WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Виділення областей в програмі Adobe Photoshop 3.0 - Курсова робота

Виділення областей в програмі Adobe Photoshop 3.0 - Курсова робота


Курсова робота
На тему:
"Виділення областей в програмі Adobe Photoshop 3.0"
План
1.Виділення областей
2.Використання інструмента "область"
3.Використання інструмента "ласо"
4.Використання інструмента "чарівна паличка"
5.Використання команди "Колірний діапазон"
6.Зміна розмірів виділеної області
7.Зм'якшення країв виділеної області
8.Вимикання відображення границі виділеної області
9.Плаваючі області
10.Переміщення виділеної області
11.Копіювання виділеної області
12.Очищення країв виділеної області
13.Кадрування зображення
1.Виділення областей
Щоб відредагувати фрагмент зображення в програмі Adobe Photoshop, необхідно насамперед виділити редагування області. Після цього ви можете перемістити, скопіювати або розфарбувати виділений фрагмент, а також застосувати до нього різні спецефекти.
Наприклад, щоб змінити кольори якого-небудь елемента зображення, ви повинні виділити область, що містить цей елемент, а потім заповнити її потрібними кольорами. Границя виділеної області відображається на екрані "" пунктирною лінією, що рухається .
Adobe Photoshop забезпечує кілька способів виділення фрагментів зображень: ви можете зробити це за допомогою інструментів "область", "ласо" або "чарівна паличка", а також за допомогою команди "Колірний діапазон". Перераховані інструменти дозволяють виділяти потрібні фрагменти різними способами із заданим ступенем точності. (Інструмент "авторучка" у палітрі "Контури" також може бути використаний для виділення областей; докладніше про це говориться в розділі "Створення контурів".
2.Використання інструмента "область"
Інструмент "область" дозволяє виділяти в зображенні фрагменти прямокутної й овальної форми; границі виділеного фрагмента задаються переміщенням миші.
Щоб скористатися інструментом "область":
1 Курсором миші виберіть інструмент "область". У палітрі "Варіанти" ви побачите набір параметрів, що визначають "поводження" інструмента.
2 Виберіть один із варіантів у списку "Форма":
* Варіант "Прямокутник" дозволяє виділяти прямокутні області. Щоб одержати квадратну область, при її виділенні варто втримувати клавішу Shift.
* Варіант "Еліпс" дозволяє виділяти овальні області. Щоб одержати область у формі правильного кола, при її виділенні варто втримувати клавішу Shift.
* Варіанти "Горизонтальний рядок" і "Вертикальний рядок" дозволяють визначити виділену область як горизонтальний або вертикальний рядок товщиною всього в один піксель, що проходить по всій ширині, або висоті документа. Вибравши один із цих варіантів, клацніть мишею на тім рядку пікселів, що ви хотіли б виділити.
Зауваження: Для перемикання інструмента "область" з "прямокутного" режиму на "овальний" або назад натисніть клавішу Alt і клацніть мишею на значку інструмента в палітрі.
3. Задавши прямокутну або овальну форму області, виберіть один із варіантів у списку "Стиль" палітри "Варіанти":
* Варіант "Нормальний" дозволяє довільним образом визначити пропорції й розмір виділеної області.
* Варіант "Задані пропорції" дозволяє встановити співвідношення висоти й ширини виділеної області, що задається в пікселях (при цьому допускається використання дробових значень). Наприклад, щоб виділити область, ширина якої вдвічі перевищує висоту, уведіть у поле "Ширина" значення "2", а в поле "Висота" значення "1".
* Варіант "Заданий розмір" дозволяє явно задати висоту й ширину виділеної області. Ці величини задаються в пікселях і можуть бути тільки цілочисленними. Кількість пікселях, необхідних для створення границі довжиною в 1 дюйм, залежить від дозволу зображення. Наприклад, для файлу з дозволом 72 пікселя на дюйм ця величина складе 72 пікселя, а для файлу з дозволом 200 пікселях на дюйм відповідно 200 пікселях.
