WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Модернізація та поточне обслуговування ПК - Курсова робота

Модернізація та поточне обслуговування ПК - Курсова робота

достатній обертаючий момент, щоб дістати непіддатливий гвинт. Занадто широка викрутка звичайно не створює, особливих проблем, якщо гнізда на панелі не занадто вузькі. У комп'ютерному наборі звичайно досить мати викрутки двох розмірів: 3/16 і 1/4 дюйма.
1.2.ХРЕСТОПОДІБНІ ВИКРУТКИ
Для інших типів викруток відповідність інструмента і кріпильної деталі ще більш важливо. Наприклад, у випадку з гвинтами Torx, використовуваними фірмою Compaq і деякими іншими, з викруткою невідповідного розміру взагалі нічого не можна зробити. Для хрестоподібних викруток відповідність розміру не так необхідно, але усе-таки важливо. Використовуючи хрестоподібні викрутки невідповідного розміру, особливо меншого, ви ризикуєте так покалічити голівку гвинта, що його вже буде неможливо дістати.
Існує кілька розмірів хрестоподібних викруток; найпоширенішими є розміри ПРО, 1 і 2. Чим більше номер, тим більше розмір. Якщо розмір хрестоподібної викрутки більше розміру вин--та, ви нічого не зможете зробити. Якщо розмір викрутки менше, ніж розмір гвинта, працювати звичайно можна, але краще не ризикувати. Гострі лопати на жалі хрестоподібної викрутки можуть перетворити голівку гвинта в щось неуявне, і вам доведеться висвердлювати гвинт за допомогою дрелі.
1.3.ТОРЦЕВІ ГАЙКОВІ КЛЮЧІ.
У деяких комп'ютерах (звичайно більш старих) використовувалися гвинти із шестикутною голівкою, вигвинтити які можна за допомогою або плоскою викруткою, або гайкового ключа. Замість вістря на торцевому гайковому ключі є шестикутне гніздо, що щільно охоплює голівку гвинта з усіх шести сторін. Торцеві гайкові ключі володіють декількома перевагами. Гайковий ключ більш надійно фіксує кріпильну деталь (у порівнянні зі звичайною викруткою), що істотно полегшує загвинчування. Можна дуже щільно закрутити гвинт, приклавши більше зусилля без ризику зашкодити голівку. Саме в такий спосіб горил на заводах, що випускає комп'ютери, і збирають машини так, що їхній потім практично неможливо розібрати.
Звичайно для продукції фірми IBM і IBM-сумісних комп'ютерів можуть знадобитися торцеві гайкові ключі двох розмірів. Для гвинтів, що кріплять каркас до корпуса, звичайно необхідний ключ розміром 1/4 дюйма. Для гвинтів, за допомогою яких кріпиться скоба додаткової плати, потрібний ключ у 3/16 дюйма. Деякі виробники позначають ключі різних розмірів різними квітами. Звичайно ключ розміром 1/4 дюйма позначений червоним, а 3/16 дюйма - чорним.
1.4.КЛЮЧІ ДЛЯ ГВИНТІВ ІЗ ШЕСТИГРАННИМ ПОГЛИБЛЕННЯМ.
Найкращі гвинти - із шестигранним поглибленням під ключ (Тоrх). Гвинти з хрестоподібним шліцом краще звичайних тому, що вони вдвічі збільшують площу контакту і прикладене зусилля розподіляється більш рівномірно. У гвинтах Тоrх площа контакту збільшена ще в півтора разу. Такий шліц несумісний зі звичайними, викрутками і робить гвинти Тоrх більш вимогливими стосовно розмірів ключа. Існує кілька розмірів ключів Тоrх, і розмір ключа повинний точно відповідати розміру гвинта.
З одного боку, це добре. Вам, напевно, не прийде в голову вигвинчувати такі гвинти за допомогою гострого чи ножа інших невідповідних знарядь. З іншого боку, це погано, тому що у вас може не виявитися під рукою ключа потрібного розміру. Їх може не виявитися й у найближчому магазині. Ще гірше, якщо ви самі не знаєте, який розмір вам потрібний. А раз ви не можете відкрутити гвинт через відсутність ключа, то не зможете і взяти його із собою в магазин як зразок, щоб підібрати ключ відповідного розміру.
