WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Ремонт та обслуговування плати процесора - Курсова робота

Ремонт та обслуговування плати процесора - Курсова робота


Курсова робота
на тему: "Ремонт та обслуговування плати процесора"
ПЛАН
ВСТУП…………………………………………………………......
1.ФУНКЦІЇ МАТЕРИНСЬКОЇ ПЛАТИ……………………………........
2.ЛОКАЛЬНА ШИНА………………………………………………………....
2.1. ШИНА VL-BUS АСОЦІАЦІЇ VESA...………………...............
2.2.ЛОКАЛЬНА ШИНА PCI КОМПАНІЇ INTEL...………................
2.3.ВІДМІННОСТІ PCI І VL-BUS...…………………………………
2.4.УСУНЕННЯ ВУЗЬКИХ МІСЦЬ...……………………………...
3.ПОРТИ ВЕДЕННЯ/ВИВЕДЕННЯ...………………………………........
3.1. ПОСЛІДОВНА ПЕРЕДАЧА ДАНИХ...………............................
3.2.ЗАГАЛЬНІ ЗВЕДЕННЯ ПРО ІНТЕРФЕЙС RS-232C...……….
4.ЗАМІНА СИСТЕМНОЇ ПЛАТИ...………………………………..............
4.1. ЗАГАЛЬНИЙ ПЛАН ЗАМІНИ ПЛАТИ ПРОЦЕСОРА……......
ВСТУП
Основною частиною будь-якої комп'ютерної системи є друкована плата з головним процесором і підтримуючими його мікросхемами .
Функціонально центральну друковану плату можна описати різним образом . Іноді така плата містить усю схему комп'ютеpа . Такі комп'ютеpи називаються одноплатними.
На відміну одноплатним , у шиноорієнтованих комп'ютеpах центральна плата реалізує схему мінімальної конфігурації . Інші функції реалізуються за допомогою численних додаткових плат .Усі компоненти з'єднуються рівнобіжними провідниками - шиною , звідки і пішла ця назва.
Центральна плата , до якої приєднуються всі інші на комп'ютеpному жаргоні зветься материнською, а всі приєднувані дочірніми.
Наступні розробки IBM , після успіху XT і AT , об'єднали основні наробітки цих моделей . У такий спосіб основні підтримуючі схеми були розміщені на материнській платі . Ця багатофункціональна реалізація плати відбилася в її назві - системна плата .
Системна плата відрізняється від одноплатного комп'ютеpа тим , що містить тільки основні підтримуючі схеми . Системній платі не вистачає відеоадаптера , деяких видів пам'яті і засобів зв'язку з додатковими пристроями . Ці пристрої додаються до системної плати шляхом приєднання дочірніх до шини розширення , що є частиною системної плати . У термінах IBM ці плати, що приєднуються, звичайно називаються платами розширення .
PS/2 використовують материнську плату ,більше схожу на плату одноплатного комп'ютеpа , до якої додали шину розширення . Ця шина таким радикальним образом відрізняється від усіх своїх попередниць , що їй дали власне ім'я- КАНАЛ . Функціонально системна плата PS/2 була розширена портами введення/виведення , ланцюгами керування гнучким диском і відеосистемою .
IBM надавала великого значення всім цим змінам на материнській платі і тому придумала їй нова назва планарна плата . Тепер говорячи планарна плата ми чітко відокремлюємо материнську плату PS/2 від материнських плат попередніх машин , опускаючи первісну назву . Новий термін несе в собі подвійний зміст : по-перше - топологічно друкована плата є єдиною площиною - планаром ; по-друге, поняття "планарний" використовують для позначення подібних зборок і в інших електронних пристроях . Правда , іноді це поняття використовувалося IBM для позначення системних плат попередніх машин , а термін "системна плата" для позначення материнської плати PS/2 , але це носило випадковий характер . Так що "планар" з'явився щоб твердо закріпити це поняття за материнською платою PS/2 .
В усій цій історії є одне АЛЕ . Визначення материнських плат , нехай навіть двома термінами IBM , не завжди однозначні . Мало того , що схожі по електроніці моделі PS/2 мають різний планар , до приклада моделі 50 і 60 , так ще машини однієї моделі можуть мати неоднакову системну плату . Не позбавлена підстава твердження , що кожні три IBM Model 70 мають свою власну конструкцію планара . тік же і кожна модель PC має оригінальну конструкцію системної плати . Виключення складають XT і Portable PC , що мають ідентичну системну плату .
