WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Периферійні пристрої комп’ютера - Реферат

Периферійні пристрої комп’ютера - Реферат

або молоточків, забиває барвник із стрічки прямо в папір, формуючи послідовно символ за символом. Голчасті мають прийнятну якість друку, невисоку ціну видаткових матеріалів і паперу, та й самих пристроїв. Для цих принтерів звичайно можливе використання як форматного, так і рулонного паперу. Голівка принтера може бути оснащена 9, 18 або 24 голками.
Існують моделі принтерів як із широкою (А3), так і з вузькою (А4) кареткой. Висока якість друку досягається в режимах NLQ для 9-голчастих (майже машинописне) і LQ - для 24-голчастих принтерів. Швидкість друку для високопродуктивних моделей може складати до 380 знаків у секунду. Більш високу продуктивність забезпечують построкові (посторінкові) матричні принтери. Замість маленьких точечно-матричних голівок вони використовують довгі масиви з великою кількістю голок при цьому досягається швидкість порядку 1500 рядків у хвилину. Матричні ударні друкувальні пристрої створюють багато шуму, а це, погодьтеся, немаловажний чинник при виборі принтера.
Струйні принтери.
Відносяться до безударних друкувальних пристроїв. Дані пристрої працюють практично безшумно. Струйні чорнильні принтери відносяться до класу послідовних матричних безударних друкувальних пристроїв. Вони ж у свою чергу підрозділяються на пристрої безупинної і дискретної дії. Останні ж можуть використовувати або бульбашкову технологію, або п'єзоефект. Майже всі сучасні пристрої цього класу використовують дві останніх технології. При друкові високої якості швидкість виводу не перевершує звичайно 2-3 (біля 200 знаків у секунду), хоча максимальні значення можуть досягати навіть 7 сторінок у хвилину. Як правило струйні принтери дозволяють эмулювати роботу найбільше поППлярних моделей ударних пристроїв і підтримувати відповідне програмне забезпечення.
Лазерні і LED - принтери.
У лазерних принтерах використовується электрографічний засіб створення зображення - приблизно такий же, як і в ксероксах.
Крім лазерних існують LED - принтери, що одержали свою назву через те, що напівпровідниковий лазер у них був замінено "гребінкою" дрібних світлодіодів.
Плоттеры.
Пристрій, що дозволяє подавати виведені з комп'ютера дані у виді малюнка або графіка на папері, називають звичайно графобудівником, або плоттером.
1. СТРУМЕНЕВІ ПРИНТЕРИ ФІРМИ CANON
Не дуже давно я вирішив поміняти свій старий матричний принтер Epson LX-100, що вірою і правдою прослужив мені більш п'яти років, на яке-небудь більш сучасний друкувальний пристрій. Оскільки я вже досить тривалий час не стежив за ринком принтерів, для мене, чесно говорячи, стало сюрпризом розмаїтість подібної продукції, що присутні у даний момент на російському ринку обчислювальної техніки. Думаю, багато хто з вас зіштовхувалися з подібною проблемою (не тільки щодо принтерів, але і будь-якої іншої техніки). І не секрет, що усім хочеться купити річ по-краще і подешевше, особливо коли грошей не так вуж і багато. І от я сиджу в роздумах: що б таке собі купити. Для кращого розуміння ситуації, я коротенько опишу ті вимоги, що пред'являлися до принтера, що здобувається мною.
Отже, якість кольорової друку мене в момент вибору мало цікавило (природно, повна відсутність можливості такої мене не влаштовувало). Основні вимоги були до швидкості чорно-білої печатки текстів і собівартості одного листа формату А4.
