WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ремонт та обслуговування плати процесора - Курсова робота

Ремонт та обслуговування плати процесора - Курсова робота

устаткування і друкованих плат вже анонсували виробу, що містять оригінальні локальні шини, однак розвиток цього напрямку дотепер стримується відсутністю стандартного інтерфейсу. Таке положення речей для споживача означає високу вартість подібних систем і обмежені можливості вибору.
3.ПОРТИ ВВЕДЕННЯ/ВИВЕДЕННЯ.
3.1. ПОСЛІДОВНА ПЕРЕДАЧА ДАНИХ
Мікропроцесорна система без засобів введення і виведення виявляється марною. Характеристики й обсяги введення і виведення в системі визначаються, у першу чергу, специфікою її застосування - наприклад, у мікропроцесорній системі керування деяким промисловим процесом не потрібно клавіатура і дисплей, тому що майже напевно її дистанційно програмує і контролює головний мікрокомп'ютер (з використанням послідовної лінії RS-232C).
Оскільки дані звичайно представлені на шині мікропроцесора в рівнобіжній формі (байтами, словами), їхній послідовний уведення-виведення виявляється трохи складним. Для послідовного введення буде потрібно засобу перетворення послідовних вхідних даних у рівнобіжні дані, які можна помістити на шину. З іншого боку, для послідовного виведення необхідні засоби перетворення рівнобіжних даних, представлених на шині, у послідовні вихідні дані. У першому випадку перетворення здійснюється регістром зрушення з послідовним входом і рівнобіжним виходом (SIPO), а в другому - регістром зрушення з рівнобіжним входом і послідовним виходом (PISO).
Послідовні дані передаються в синхронному чи асинхронному режимах. У синхронному режимі всі передачі здійснюються під керуванням загального сигналу синхронізації, що повинний бути присутнім на обох кінцях лінії зв'язку. Асинхронна передача має на увазі передачу даних пакетами; кожен пакет містить необхідну інформацію, що вимагається для декодування даних, що містяться в ньому. Звичайно, другий режим складніше, але в нього є серйозна перевага: не потрібний окремий сигнал синхронізації.
Існують спеціальні мікросхеми введення і виведення, що вирішують проблеми перетворення, описані вище. От список найбільш типових сигналів таких мікросхем:
D0-D7 - вхідні-вихідні лінії даних, що підключаються безпосередньо до шини процесора;
RXD - прийняті дані (вхідні послідовні дані);
TXD - передані дані (вихідні послідовні дані);
CTS - скидання передачі. На цій лінії периферійний пристрій формує сигнал низького рівня, коли воно готово сприймати інформацію від процесора;
RTS - запит передачі. На цю лінію мікропроцесорна система видає сигнал низького рівня, коли вона має намір передавати дані в периферійний пристрій.
Усі сигнали програмувальних мікросхем послідовного введення-виведення ТТЛ-сумісні. Ці сигнали розраховані тільки на дуже короткі лінії зв'язку. Для послідовної передачі даних на значні відстані вимагаються додаткові буфери і перетворювачі рівнів, що включаються між мікросхемами послідовного введення-виведення і лінією зв'язку.
3.2.ЗАГАЛЬНІ ЗВЕДЕННЯ ПРО ІНТЕРФЕЙС RS-232C
Інтерфейс RS-232C є найбільше широко розповсюдженим стандартним послідовним зв'язком між мікрокомп'ютерами і периферійними пристроями. Інтерфейс, визначений стандартом Асоціації електронної промисловості (EIA), має на увазі наявність устаткування двох видів: термінального DTE і зв'язкового DCE.
Щоб не скласти неправильного представлення про інтерфейс RS-232C, необхідно чітко розуміти розходження між цими видами устаткування. Термінальне устаткування, наприклад мікрокомп'ютер, може посилати і (чи) приймати дані по послідовному інтерфейсі. Воно як би закінчує (terminate) послідовну лінію. Зв'язне устаткування - пристрою, що можуть спростити передачу даних разом з термінальним устаткуванням. Наочним приклад зв'язного устаткування служить модем (модулятор-демодулятор). Він виявляється сполучною ланкою в послідовному ланцюжку між комп'ютером і телефонною лінією.
