WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Програми - архіватори - Реферат

Програми - архіватори - Реферат

(Printer) [Ascii-режим, Bin-режим, Com-порт] [порт №].
-s[pwd] Розархівувати (Scramble) із паролем (password) [якщо пароль не заданий, буде даний підказ для його введення].
-t Тестувати (Test) цілісність файлів в архіві.
-v[b][r][m][t][c] Продивитись (View) файли в архіві [Brief - коротко] [Reverse - в оберненому порядку] [More - поекранно] [Technical - із докладною технічною інформацією], відсортовані за [d,e,n,o,p,s] [Date - датою | Extension - розширенням | Name - іменем | natural Order - у звичайному порядку (умовчання) | Percentage - відсотком стискання | Size - розміром].
-x Виключити (eXclude) указані файли з процесу розархівування.
-@listfile Використати список імен файлів, які знаходяться у вказаному файлі.
Приклади використання програми PKUNZIP
Перевірити цілісність файлів в архівах на диску A:: PKUNZIP -t a:*
Продивитись зміст архіву, що відсортований за іменем: PKUNZIP -vn myzip
Видобути файли з архіву: PKUNZIP myzip
Програма PKZIPFIX
Програма PKZIPFIX постачається разом із програмами PKZIP та PKUNZIP і може в деяких випадках відновити пошкоджений ZIP-файл. Формат команди, за яким викликається програма:
PKZIPFIX ім'я_архіву
ім'я_архіву - задає архівний файл, який відновлюється. Якщо розширення в імені архіву не задане, то мається на увазі, що воно - .ZIP.
Приклад використання програми PKZIPFIX
Спробувати відновити всі архіви на диску A:: PKUNZIP a:*
Програма LHA
Програма LHA (H.Yoshizaki, Японія) дозволяє архівувати та розархівувати файли. Формат команди, за яким викликається програма:
LHA команда [/опції[-+012|WDIR]] ім'я_архіву [імена_файлів...]
ім'я_архіву - задає архівний файл, який обробляється. Якщо ви додаєте файли до неіснуючого архівного файлу, то він утворюється з указаним іменем. Якщо розширення в імені архіву не задане, то мається на увазі, що воно - .LZH.
імена_файлів - задає файли, що додаються до архіву, видаляються з архіву і т.д. Можна використовувати символи шаблонів (масок) DOS * та ?. Якщо імена файлів не задані, то маються на увазі всі файли у поточному каталозі або всі файли в архіві.
[/опції[-+012|WDIR]] - кожна з опцій може мати три значення (0, 1, 2), або два символи (+ - опція діє, - - опція не діє). Ці значення та символи ставляться праворуч від опції. Параметр WDIR задає робочий каталог (див. опцію w).
Далі наводиться список команд та опцій, які вживаються найчастіше. Його можна отримати після виконання команди LHA без параметрів.
Команди
a Додати (Add) файли до архіву. Якщо в архіві вже існують вказані файли, то вони заміщуються тими, що є на диску! Якщо вказаний архівний файл не існує, то він утворюється. Якщо файли, що додаються до архіву, не вказані, то архівуються всі файли поточного каталога.
d Видалити (Delete) файли з архіву. При видаленні файлів з архіву треба обов'язково вказувати їх імена. Можна використовувати символи шаблонів (масок) DOS * та ?.
e Видобути (Extract) файли з архіву. Команда розархівовує вказані файли у вказаний каталог (за умовчанням - у поточний). Можна використовувати символи шаблонів (масок) DOS * та ? як в іменах архівів, так і в іменах файлів. Якщо у каталозі призначення вже існує файл з іменем файлу, що розархівовується, то архівований файл не буде видобуватися.
f Освіжити (Freshen) файли в архіві. До архіву додаються тільки нові (з більш пізньою датою утворення) версії файлів, які вже є в архіві.
l Видати список (List) файлів у архіві. Команда виводить на екран інформацію про імена файлів, їх розміри у нестиснутому та стиснутому вигляді, відношення компресування, дати та час, контрольні суми, методи архівування. Якщо повне ім'я файла містить також каталог, то поруч із таким файлом ставиться знак "+".
