WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Конфігурація операційної системи - Курсова робота

Конфігурація операційної системи - Курсова робота

реєстраційні дані, ім'я та пароль, стороннім особам, надавати інформацію про втановлені права доступу до робочих файлів, каталогів, інстальоване програмне забезпечення. Як показує досвід, більшість комп'ютерних злочинів відбувається саме з вини користувачів, які не дотримувалися елементарних правил використання обчилювальної техніки. У більшості ситуацій достатньо заборонити доступ до системи випадкових відвідувачів.
Ще одним засобом захисту локальної системи є встановлення відповідних прав доступу до файлів, каталогів.
Також існують ще засоби забезпечення безпеки, що надаються системою BIOS, використання паролів при включенні системи і на модифікацію системних параметрів BIOS. Хоча це не є достатньо ефективним заходом, при певних навиках такий пароль легко змінити, але для захисту від ненавмисного втручання може бути цілком достатнім.
Забезпечення захисту під час роботи в мережевому середовищі.
Встановлюючи захист не можна забувати, що з кожним бар'єром легальному користувачу буде все важче виконувати свої повсякденні функції. Отже, потрібно шукати компроміс, "золоту середину", щоб користувачі могли нормально працювати і зловмисник не міг проникнути в систему. Одним з критеріїв оцінки заходів забезпечення захисту є співвідношення витрат на отримання доступу до інформації і вартістю цієї інформації, якщо витрати на забезпечення захисту значно перевищують цінність інформації, зрозуміло, що організація таких заходів буде недоцільною.
8. Правові та етичні питання використання програмного забезпечення, та збережуваної інформації на носіях.
Сучасна інформаційна технологія, заснована на використанні комп'ютерної і телекомунікаційної техніки, перетворює не тільки комунікаційну систему суспільства, але і його структури, зумовлює виникнення питань, що спонукають до перегляду власних переконань на суспільні відносини і часто змінювати основи цих переконань. Зокрема ці питання торкаються як правової сфери так і етичної, і часто вимагають врегулювання з боку законодавчої влади. Використовуючи обчислювальну техніку, програмне забезпечення ми в тій чи іншій мірі вирішуємо певні правові, соціальні та етичні питання.
Ми вважаємо, що існує необхідність формування певних етичних та правових норм поведінки використання інформації, засобів комп'ютерних технологій. А це зумовлює до проведення занять з відповідної тематики ще у школі, а пізніше й в університеті, під час вивчення курсуінформатики. Пропонується провести з учнями та студентами обговорення проблеми вирішення етично-моральних питань, що досить часто виникають при використанні обчислювальної техніки:
1. Припустимо, Ви використовуєте багатокористувацьку ОС, що дозволяє переглядати назви та вміст файлів, що належать іншим користувачам. Чи буде перегляд даної інформації виглядати так, ніби Ви ходите, без дозволу, у чужому незакритому будинку, чи це більше подібно на читання журналів, які пропонуються відвідувачам при очікуванні прийому у лікаря, адвоката, юриста тощо.
2. Коли файл знищується з диску вміст його, як правило, не вилучається, а просто відмічається як вилучений у таблиці розміщення файлів. Інформація, що міститься у файлі, може зберігатися на диску протягом деякого часу, поки ця частина диску не буде повторно використана для розміщення нових даних. Чи етично відновлювати файли, які використовувалися іншими людьми?
3. Ознайомитися з ліцензіями на використання кількох провідних фірм виробників програмного забезпечення Microsoft, Borland, та ліцензією на вільнопоширюване програмне забезпечення GNU - GPL. Обговорити переваги та недоліки ліцензування програмного забезпечення розглянутих ліцензій.
На нашу думку, якщо підіймати такого роду питання на поверхню, то і проблем на посягання чужої власності у подальшому буде набагато менше.
ВИСНОВКИ
В даній курсовій роботі розкрито сутність операційної системи, її складових та функцій. Особливу увагу автори звертали на графічні операційні системи. Було розглянуто деякі команди роботи з операційною системою Лінукс та Юнікс, а також основні елементи цих ОС, оскільки багато користувачів та програмістів надають перевагу саме цим операційним системам.
В останніх двух розділах розглянуто способи захисту інформації від викрадення та знищення, а також правові та етичні питання використання програмного забезпечення. Ми вважаємо, що дані питання особливо важливі в теперішній час, оскільки існує багато випадків несанкціонованого доступу до важливої та секретної інформації різних фірм, підприємств та організацій, тому потрібно приділяти більше уваги до такого роду проблем.
Список використаної літератури.
1. Брукшир Дж. Введение в компьтерные науки. Общий обзор, 6-е издание. : Пер. с англ. - М.: Издательский дом "Вильямс", 2001. - 688 с.
2. Верлань А.Ф., Апатова Н.В. Інформатика. Підручник для учнів 10-11 класів середньої школи.-К.:Квазар-Мікро, 1998.-200с.
3. Габрусєв В.Ю. Заручники Microsoft, чи не краще звернутися до Linux.// газета Інформатика. 2000. Вересень. С.7-8.
4. Габрусєв В.Ю. Операційна система Linux // Комп'ютер в школі та сім'ї. - 2000. - №4. - С. 22-27; - 2001. - №1. - С. 22-25.
5. Жалдак М.І., Морзе Н.В. Інформатика 7. - К.: ДіаСофт. 2000.- 208 с.
6. Закон України про авторське право і суміжні права. К.: Парламентське видавництво, 1998.- 31 с.
7. Концепція програми інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів, ком'ютеризації сільських шкіл // Комп'ютер в школі та сім'ї. -2000.- №3. - С.3-10.
8. Олифер Н.А., Олифер В.Г. Сетевые операционные системы.- СПб.: Питер, 2001. - 544с.
9. Петерсен Р. Linux: руководство по операционной системе. BHV, 2 изд, 1997. - 688 с.
10. Руденко В.Д. Макарчук О.М. Патланжоглу М.О. Практичний курс Інформатики / За ред. Мадзігона В.М. - К.: Фенікс, 1997. - 304 с.
11. Руденко. В.Д. Збірник практичних робіт з інформатики / За ред. Мадзігона В.М. - К.: Видавнича група "BНV", 1999.- 96 с.
12. UNIX : Руководство системного администратора: Пер. с англ. - К.: (c) BHV, 1996 - 832 c. ISBN 5-7733-0025-7 (оригинал: UNIX System Administration Handbook, second edition, Evi Nemeth, Garth Snyder, Scott Seebass, Trent R. Hein, (c) Prentice Hall PTR, 1995, ISBN 0-13-151051-7).
13. Informatics for secondary education. A curriculum for schools. - Paris. UNESCO. 1994. - 35p.
14. Maurice J. Bach. The design of the Unix operating system. - Prentice-Hall. 1996. - 475 p.

 
 

Цікаве