WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Модернізація та поточне обслуговування ПК - Курсова робота

Модернізація та поточне обслуговування ПК - Курсова робота

бути подана не та напруга не на ту схему, викликаючи помилки в даних. В іншому випадку напруга може розподілятися, тим самим не даючи працювати всій системі.
Торкання плат може викликати й інші проблеми. Якщо деяка плата давить на іншу, то в результаті занадто сильного тиску може відбутися те ж, що й у випадку з маленьким слотом і великою платою. Тиск може злегка деформувати одну чи обидві плати, збільшуючи імовірність відмовлення.
Плати, що розташовуються близько друг до друга, можуть выз'ывать теплові проблеми. Звичайно, усередині машини є охолодний потік повітря, але пачка плат, що близько коштують друг до друга, може заблокувати повітряний потік, залишивши йому небагато маленьких областей. Скрізь, куди не проникає повітряний потік, результатом може бути локальне нагрівання. А тепло - найбільша небезпека для напівпровідників: укорочує їхнє життя так само вірно, як смерть, податки і старіння вашого комп'ютера.
Якщо у вас є вибір, установлюйте плати просторо. Не заповнюйте спочатку перший слот, потім другий, потім третій. І тут треба сказати дещо про методологію. Ваша система буде дуже "щаслива", якщо ви спочатку заповните перший слот, потім шостий, а потім уже третій. Щоб було повітря для життя, необхідне провітрювання. Так і надходьте з вашим PC і платами розширення.
Малюнок 1. Це життєво важливо - пригвинтити кожну плату розширення. Якщо ви не зробите цього, то ризикуєте власною безпекою, а також безпекою вашої інформації.
3.КОЛИ ПОТРІБНО СКОРИСТАТИСЯ ВИКРУТКОЮ
Існує лише одна причина (причому не дуже гарна) не пригвинчувати на місце кожен вінтик і кілька причин зробити зворотне. Єдиний привід не братися зайвий раз за викрутку - сама звичайна лінь. Ви заощадите хвилину часу і не затратите незначного мишачого зусилля, але при цьому ваш комп'ютер стане дуже уразливим для всяких напастей.
Якщо не закріпити скоби додаткової плати на тильній панелі комп'ютера, це не просто створить потенційну небезпеку. Один інженер фірми IBM сказав мені по секреті, що через такий недогляд відбулася безліч аварій, збиток від який обчислюється сотнями тисяч доларів. Додаткова плата повинна бути заземлена на корпус комп'ютера, і для цього служить дужка; гвинт, яким пригвинчується дужка - єдина деталь, що забезпечує надійний механічний і електричний зв'язок.
Комп'ютер, звичайно, буде нормально працювати і без цього вінтика (чи, принаймні, так буде здаватися), Але якщо раптом случиться нещастя, на карту може бути поставлене ваше життя (і життя вашого комп'ютера).
Один інженер великої комп'ютерної компанії (ім'я ми не називаємо, тому що навряд чи знайдеться компанія, здатна офіційно оголосити про те, що її виріб викликав страшну пожежу) розповів таку історію. Один раз інженерів цієї компанії підняли по тривозі через те, що почалася пожежа. Виробництво було зупинено. Інженери тиждень копалися в обгорілих уламках і з'ясували причину пожежі: в інформаційний кабель ударила блискавка, дійшла до комп'ютера, поманрувала по ньому і спробувала пройти через дужку. Відсутність гвинта створило високий опір, і контакт так розігрівся, що виникла пожежа. Один гвинт, вчасно пригвинчений на місце - і лиха би не случилося. Звичайно, це рідкий випадок, і на усіх воля Божа, а ви взагалі живете в бочці на дні Тихого океану, і тому блискавки вам не страшні. Ледачий завжди може знайти масу відмовок. Але якщо вам дорога безпека, пригвинтите цей злощасний гвинт.
