WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пакет CorelDRAW - Курсова робота

Пакет CorelDRAW - Курсова робота

дія скасування попереднього. Подібно всім програмам підтримуючим функцію OLE , у меню Edit містяться елементи роботи з Clipboard (буфер обміну), через який здійснюється обмін інформацією з іншими додатками.
Команда Clone з'явилася в DRAW 4.0. Вонадублює об'єкти, зберігаючи при цьому динамічний зв'язок з оригіналом: міняється оригінал - міняється копія.
На приведеному зображенні команди Paste і Paste Special доступні. Це означає, що в Clipboard є об'єкт, до якого їх можна застосувати.
Меню View (Вид)
Меню View є переробленим меню Display колишньої версії. Воно відповідає за усе, що відбувається з екраном. Його опції дозволяють контролювати стан інтерфейсу.
Виділений на малюнку новий елемент зі своїм допоміжним меню, забезпечує керування імпортованою растровою графікою. Користувачу надається вибір між поліпшеним зображенням і швидкістю роботи машини.
Гаряча клавіша Ctrl+W дозволяє вам змінювати стан екрана (корисна при роботі зі складними і накладаючихся другом на друга об'єктами).
Меню Layout (Макет)
Здійснює контроль за такими фундаментальними параметрами як розмір сторінки і нумерація сторінок. Тут зібрані опції Grid (сітка), Guidelines (допоміжні лінії) і Page (сторінка) -установок, а також Roll-up вікна для Layers (рівні) і Styles (стилі).
Останніх три елементи активізують координатну сітку, покажчики й об'єкти, згідно установок.
Меню Arrange (Упорядкувати)
Виконує впорядкування, розташування, вирівнювання, збір, роз'єднання і з'єднання об'єктів. Командами Group, Combine чи Weld можна об'єднати два об'єкти. Більш оригінальним способом цю процедуру виконують нові команди Intersection і Trim.
Директиви по переносі об'єктів на передній план, чи ж навпаки - на задній, і деякі інші зібрані в підменю опції Order.
Запам'ятаєте, що гарячим клавішам Ctrl+C і Ctrl+V з версії 4.0 більше не відповідають командам Combine і Convert to Curves. Відтепер вони виконують команди зв'язані з Clipboard: Copy і Paste, відповідно. Для Combine і Convert to Curves передбачені комбінації Ctri+L і Ctrl+Q.
Меню Effects (Ефекти)
Містить команди, що виконують спецеффекти DRAW - змішати, огорнути, нахилити, витягнути, додати об'єкту об'ємне зображення. Також це меню було доповнено новими командами - Contour і PowerLine , Lens і PowerClip . Відзначимо, що більшість гарячих клавіш підібрані нелогічно.
Меню Text(Техт)
Підтримує операції форматування і редагування тексту. Більшість кнопок керування зібране в Text roll-up вікні, але часом буває легше працювати з діалоговими вікнами. Опція Text to Path і її roll-up вікно є найбільше часто використовуваними зі спецеффектів DRAW.
3. Робота з пакетом Corel Draw.
a) Робота з об'єктами.
Існує чотири методи для розташування об'єкта у файлі DRAW: створити новий об'єкт, імпортувати частину готових зображень, вставити об'єкт з іншої програми за допомогою Clipboard, чи з бібліотеки Symbols у режимі on-line. Незалежно від походження, усі ці об'єкти поводяться однаково, підкоряючи законам DRAW.
Закони DRAW:
o об'єкт можна виділити за допомогою мишки,
o об'єкт можна вільно переміщати по сторінці,
o розмір, орієнтацію і формат об'єкта можна легко змінити,
o об'єкт повинний мати контур, товщину і колір якого можна змінити,
o якщо ви малюєте замкнутий об'єкт, ви можете задати для нього готову модель кольору,
o ви можете роз'єднати об'єкти.
Тільки один тип об'єкта є виключенням, це растрові картинки, імпортування в DRAW. До растрових зображень не можна застосувати інструменти Заливання, Контурна лінія, їх не можна розєднати. Їх можна розгорнути, змінити їхній розмір і форму. Все інше підкоряється правилам CorelDRAW.
Створення, переміщення і зміна об'єктів
Якщо ви працювали з Windows, ви вже знаєте як створювати об'єкти. Ви вже можете створювати в DRAW еліпси і кола. Простий метод натискання кнопки мишки і буксирування - це усе, що потрібно. Створити лінії і криві Безье небагато складніше, і ця техніка розглядається в наступних двох главах.
Щоб почати роботу з об'єктами, вам потрібно знати як виконується одинарне натискання кнопки миші і подвійне натискання кнопки мишки. Натискання кнопки мишки один раз виділяє об'єкт на чи сторінці колір з палітри квітів. Подвійне швидке натискання виділяє файли в різних діалогових вікнах (Open, Import, Save, Export і т.д.). Виділений об'єкт завжди оточений маленькими чорними покажчиками по периметрі.
Метод натискання і буксирування є самим зручної. З його допомогою виконуються наступні дії:
o переміщення виділеного об'єкта, заповненого чи кольором затіненого: натисніть кнопку в будь-якім місці усередині об'єкта і переміщайте його;
o переміщення незаповненого об'єкта - натисніть кнопку в будь-якім місці контуру об'єкта і переміщайте його;
o поворот об'єкта: виділите його, клацніть мишкою на об'єкті ще раз, потім натисніть ліву кнопку мишки і тягніть, як би сватившись за одну зі стрілок.
Існують дві інші зручні команди для переміщення об'єктів. Це
Move control (керування рухом) у меню Effects/ Transform. Вона дозволяє
пересувати об'єкти з точністю до 0.1 крапки. І натискання клавіші Ctrl при
переміщенні об'єкта: об'єкт може переміщатися тільки нагору, вниз і в
сторони.
Ви можливо вже зустрілися з цим - DRAW не може сприйняти об'єкт, поки він не виділений. Якщо об'єкти прості і їх небагато - виділяти їхній просто. Якщо робочий простір переповнений, задача ускладнюється. Про виділення об'єктів у таких випадках ви довідаєтеся небагато пізніше.
Імпортування об'єктів
DRAW приймає майже усі файли, що ви їй указуєте. DRAW може сприйняти текстові файли, електронні таблиці, зображення з програм, що малюють, векторну графіку (і свою), і навіть зображення з конкуруючих програм. Ключовою вимогою DRAW є: дати спочатку вказівка типу чи файлу дозволити DRAW самої установити тип файлу. При неправильній указівці типу файлу виникне повідомлення про помилку і DRAW запропонує вам неї виправити.
Діалогове вікно File/Import, призначене для імпортування. Подібно більшості програм, DRAW очікує визначений формат, щоб позначити розширення імені файлу. Вам слід випливати прийнятим стандартам при створенні своїх файлів. Пропонуємо вам спробувати імпортувати один з файлів з директорії зображень (clip art).
Використання заповнення і контурів (Fills і Outlines)
Однієї з перших операцій є використання заповнення і контурів виділеного об'єкта. Колірна палітра розташована на екрані. Для Outline і Fill мається багато діалогових вікон і roll-ups. Але виконання основних функцій легко і доступно.
Створимо коло і заповнимо його блакитним кольором:
1. Використовуйте інструмент Ellipce для створення кола. Щоб намалювати правильне коло, утримуйте натиснутої клавішу Ctrl при буксируванні мишкою.
2. Знайдіть блакитний колір на колірній палітрі, розташованої

 
 

Цікаве