m Перемістити (Move) файли до архіву. Цей режим повністю аналогічний режиму a, але при успішному архівуванні вказані файли знищуються на диску.
p Вивести на екран (disPlay) вміст файлів. Має сенс виводити вміст текстових файлів.
t Тестувати (Test) цілісність файлів у архіві. Перевіряє внутрішню структуру архівного файлу і можливість його розархівування. Не виправляє помилок архіву, якщо вони є.
u Поновити (Update) файли в архіві. На відміну від режиму f до архіву додаються не тільки нові версії існуючих там файлів, а і файли, які відсутні в архіві.
v Продивитись (View) список файлів у архіві. Додатково до інформації, що виводиться командою l, даються ще шляхи всіх файлів у архіві.
x Видобути (eXtract) файли з архіву з повним шляхом. Відрізняється від команди e тим, що файли, поміщені до архіву із збереженням імен каталогів (опція r), розархівовуються разом із структурою каталогів.
s Утворити архів, що саморозархівовується. Створений архів має розширення .EXE і після запуску цього (виконуваного) файлу відбувається його самостійне розархівування без програми LHA.
Опції
a Дозволити архівування файлів із будь-якими атрибутами (Attributes) - архівний (Archive), тільки для читання (Read Only), прихований (Hidden), системний (System). Якщо ця опція не вказана, то до архіву не заносяться приховані та системні файли.
c Пропустити перевірку (Check) дати та часу утворення файлів. При використанні цієї опції з командами розархівування (e та x) та при наявності у каталозі призначення файла з іменем файлу, що розархівовується, буде даний запит про розархівування та перезапис існуючого файла.
h Вибрати рівень заголовку (Header) (умовчання = 1).
i Не ігнорувати (Ignore) нижній регістр (малі літери). Якщо ви працюєте тільки з операційною системою MS-DOS, то ця опція не потрібна.
l Виводити на екран під час роботи архіватора разом із індикатором "довгі" (Long) імена файлів. Це означає, що разом із іменем виводиться також повідомлення вигляду [m/n], де n - загальна кількість файлів, щообробляються, m - порядковий номер файла, що обробляється у поточний момент часу.
m Не виводити на екран повідомлення (Message) про запит на розархівування, який задається при використанні опції "c".
n Не (No) виводити на екран індикатор процесу роботи архіватора та/або повні шляхи. Індикатор процесу роботи архіватора відображається символами "ooooooooooooooo...........".
o Використовувати старий (Old) метод компресування для забезпечення сумісності з попередніми версіями програми.
p Розрізняти повні - із шляхом (Path) - імена файлів. Використовується разом із командами розархівування (e та x). При цьому у поточний каталог розархівовуються лише ті файли, імена яких не містять підкаталогів. Якщо дана опція не використовується, то розархівовуються всі файли.
r Рекурсивне (Recurse) архівування підкаталогів. При використанні цього ключа разом з командами архівування (a, f, m, u) до архіву заносяться також файли із підкаталогів каталога, що архівується. Імена файлів з підкаталогів заносяться разом із шляхами.
t Зберігати час утворення архіву (archive's Time-stamp). Без цієї опції дата утворення архіву встановлюється за поточним системним часом, при її використанні - за самою новою датою файла із архіву.
w Призначити робочий (Work) каталог. В процесі роботи програма LHA утворює проміжні (тимчасові) файли на диску. Якщо ви архівуєте файли на дискеті, вам може не вистачити вільного простору. В цьому разі за допомогою ключа, що розглядається, ви можете задати робочий каталог на вінчестері, де, як правило, завжди є досить місця.
x Дозволити розширені (eXtended) імена файлів, тобто імена, в яких вказуються також і підкаталоги. Може

 
 

Цікаве