Без цього вінтика плата буде бовтатися зі сторони убік. Пересуньте комп'ютер, і вона вискочить із гнізда. Це може відбутися і при спробі підключити сполучний провід. Плата перестане працювати. Чи, що ще гірше, плата може зміститися таким чином, що якісь її контакти перекриють деякі контакти гнізда, і два чи більше електричні ланцюги замкнуться в одну. За частку секунди можна вивести з ладу додаткову плату, чи, що більш імовірно, материнську плату.
Якщо перерахованих вище причин недостатньо, щоб змусити вас ретельно пригвинтити дужку, є ще одна. Мама завжди говорила, що почату роботу потрібно обов'язково доводити до кінця. Ви ж не хочете розбудовувати свою маму?
Завжди потрібно пригвинчувати на місце всі гвинти, що кріплять кришку машини до каркаса. Це варто зробити після перевірки того, що комп'ютер нормально працює зі знову встановленої (чи вилученої) додатковою платою. Як тільки ви переконаєтеся, що усі в порядку, ретельно закріпите кожен гвинт.
Важко уявити собі більш руйнівний сюрприз (принаймні, для комп'ютера): ви збираєтеся перенести комп'ютер, міцно вистачаєте його за бічні сторони, а корпус вислизає з каркаса і падає на підлогу. Потенційними жертвами є сам комп'ютер (він явно не створений для таких потрясінь), підлога, на який він упаде, і ваші ноги. А коли ви спробуєте пояснити людині, що прийде ремонтувати ваш комп'ютер, що саме відбулося, ви, нарешті, зрозумієте, що значить вираження "тупий, як баран".
Гвинти, що кріплять кришку комп'ютера, також допомагають електрично ізолювати систему. Таке з'єднання допомагає удержати сигнали усередині, зменшуючи імовірність того, що вони виберуться назовні і влізуть у телевізійну програму, чи радіопередачу допоможуть запустити балістичну ракету із сусідньої бази ВВС.
Люди, що пишуть про технічне забезпечення відповідають за величезний парк комп'ютерів великої корпорації, більше всього схильні забувати про подібні "дріб'язки". Я сам не завжди пригвинчую дужку плати, коли треба швидко перевірити роботу дюжини нових плат. Навіть з'єднувачі кабелів пригвинчені до своїх гнізд.
Зрештою, від цього комп'ютера залежить добробут, і потрібно робити все можливе, щоб підвищити його надійність. Раджу вам так само надходити зі своїм комп'ютером.
Перше, що потрібно зробити при модернізації дисковода чи чого-небудь ще, що розміщається у відсіку дисковода (наприклад, додаткового пристрою запису на магнітну стрічку стримера)
- установити цей пристрій у комп'ютер. Робота чисто механічна, і усі здається очевидним. Але от ви берете в руки викрутку, і ваш розум відмовляється служити вам.
Сама складна задача - визначити спосіб, за допомогою якого дисковод буде встановлений у комп'ютер. Це стає очевидним, коли ви знімаєте старий твердий диск.
Різними виробниками комп'ютерів використовуютьсянайрізноманітніші схеми компонування. Найбільш просте компонування в IBM PC і інших компаній, що випускають IBM-сумісні комп'ютери. Дисковод безпосередньо монтується в секції дисковода з використанням кріпильних отворів з боків чи на нижній стороні дисковода для 5- чи 3-дюймового диска.
Просто, але не завжди ефективно, як ви зможете надалі помітити. Тому IBM і інші виробники почали розвивати екзотичні монтажні схеми настільки складні, що поставлять у тупик кожного.
ЛІТЕРАТУРА.
1. Михаил Гук
"Карманная энциклопедия. Аппаратные средства IBM PC"
Второе издание. Санкт-Петербург 1997. Изд. "Питер Пресс"
2. Питер Нортон, Кори Сандлер, Том Баджет
"ПК изнутри"
Изд. "Бином" Москва 1995
3. "Мир ПК" 2'97 с.178 - 180
4. "КомпьюТерра" 2декабря #47(174) с.40 - 42
статья Л.Подбережного "Интелвидение будущего"
5. "PC magazine" № 1 1994 с.61 - 68
статья Д.Роуэлла "Локальная шина PCI"

 
 

Цікаве