WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Периферійні пристрої комп’ютера - Реферат

Периферійні пристрої комп’ютера - Реферат

ближче до краю дюзи, забезпечується сферична форма краплі і досягається більш рівномірна щільність чорнильних крапок на відбитку. Дана задача вирішена, зокрема, шляхом наближення нагрівача до краю дюзи, що дозволило зменшити розмір крапель і збільшити частоту їхнього утворення.
Наступне, про що хотілося б поговорити - це технологія роздільних змінних чорнильниць (Single Ink). Усім відомо, що чорнило ніколи не витрачаються з однаковою швидкістю. Завжди знаходиться який-небудь барвник, що закінчується першим, після чого приходиться заміняти старий картридж на новий, незважаючи на те, що в ньому ще залишаються чорнило інших кольорів. Починаючи з моделей 600-й серії, у принтерах Canon використовується технологія Single Ink. Друкуюча голівка виконана у виді окремого вузла. Кожен барвник, включаючи фоточорнило, знаходиться в індивідуальному змінному резервуарі, тому не потрібно викидати залишки інших кольорів, якщо закінчився тільки один з них. Крім того, стінки чорнильниць прозорі, тому існує можливість візуально контролювати ступінь витрати чорнила (до речі, дана функція також підтримується і самим принтером за допомогою оптичного датчика наявності чорнила, про яке ми поговоримо трохи пізніше). Очевидно, що при такому раціональному використанні барвників значно скорочуються експлуатаційні витрати на друк будь-яких видів графіки.
Звертаю увагу, що зовсім недавно з'явилися чорнильниці нового типу, що можуть бути використані в принтерах BJC-3000 / 6000 / 6100 / 6200 / 6500 / S400 / S450. Усі ці моделі використовують чорнильні картриджі 3-й серії (BCI-3X).Нові чорнильниці відрізняються від старих наявністю в маркіруванні індексу "е". Наприклад, BCI-3eBk. У цих картриджах використовуються высококонтрастні чорнило (High Colour Inks). Завдяки новим барвним речовинам для кольорових чорнильниць і пігментному барвнику для чорних, висококонтрастні чорнила мають більш високу оптичну щільність.
Колірна насиченість цього чорнила для печатки фотографій складає 1/6 від чорнила для звичайної кольорової печатки, що дозволяє принтеру у фоторежимі передавати до 49 градацій кожного кольору на піксел, що тоді як попередні покоління принтерів відображало лише 17 відтінків кожного кольору. Для таких чорнильниць фірма Canon випустила нові драйвера, які можна завантажити із сайта компанії.
Принцип технології Ink Out Detection System (системи визначення наявності чорнила) полягає у використанні того факту, що при наявності барвника в чорнильниці промінь світла, що посилається через неї датчиком наявності чорнила, проходить крізь призму на дні чорнильниці майже без відображення. У противному випадку світло відбивається від корпуса чорнильниці й уловлюється датчиком. При цьому в губчатому матеріалі чорнильниці барвника ще досить для того, щоб продовжувати роботу. В останніх моделях принтерів серії BJC дана технологія була удосконалена, так що тепер програмне забезпечення монітора стану принтера може забезпечити вам найбільш зручний контроль стану чорнильниць прямо на екрані монітора.
Одним з головних вимог, пропонованих сьогодні до кольорових принтерів, є максимально точне відтворення фотографічних зображень. Передача найтонших відтінків і півтонів на папері утруднений тим, що кольору чорнила виявляються занадто насиченими, через що крапки на світлих ділянках приходиться розташовувати на великій відстані друг від друга. А це часто приводить до появи "зерна", що псує загальне враження від фотографії.
Фірмою Canon були розроблені так називані фотокартриджі, чорнило яких на 75% світліше звичайних і здатні передати набагато більше колірних градацій. Дана технологія зветься PhotoRealism. Для відтворення насичених кольорів голівка принтера до чотирьох разів проходить по тому самому ділянці, накладаючи чорнило шарами. Деякі принтери на додаток до чотирьох основних кольорів використовують два фото-кольори (голубий і малиновий), деякі - три (блакитний, малиновий і жовтий).
Варто пам'ятати, що при використанні фотокартриджів необхідно також застосовувати спеціальний папір, тому що чорнило не повинні розпливатися при нашаровуванні.
Ще одна технологія, застосовувана в принтерах Canon - принцип двухкартриджної системи (Dual Print-Head System). Дана система дозволяє збільшити продуктивність принтера і найбільше точно пристосувати його для виконання тих чи інших задач. Суть технології така: у принтер установлюються дві незалежні друкуючі голівки, кожна зі своїм комплектом чорнильниць, що дозволяє досягти більш високої швидкості друку. Деякі моделі принтерів (наприклад, BJC-5000) можуть одночасно працювати двома однаковими картриджами. Природно, що кожна з голівок при цьому проходить меншу відстань, унаслідок чого прискорюється друк. Припустимо, що ваш принтер буде постійно задіяний винятково для друку чорно-білих документів. Дана технологія дозволяє установити два монохромних картриджі, подвоївши тим самим запас чорнила і кількість дюз, який голівки наносять їх на папір.
Для прискорення і підвищення якості друку кольорових зображень фахівці фірми Canon розробили друкуючі голівки зі надщільним розміщенням дюз (Ultrahigh-Density Print Heads). Зрозуміло, що якщо ви, як розроблювач, хочете домогтися від принтера максимальної продуктивності, то, поряд із застосуванням мікрокраплинної технології і релейного вузла автоподачи папера, необхідне удосконалювання конструкції друкуючої голівки: збільшення числа дюз, зменшення їхнього діаметра, більш компактне розміщення і т.д. Справа в тім, що при виготовленні нових друкуючих голівок використовується прецизійна технологія, запозичена з виробництва напівпровідників. Два ряди по 128 дюз, розташованих на відстані в 1/600 дюйма, зміщені по подовжній осі на половину цього інтервалу, тобто на 1/1200 дюйма. У картриджі паралельно один одному зібрано разом 6 таких вузлів - по 256 дюз для кожного з 6 кольорів (чорного, фото-блакитного, фото-малинового, блакитного, малинового і жовтого). Голівка, що вийшла, має дозвіл 1200 крапок на дюйм і одночасно друкує 1536 дюзами. Така конструкція, наприклад, дозволяє принтеру S800 надрукувати кольорове зображення розміром 10х15 см у фоторежимі усього за хвилину, а друк фотографії на папері формату А4 займе деяким більш 2-х хвилин.
І останнє, про що я бхотів сказати в рамках першої частини огляду - це технологія кольорового скануючого картриджа.
Фірма Canon першої розробила принтери зі скануючим картриджем. Він установлюється замість друкуючої голівки і дозволяє сканувати повноколірні і чорно-білі фотографії, малюнки і тексти. Дві такі важливі функції, як кольорове сканування і печатка, реалізовані в одному компактному пристрої. Останні моделі скануючих картриджів для принтерів Canon BJC забезпечують дозвіл 360- 720 крапок на дюйм (у залежності від моделі принтера) при глибині кольоровості 24 біт (8 біт х 3 кольору RGB). У принципі, єдиний плюс такої технології - зручність транспортування: якщо, приміром, ви роз'їжджаєте по місту і робите послуги по одночасному скануванню і друку чого б то не було. У будь-якому іншому випадку краще купити за ту ж ціну недорогий сканер.
Модельний ряд
В другій частині свого оповідання я хочу вже більш конкретно зупинитися на моделях струминних принтерів, пропонованих фірмою

 
 

Цікаве

Загрузка...