Правда, якщо ви співробітник великої корпорації і відповідаєте за схоронність тисячі комп'ютерів, цей недолік обертається достоїнством. Якби кожний, хто має доступ до машин, міг у них щось змінювати, у вашому господарстві панував би хаос. Маленька перешкода на шляху аматорів змін у виді незвичайної голівки гвинта - і ви зможете вночі (і вдень) спати спокійно.
Фірма Compaq - єдиний з великих виробників комп'ютерів, що використовує гвинти Тоrх. Найпоширенішими є два розміри: Т-10 і Т-15. Озброїтеся ключами цих розмірів, і ви могтимете зробити необхідні зміни в комп'ютерах фірми Compaq.
1.5.ПЛОСКОГУБЦІ З ПОДОВЖЕНИМИ ГУБКАМИ.
Плоскогубці, гайкові ключі і тому подібні речі звичайно не потрібні. У комп'ютерах, як правило, немає необхідності щось чи стискати відкручувати гайки.
Але в одному випадку плоскогубці можуть дуже придатися при заміні перемичок, що визначають положення додаткової чи материнської плати. За допомогою плоскогубців з подовженими губками (їх називають ще "качкодзьоби") можна легко чи видалити перемістити начіпні провідники без ризику що-небудь зашкодити. Звичайно виробники плат намагаються максимально утруднити доступ до провідників, розташовуючи їх між іншими деталями, тому просто руками за них не візьмешся. Можна скористатися пінцетом, але качкодзьоби значно спростять задачу.
Якщо буде потрібно заміна материнської плати, плоскогубці знадобляться, щоб зжати розпірки, коли треба буде вийняти плату. А якщо ви раптом упустите усередину комп'ютера який-небудь вінтик, качкодзьоби покажуться просто подарунком долі.
Найкраще використовувати маленькі плоскогубці, спеціально призначені для електроніки. Для них звичайно вказується загальна довжина, від ручки до кінчиків. Навіть самі маленькі плоскогубці довжиною в 4 дюйми підійдуть для звичайних операцій. Якщо у вас великі руки, більш зручними будуть пятидюймові плоскогубці, а шестидюймові вже занадто великі для коштовної техніки, що оточує начіпні провідники.
1.6.ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ВИДАЛЕННЯ МІКРОСХЕМ (ЧІПІВ)
Іноді в ході модернізації може знадобитися видалити інтегральну мікросхему. Наприклад, потрібно буде дістати з гнізда мікросхему оперативної чи пам'яті мікропроцесора, щоб уставити на місце, що звільнилося, щось інше. Гнізда для мікросхем улаштовані так, щоб мікросхеми сиділи в них дуже щільно. Це вкрай необхідно. Електричний контакт мікросхеми і гнізда повинний бути ідеальним, інакше мікросхема просто не буде працювати. Більш того, якби мікросхеми могли вільно переміщатися в гніздах, то вони могли б вискочити відтіля в самий невідповідний момент, наприклад, під час роботи машини.
Мікросхеми так щільно сидять у своїх гніздах, що дістати їх руками практично неможливо. І чим більше мікросхема, тим більше голок кріпить її в гнізді, і тем складніше її витягти. Звичайно виникає необхідність видалити самі великі мікросхеми (наприклад, мікропроцесори).
Уставити мікросхему відносно легко. Потрібно установити її так, щоб штирьки точно відповідали гніздам, і просто надавити на неї. Інструменти для цього потрібні вкрай рідко.
Щоб полегшити процес видалення мікросхем, можна використовувати спеціальні інструменти. Їх кілька видів. Найчастіше використовуються інструменти для видалення 16-, 18-, і20-штирькових інтегральних мікросхем із дворядними висновками. Це схоже на гігантський виродливий пінцет - смужка пружинної сталі у формі букви U довжиною близько 6 дюймів, кінці якої розведені приблизно на довжину чіпа і загнуті так, щоб їх можна було підвести під мікросхему, щільно охопити її і вийняти.
Для видалення мікропроцесора, що має 28, 40 чи 64 дворядних висновків, чи квадратної матричної мікросхеми потрібний більш складний інструмент. Цих пристроїв існує кілька видів.

 
 

Цікаве