WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ремонт та обслуговування плати процесора - Курсова робота

Ремонт та обслуговування плати процесора - Курсова робота

Standarts Association, Хосе, шт. Каліфорнія) запропонували проекти специфікацій локальних шин, що вирішують задачу збільшення продуктивності персональних комп'ютерів за рахунок удосконалювання підсистеми введення-виведення даних.
Компанія Intel представила свою специфікацію інтерфейсу PCI (Peripheral Component Interconnect), а асоціація VESA - локальної шини VL-Bus. І фірма Intel, і асоціація VESA сподіваються, що пропоновані ними технічні рішення стануть промисловим стандартом.
Специфікації не сумісні один з одним і будуть, як видно, вести боротьбу за симпатії розроблювачів. Деякі оглядачі відзначають, що промисловість, можна, чекає деяке повторення "війни шин", що вибухнуло кілька років назад між шинами EISA і MCA.
Локальна шина призначена для забезпечення безпосереднього доступу процесора до переферійних пристроїв (наприклад, графічним чи мережним адаптерам), минаючи арбітраж, передбачений у шинах ISA, EISA чи MCA. Теоретично 32-розрядна локальна шина може забезпечити передачу і прийом даних від переферійних пристроїв на максимальній швидкості ЦП 386 чи 486.
Шина PCI розроблена корпорацією Intel з метою надати виготовлювачам комплексного устаткування і системних плат стандартний спосіб підключення до системної плати ПК додаткових схем, що забезпечують максимальні швидкісні характеристики системи. Наприклад, за допомогою локальної шини фірма-виготовлювач, що знаходиться на системній платі, може підключити до комп'ютера мережний чи інтерфейс графічний адаптер.
Шина VL-Bus Асоціації VESA покликана відігравати роль стандартного апаратного інтерфейсу, що дозволяє встановлювати адаптери незалежних фірм безпосередньо в гнізда системної плати, а так-жі розміщати на системній платі додаткові компоненти.
2.1. ШИНА VL-BUS АСОЦІАЦІЇ VESA
Специфікації шини VL-Bus - це власне кажучи стандарт апаратного інтерфейсу. Як затверджує Рон Маккейб, голова підкомітету по розробці шини VL-Bus асоціації VESA, ця специфікація регламентує вимоги до архітектури і фізичних компонентів інтерфейсу з ЦП.
Через локальну шину центральний процесор
комп'ютера одержує безпосередній
доступ до периферійних пристроїв.
У виробленні проекту специфікації VL-Bus приймали участь 40 компаній. За словами офіційних представників VESA, остаточний варіант повинний був бути готів приблизно в 1994р. Спочатку ця шина застосовувалася для побудови мережних серверів, систем обробки зображень і multimedia.
Шина VL-Bus володіє високою пропускною здатністю понад 130 Мбайт/с. Фахівці асоціації VESA затверджують, що в залежності від типу переферійного пристрою очікуване підвищення швидкодії складе від 50 до 600%. Шина VL-Bus розрахована на роботу на частоті до 66 Мгц. На частоті 33 Мгц вона дозволяє без тактів чекання виконувати операції запису і з одним тактом чекання операції читання, а на частоті 66 Мгц - операції запису і читання з одним тактом чекання. Мається режим захоплення шини, при якому пристрій бере на себе керування системними ресурсами без участі ЦП.
Установка дискового контролера з інтерфейсом SCSI і шиною VL-Bus у мережний сервер може підвищити швидкісні характеристики мережі на 15% завдяки збільшенню швидкості обміну з нагромаджувачами. Це відбувається за рахунок зменшення імовірностей зіткнень і повторних спроб передачі даних. Реальна швидкість передачі інформації з лінії не зміниться, але зменшення імовірності чекання означає, що мережа здатна на більш інтенсивне навантаження і більш ефективно реагує на події. Один із ключових елементів, що відрізняють специфікацію VL-Bus від специфікації PCI компанії Intel, - наявність стандартного розєма. Конструкція розємів аналогічна конструкції соеденителей шини MCI. До шини через розєми можна підключати до трьох плат.