Так склалося, що за кілька місяців до описуваних подій один мій знайомий придбав принтер Canon BJC-3000. Саме дана обставина наштовхнула мене на думку, що, у першу чергу, варто розглянути можливість покупки принтера виробництва саме цієї фірми. Результатом моїх досліджень у даному напрямку стала не тільки власне покупка принтера, але і безліч цікавої інформації про лінійку принтерів, пропонованих фірмою Canon. Саме про це я рахував можливим розповісти вам у дійсній статті. Звертаю увагу, що ціни, що я тут буду приводити, реальні для Санкт-Петербурга квітня 2001 р. Що відбувається в інших областях нашої безкрайньої Родіни і як ситуація буде мінятися надалі, я заявляти не беруся. Отже, приступимо.
У першій частині огляду я вважаю за необхідне поговорити про технології, застосовуваних фірмою Canon при створенні струминних принтерів. Усі технології в рамках однієї статті розглянути навряд чи вдасться (утім, як і всі струминні принтери), тому я зупинюся лише на ті з них, що приємно вразили особисто мене (справа в тім, що в описаній вище ситуації я дуже мало цікавився тими тенденціями, що мають місце в галузі створення друкувальних пристроїв).
Технології струменевого друку.
Отже, почнемо з пузирьково-стрменевої технології печатки Canon Bubble-Jet. Принцип пузирьково-струменевого друку був винайдений ще наприкінці 70-х років. Коротенько він полягає в наступному: у кожній дюзі (каналі, у якому формуються крапельки чорнила) розташовується мініатюрний нагрівач. На нього подаються електричні імпульси, що змушують чорнило скипати з утворенням повітряних пухирців, що у свою чергу з кожним імпульсом виштовхують рівні обсяги чорнила з дюзи. Для того щоб у дюзу потрапила нова порція чорнила, нагрів тимчасово припиняється і пухирець зникає. Чорнило втягуються в дюзу, підготовляючи її до подальшої роботи.
За інформацією фірми Canon, перший пузирьково-струменевий принтер надійшов у продаж у 1985 р. (монохромний принтер Canon BJ-80), а перший повноколірний BJ (від Bubble-Jet) принтер - BJC-440 (формату A2, з дозволом 400 крапок на дюйм) - з'явився в 1988 році.
Розвитком BJ-технології стала технологія краплинної модуляції (Drop Modulation).
Якщо в дюзи друкуючої голівки помістити не один, а два нагріваючих елементи, то з'являється можливість утворення не тільки стандартних крапель, але і їхніх зменшених еквівалентів (розміром 1/3 від звичайного). Це може бути досягнуте шляхом одночасного використання обох елементів, що нагрівають. При тій же швидкості друку цим досягається краще пророблення півтонів, зменшення зернистості і т.д. Зрозуміло, що, змінюючи розміри крапель, принтер може створювати більш плавні колірні переходи. Дана технологія реалізована в стандартних кольорових картриджах (BC-21e), а також у фотокартриджах (BC-22e).
Тут же варто сказати і про удосконалену мікрокраплинну технологію (Advanced MicroFine Droplet Technology). З її допомогою принтер здатний більш тонко керувати розміром краплі і наносити її на папір з більшою швидкістю і точністю, у той же час контролюючи обсяг краплі, що складає 4 пиколитра (4 x 10-12 л). Людськеоко не здатне помітити зернистість зображення без відповідного устаткування, якщо розмір крапель, його формуючих, менш 1 пиколитра. Однак, якщо зменшити насиченість кольору чорнила, те при її рівні в 1/6 від "звичайних" кольорового чорнила й обсязі краплі 4 пл досягається такий же результат, як при печатці 0,67 пл краплями з дозволом 1800 dpi "звичайними" чорнилом. Для того, щоб уникнути проблем, обумовлених опором повітря, що змушує краплю, що летить, відхилятися від своєї траєкторії, необхідно збільшити швидкість "вистрілювання" краплі. До того ж, для формування краплі меншого обсягу потрібний менший пухирець, а це утрудняє відділення її від краю дюзи. Завдяки зіркоподібній формі дюз, число яких перевищує 1000, а також розташуванню нагрівача

 
 

Цікаве

Загрузка...