4 Щоб одночасно з виділенням області задати "розмивання" її границь, уведіть у поле "Розмивання" підходяще значення в пікселях. (Додаткову інформацію ви знайдете в розділі "Зм'якшення границь виділеної області").
5 Нажавши ліву кнопку миші, виділите область потрібного розміру.
Зауваження: За замовчуванням виділення області починається від її кута. Щоб почати виділення від центра області, натисніть клавішу Alt.
3.Використання інструмента "ласо"
Інструмент "ласо" дозволяє виділяти в зображенні області довільної форми шляхом обводу границь області за допомогою миші
Щоб скористатися інструментом "ласо":
1 Курсором миші виберіть інструмент "ласо". У палітрі "Варіанти" ви побачите набір параметрів, що визначають "поводження" інструмента.
2 Виберіть один із наступних варіантів:
* Щоб одночасно з виділенням області задати "розмивання" її границь, уведіть у поле "Розмивання" потрібне значення в пікселях.
* За замовчуванням границя області, виділеної за допомогою інструмента "ласо", виходить згладженої. Щоб виключити режим згладжування границь, скасуєте в палітрі "Варіанти" умова "Згладжування".
За допомогою миші обведіть границю виділюваної області. Щоб побудувати прямолінійний відрізок границі, зупините мишу в початку відрізка, натисніть клавішу Alt і щигликом миші відзначте кінець відрізка
.
4.Використання інструмента "чарівна паличка"
Інструмент "чарівна паличка" дозволяє виділяти фрагменти зображення на основі подібності кольорів суміжних пікселях. Цей інструмент зручний тим, що він дозволяє виділяти елементи зображення (наприклад, червона квітка) без попереднього окреслення їхніх границь за допомогою інструмента "ласо". При використанні інструмента "чарівна паличка" Adobe Photoshop автоматично визначає, чи укладаються суміжні пікселі в заданий діапазон колірних відтінків.
Щоб скористатися інструментом "чарівна паличка":
1 Курсором миші виберіть у палітрі інструментів інструмент "ласо".
2 У палітрі "Варіанти" задайте значення допуску.
Допуск може бути заданий у діапазоні від 0 до 255. Щоб виділити кольори, максимально близькі до кольорів обраного вами пікселя, введіть невелике значення допуску. Чим більше значення допуску ви задасте, тим ширше буде діапазон виділених кольорів.
3 Курсором миші відзначте кольори, які ви хочете виділити в зображенні.
У результаті будуть виділені всі суміжні пікселі, що укладаються в заданий діапазон колірних відтінків.
5.Використання команди "Колірний діапазон"
Команда "Колірний діапазон" виділяє пікселя заданих кольорів у межах виділеної області або в цілому зображенні. Для виділення потрібних відтінків ви можете вибирати запропоновані колірні діапазони або використати проби кольорів, взяті безпосередньо в зображенні.
На відміну від інших інструментів, що виділяють, програми Adobe Photoshop, команда "Колірний діапазон" впливає на вже виділену в сучасний момент область. З її допомогою ви можете виділяти в зображенні підмножини кольорів. Наприклад, щоб виділити кольори, що містять одночасно блакитну й зелену компоненти (і в такий спосіб виключити із блакитнихтонів елементи, що містять сині тони), ви можете задати в діалоговому вікні "Колірний діапазон" варіант "Блакитні", нажати кнопку "Так", а потім повторно відкрити діалогове вікно "Колірний діапазон" і задати варіант "Зелені".
Для виділення підмножин кольорів ви також можете використати параметри "освітлення", "Середні тони", "Тіні" і "Поза колірним захватом". Не забувайте про те, що перш ніж модифікувати виділену область, ви повинні нажати кнопку "Так", а потім повторно відкрити діалогове вікно "Колірний діапазон".
Щоб виділити потрібні відтінки на основі існуючих діапазонів:
1 Виберіть із меню "Виділення" команду "Колірний діапазон". На екрані відкриється діалогове вікно "Колірний діапазон".
Діалогове вікно "Колірний діапазон" містить поле попереднього перегляду, у

 
 

Цікаве

Загрузка...