Недоліком шини VL-Bus є складність схемної реалізації і необхідність розробки нових наборів інтегральних схем. Виготовлювачам системних плат і комплексного устаткування приходиться проектувати нові вироби відповідно до нової специфікації. Це, однак, не вимагає переробки програмного забезпечення.
Асоціації VESA удається зацікавити достатнє число виготовлювачів комплексного устаткування і переферійних пристроїв. Набори інтегральних схем з'явилися наприкінці 1992р., а виробу для кінцевого користувача - у 1993р.
Зараз специфікація розширюється - уводиться режим обміну 64-розрядними даними й існують ІС перетворювач (для зв'язку ЦП і переферійного пристрою), завдяки чому шина VL-Bus сумісна із шиною PCI компанії Intel.
2.2. ЛОКАЛЬНА ШИНА PCI КОМПАНІЇ INTEL
По випадковому збігу компанія Intel анонсувала свою специфікацію шини PCI теж у червні 1992р. на виставці PC Expo.
Локальна шина компанії Intel - типова внутрішня шина, що дозволяє виготовлювачам комплексного устаткування встановлювати компоненти безпосередньо на системну плату, минаючи шину Цп-память. Специфікація вимагає, щоб сполучення ЦП і що підключається переферійного пристрою проводилося за допомогою так називаного моста (Bridge) інтегральної схеми.
Таке рішення, як указує Майкл Бейлі, менеджер по маркетингу засобів PCI компанії Intel, забезпечує необхідну для введення-виведення пропускну здатність і в той же час не затримує роботу ЦП. Процесор при цьому може працювати з основною пам'яттю на повній швидкості.
Фахівці компанії Intel говорять, що PCI - це мультиплексна 32-розрядна шина, що передбачає розширення до 64-х розрядів. Шина здатна працювати в синхронному режимі на частотах до 33 Мгц. Для 32-розрядного варіанта шини пропускна здатність складає 132 Мбайт/c.
При обміні даними ЦП одержує безпосередній доступ до підключеного до шини PCI пристроям, що можуть розташовується в адресному просторі чи пам'яті в просторі пристрою введення-виведення. У режимі захоплення шини головні абоненти шини PCI одержують прямий доступ до основної пам'яті. Мостова інтегральна схема теж може забезпечувати факультативні функції буферізації і централізованогоарбітражу шини.
Тип зєднувача для друкованих плат специфікації PCI у явному виді не визначений, однак компанія Intel заявляє, що при розробці цієї специфікації вона орієнтувалася на конкретний тип розєму. У майбутньому в специфікацію планується уключити вимоги до засобів керування потужністю споживання для машин з батарейним живленням і схемам керування напругою живлення для низьковольтних мікросхем.
2.3.Відмінності PCI і VL-Bus
На думку промислових оглядачів , з технічної точки зору шини VL-Bus і PCI розрізняються незначно. Вони забезпечують порівнянні швидкості передачі даних, однакову розрядність переданої інформації, прямий доступ до пам'яті при затримках 1 чи 0,5 такту.
Реальний успіх шини буде визначатися і визначається тим, наскільки вдало побудовані драйвери обміну даними і задіяний режим прямого доступу до пам'яті.
2.4.УСУНЕННЯ ВУЗЬКИХ МІСЦЬ
У міру того, як росте швидкодія мікропроцесорів, вузьким місцем стає шина введення-виведення, що негативно позначається на загальних швидкісних характеристиках системи. Продуктивність сучасних настільних ПК звичайно стримується низькою швидкістю обробки графічних зображень і доступу до дискових накопичувачів. Пропускну здатність ЛВС визначають сітковий графік, протокол обміну і час доступу до накопичувачів.
В даний час функції введення-виведення в ПК реалізуються за допомогою стандартних шин розширення ISA, EISA чи MCA і найбільш PCI, а також нова шина для відео AGP 2x і 4х. Ефективну пропускну здатність цих машин можна підвищити тільки за допомогою додаткових інтелектуальних засобів і убудованих спеціалізованих процесорів.
Сьогодні від стандартних шин розширення ніхто не збирається відмовлятися, однак цілком очевидно, що можна одержати істотний виграш у швидкодії за рахунок підключення графічних адаптерів, мережних контролерів, дискових нагромаджувачів і контролерів інтерфейсу SCSI до локальної шини, що є каналом безпосереднього обміну даними з ЦП.
Деякі виготовлювачі комплексного

 
 

Цікаве