Розходження між термінальними і зв'язними пристроями досить розпливчасто, тому виникають деякі складності в розумінні того, до якого типу устаткування відноситься той чи інший пристрій. Розглянемо ситуацію з принтером. До якого устаткування його віднести? Як зв'язати два комп'ютери, коли вони обоє діють як термінальне устаткування. Для відповіді на ці питання варто розглянути фізичне з'єднання пристроїв. Зробивши незначні зміни в лініях інтерфейсу RS-232C, можна змусити зв'язне устаткування функціонувати як термінальне.
4.ЗАМІНА СИСТЕМНОЇ ПЛАТИ
До початку робіт із заміни системної плати переконаєтеся, що у вас досить місця. Воно буде потрібно, щоб розмістити всі плати розширення і стару системну плату.
Почніть з відключення живлення. Відєднайте всі кабелі, що йдуть до системного блоку: і інформаційні і силові. При сумнівах, позначайте, куди йде кожен кабель. Можна навіть мітити липкою стрічкою і кабель, і відповідний йому рознімання. Потім відкрийте кришку ПК.
Дістаньте всі плати розширення. І знову ставте мітки, щоб не було труднощів з їхньою установкою по місцях на новійсистемній платі.
Тепер відключите всі кабелі, що йдуть до старої материнської плати. Звичайно, це два силових кабелі: кабель динаміка і (для нових машин) один чи більш кабелів, що блокують систему, живлення від батарейок, турбо і перезавантаження. Двічі перевірте всі, щоб переконатися, що нічого не переплутане.Потім зніміть усі фіксатори системної плати. Ви будете здивовані їхньою малою кількістю. Наприклад, РС ХТ мають тільки по двох.
Коли гвинти відкручені, плата ще не зовсім доступна. Подайте плату вліво на дюйм, і тільки потім ви зможете витягти її. У такий спосіб плата звільняється від фіксаторів.
Плата вільна. Продовжуючи рух уліво, підніміть її і дістаньте з ПК.
Плата витягнута, і можна грати гімн. З неї можна зняти багато запчастин. Зніміть фіксатори - вони придадуться при монтажі нової плати. Стисніть кінці фіксатора разом, і він легко пройде через отвір. Запам'ятаєте, у яких отворах стояли фіксатори і де були гвинти.
Перейдемо від витягу комплектуючих із ПК до їх установки. Установіть фіксатори на ті ж місця в новій материнській платі.
Зафіксуйте нову плату на місці, де ви перестали рухатися вліво при витягу старої плати. Переконаєтеся, що плата рівнобіжна низу корпуса і усіх фіксаторів націлені на свої отвори. Потім подайте плату вправо, до її зупинки на своєму місці, відпозиціюйте її отвору з отворами шасі.
Загорніть гвинти, підключите кабелі, установіть плати розширення. Підключите кабелі до системного блоку, уключите живлення і перевірте роботу ПК із новою материнською платою.
4.1. ЗАГАЛЬНИЙ ПЛАН ЗАМІНИ ПЛАТИ ПРОЦЕСОРА.
Перший крок.Після відключення ПК і зняття його кришки, при заміні системної плати, відключите від старої плати всі кабелі. При відключенні силових кабелів запамятайте , куди який підключається.
Другий крок .Відверніть гвинти кріплення системної плати. Щоб полегшити собі задачу, зробіть план і відзначте, які гвинти куди кріпляться.
Третій крок . Щоб дістати системну плату із шасі, подайте її вліво на дюйм. Поверніть потім її нагору і назовні. Якщо ж плата кріпилася трьома чи більш гвинтами, то її легко можна дістати, відвернувши гвинти.
Четвертий крок. Зніміть усі фіксатори зі старої плати й установите їх на ті ж місця в новій платі. Фіксатори ІВМ, як і багатьох сумісних ПК, легко виймаються після піджаття пінцетом усіх їхніх крилець до центра. Вони легко проштовхуються на свої нові місця
П'ятий крок . При установці нової плати, подавайте її вправо, поки вона приблизно не стане на місце. В одному дюймі від кінцевого положення перевірте, щоб усі фіксатори знаходилися над своїми отворами. Установите плату на місце, загорніть гвинти, підключите кабелі - і усе готово.
ЛІТЕРАТУРА:
1. PS Magazine, N1 1998
2. Мир ПК, N3,5 1999
3. Тули М. Справочное пособие по цифровой электронике: Пер. с англ. - М.: Энергоатомиздат, 1990.
4. Справочник программиста и пользователя/ Под ред. А. Г. Шевчика, Т. В. Демьянкова. - М.: "Кварта", 1993.

 
 

Цікаве