діє так само як команда Combine, і об'єкти можуть бути роз'єднані. Якщо ж об'єкти переміщали, сплавлені об'єкти стають постійно злитими, і не можуть бути розділені. Вони стають дійсно цільним об'єктом.
б) Використання вузлів
Усі про вузли
Криві складаються з траєкторій, що визначають їхню форму. Траєкторії з'єднуються в криву вузлами. Щораз, коли крива змінює свій напрямок (згинається), це відбувається у вузлі. В інших випадках це не так наочно - вузол 2. Вузол 2 це крапка, у якій крива змінює свою динаміку- з руху проти вартовий стрілки на рух по вартовий.
Вузли і траєкторії завжди можуть бути відредаговані і змінені, тому не намагайтеся відразу додати кривої ідеальну форму, це може відняти у вас набагато більше часу, чим редагування.
Типи вузлів
Draw працює з трьома типами вузлів: symmetrical (симетричний), smooth (вузол плавного переходу) і cusp (вузол зламу). Усі вони описані в наступних параграфах.
Симетричні вузли. Найменш зручний у роботі тип вузла. Коли редагуєте симетричний вузол, траєкторії по обох сторони вузла змінюються однаково. Більш точно, з вузла виходить блакитна переривчаста лінія, на краях якої розташовані контрольні крапки. Контрольні крапки і вузол завжди розташовані на однієї прямої, і крапки дорівнює вилучені від вузла. Те ж правило поширюється і на траєкторії по обох сторони вузла - будь-яка зміна на одній буде дзеркально повторено на другий.
Щоб побачити це в роботі,

 
 

Цікаве