Однак не слід забувати , що для цього PC повинні були перебороти три етапи кардинальних змін конструкції .
Небагато історії: Розробку IBM , показану в серпні 1981 року , звичайно називають PC-1. Варіант же комп'ютеpа зі збільшеною системною платою , зразка 1983 року , називають PC-2 . Максимум , що могла підтримувати PC-1 без використання плат розширення ,- 64До пам'яті. PC-2 мала вже 256ДО , але найбільш важливе розходження полягало в програмуванні двох плат. Системна плата PC-1 не могла без коректування підтримувати найбільш могутні пристрої розширення, таких, як твердий диск і поліпшені відеоадаптери .
IBM на це не зупинилася і продовжувала постійно розвивати системну плату. Наприклад був збільшений обсяг пам'яті системної плати XT. Плата могла містити до 640ДО. Але всі ці зміни були вже не настільки істотними , у порівнянні з першими.
Системні плати , розроблені різними фірмами , природно , відрізнялися від плат IBM . І коли справа доходила до створення системної плати , сумісної з IBM , розроблювач вибирав один із двох шляхів: або розробити свою власну системну плату , або вирішити цю проблему за технологією Orginal Eguipment Manufactures (OEM) . Ця технологія має на увазі випуск придуманої іншими продукції зі своєю торговою маркою , що мінімальні витрати і зусилля обмежені часто тільки установкою власного торгового
клейма. Остаточну зборку з OEM комплектуючих здійснюють інші фірми. Вони , прагнучи підвищити якість своєї продукції в очах споживачів, піддають її всебічному тестуванню.Ці останні названі збирачами систем.
Строго говорячи , для споживачів відмінність між і компаніями , що роблять свою власну продукцію , полягає лише в розходженні торгових марок . І в більшості випадків це єдина відмінність .
1.ФУНКЦІЇ МАТЕРИНСЬКОЇ ПЛАТИ.
Материнська плата будь-якого комп'ютеpа виконує кілька основних функцій . Головне - це механічна основа любого комп'ютеpа . Вона містить плати розширення, рознімання, додаткові елементи і забезпечує електричне з'єднання всіх елементів комп'ютеpа. Плата містить процесор і підтримуючі його елементи. Ці ланцюги визначають функціонування комп'ютеpа і його реакцію на кожний зовнішній вплив .
Жоден елемент комп'ютеpа цілком не визначає його основні характеристики. Усе вирішує їхня повна сукупність. От деякі найбільш важливі частини : Мікропроцесор. Центральна схема комп'ютеpа. Використовуваний процесор визначає не тільки продуктивність але і його програмну сумісність.
Співпроцесор. Додатковий мікропроцесор що дозволяє комп'ютеpу виконувати окремі операції в багаторазів швидше центрального процесора.
Пам'ять. Життєво необхідний елемент в цілому.
BIOS. Базова система введення-виведення комп'ютеpа назавжди зашита в пам'ять , що визначає його характеристики.
Основною характеристикою системних плат є їх архітектура. Основними шинами донедавна вважалися ISA (Industrial Standard Architecture) і EISA (Extended ISA), що працюють на частоті 8 Мгц і які мають розрядність 10 і 32 відповідно. Для забезпечення нормальної роботи відеоадаптерів був розроблений стандарт VESA (Video Electronic Standart Association), розрахований на застосування процесора серії 486, що працює на частоті процесора ( але не вище 33 МГц) і "приставкою, що є," до шини ISA чи EISA. З появою процесора Pentium була розроблена самостійна шина PCI, що на сьогоднішній день є найбільш швидкої і перспективний.
2.ЛОКАЛЬНА ШИНА
В середині червня 1992р. корпорація Intel і асоціація по стантартизації в області відеоелектроніки VESA (Video Electronic

 
 

Цікаве