WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Пристрої вводу-виводу ПК - Курсова робота

Пристрої вводу-виводу ПК - Курсова робота

інші покладаються на оптику. Розповімо про кожній з них.
Найбільш розповсюджена миша - це механічна. Її відмітна риса - це маленька кулька внизу. Коли ви рухаєте мишу, то кулька крутиться. Два металевих колеса усерединімиші контактують із шариком і обертаються разом з ним. Датчик усередині миші визначає, як далеко прокотилося кожне колесо. Тому що два колеса встановлюються під прямим кутом друг до друга, то вони можуть фіксувати рух у двох напрямках - Х- і Y-координатах - по всій площині.
Робота з механічною мишею досить проста. Більш важливо те, що вона працює на будь-якій поверхні, по якому ви можете переміщати мишу. У крайньому випадку ви можете підняти мишу й обертати кульку своїми пальцями. Але кулька треться об усіх на своєму шляху:
бруд, сало,-залишки піцци, що ви їли торік (хоча він псується і крім бруду і сала). Механізм може склеїтися. У кращому випадку ви можете просто вийняти кульку з миші, промити його чи замінити. У більшості випадків простота механізму і можливість його чищення будуть запобігати від скам'яніння піцци, що попадає на нього під час роботи.
Оптична миша ще більш проста по механіці, чим механічна миша. У дійсності, оптична миша не має частин, що рухаються, (якщо не вважати саму мишу). Замість цього оптична миша покладається на оптичні датчики і світловипромінюючі діоди. Світло від діодів відбивається від спеціально зробленої поверхні, називаної планшетом миші. Коли ви переміщаєте мишу по поверхні, характер відображень міняється, і ці зміни можуть бути зафіксовані оптичними датчиками.
Перевага оптичної миші в тім, що вона не збирає бруд подібно механічній кузині (за умови, що ви зберігаєте вашу піццу удалині від планшета). І вона не має ніяких механічних частин зовні, що можуть зношуватися. З іншого боку, вона потрібно спеціально зробленої поверхні для роботи. Для деяких це може бути недоліком. Для інших це - благословення, тому що це змушує їх містити в чистоті планшет для роботи їхньої мишки. Навіть власники механічних мишей часто вкладають гроші в спеціальні планшети для роботи на них.
2.2.Кнопки миші
Крім відстеження руху, миша повинна мати спосіб визначення вибору, коли ви знайшли осередок вибору - наприклад, коли ви, нарешті, установили мишу в положення, де ви хочете щось вибрати. Для цієї мети і призначені кнопки. Різні миші можуть мати одну, дві чи три кнопки.
Найперша форма миші - прототип миші, використовуваний фірмою Macintosh - має тільки одну кнопку. Однієї з причин, що лежать в основі цього проектування, була та, що ви, як людина, піддана помилкам, будете мати менше імовірності помилково натиснути не ту кнопку миші. Дві кнопки миші, однак, дають більше гнучкості. Одна кнопка робить вибір, у той час як інша скасовує вибір. Третя кнопка додає третю функцію і можливість для більшого безладдя.
Насправді число кнопок важливо тільки по одній причині: програмне забезпечення. Деякі програми використовують одну кнопку, деякі вимагають дві. Для 'далеко не всіх треба три. Добре, коли більшість прикладних програм роблять перепризначення для кнопок (наприклад, ігнорування всіх кнопок, крім однієї). Найкраще - перевірити, яке число кнопок миші потрібно для вашої програми перш, ніж ви виберете мишу. Загалом, миша з двома кнопками буде працювати з більшістю прикладних програм, часто з однією кнопкою в резерві.
2.3.Інтерфейси миші
У вашого ПК є ще одна проблема в розумінні того, що ваша миша повідомляє - вона повинна установити контакт апаратних засобів з вашим ПК для пересилання сигналів.
Миші з'єднуються з ПК одним із трьох способів:
через послідовний порт, через убудований виділений порт миші; через спеціальний адаптер, що підключається в рознімання розширення. Миші, що використовують ці методи, називаються, відповідно: послідовна, локальні і шина миші.
З погляду ефективності, немає великого розходження в тім, який стиль миші ви вибираєте. Усі три види інтерфейсів миші використовують еквівалент послідовного підключення. Головні фактори у виборі того чи іншого типу - це ресурси вашого ПК.
Очевидно, вам потрібний буде послідовний порт, якщо ви захочете приєднати послідовну мишу, що підключається до такого порту. Якщо ви маєте запасний послідовний порт, то послідовна миша - це найменш дорогий спосіб додавання пристрою позиціонування до ПК.
Більшість людей, однак, уже мають застосування для усіх своїх послідовних портів і, отже, не захочуть зв'язувати їх з кабелем миші. Шина миші встановлюється зовні. Шина миші не змушує адаптер захоплювати Сома-порт із DOS, і не обов'язково використовує одне з переривань послідовного порту, спільне використання якого часто викликає проблеми з модем ний зв'язком. Єдині труднощі, зв'язані з використанням шини миші, складається в перебуванні запасного рознімання, щоб вставити адаптер, і в перебування додаткових засобів для плати за додаткові апаратні засоби. Шина миші і послідовна миша працюють у дійсності однаково ефективно. Що ви вибираєте, не має ніякого значення для вашого програмного забезпечення.
Якщо ваша система має убудований порт миші, ви повинні підключити відповідну локальну мишу. Якщо ваші можливості істотно обмежені, локальна миша найбільш проста для установки. Ви повинні тільки підключити її.
3.КУЛІ ТРАСУВАННЯ
Так само, як кіт Jinx ненавидів мишей, так і кожної дивиться на загромаджений робочий стіл. Коли немає вільного місця на пластиковій поверхні для гарної роботи миші, то пристрій керування позицією стає безглуздим. Коли миша зіштовхується з неакуратністю, те графічні засоби, що повинні робити ПК доступним для будь-яких користувачів, стануть майже марними.
Але безладдя на столі - це тільки одна з проблем, що коштують перед мишею. Руху руки, необхідні для переміщення пластмасового гризуна, вимагають незграбного, марнотратного і стомлюючого руху всієї руки. Вони неефективні і виснажливі.
Куля трасування, головна альтернатива миші, виключає ці проблеми. Будучи, власне кажучи, переверненою мишею, куля трасування дуже співзвучний їй - це велика кулька, що, обертаючи, змушує відповідно переміщатися зображення екрана. Крім того, дві чи три кнопки дублюють функції кнопок вибору миші? Куля трасування видає ті ж самі сигнали, як і миша, і працює з тим же самим програмним забезпеченням. І, подібно більшості мишей, кулі підключаються прямо через послідовний інтерфейс (чи через інше з'єднання, що вони використовують), так що немає потреби в зовнішнім харчуванні.
Список різновидів куль трасування майже так само широкий, як і в сімействі гризунів. Як і в мистецтві програмування, кожен проектувальник кулі трасування йде своїм шляхом. Існуючий діапазон різних виробів складає ряд від дробинки до більярдної кулі; розміщення кнопок обмежується тільки уявою (і,

 
 

Цікаве