WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Створення та формування документів великого обсягу. Режим перегляду структури - Реферат

Створення та формування документів великого обсягу. Режим перегляду структури - Реферат

короткій стороні аркуша) або Альбомная (рядки паралельні довгій стороні аркуша). В разі зміни орієнтації документа з книжної на альбомну Word використовує розміри верхнього і нижнього полів для правого і лівого поля. При переході з альбомного на книжковий формат праве і ліве поле стають відповідно верхнім і нижнім.
В полі Образец зображується зразок, який відповідає вибраним параметрам. Стиль форматування. Розглянуті раніше команди форматування впливають безпосередньо на виділені фрагменти. Тому їх називають командами безпосереднього форматування. Цей спосіб зручний у тих випадках, коли потрібно змінити формат одного або декількох абзаців. Однак якщо потрібно придати єдину форму всьому документу, то зручніше один раз підібрати шрифт, розміри полів та інші атрибути і зберегти їх значення в так званому стилі з власним іменем. Наприклад, при підготовці книг слід один раз вказати, як оформити заголовок книги, заголовки розділів і сам текст. Тоді при оформленні документа не потрібно вникати в тонкощі оформлення, досить просто вибрати готовий стиль. Для вибору стилю слід розкрити список стилів панелі інструментів Форматирование і вибрати потрібний. Для створення нового стилю можна вибрати зразком будь-який оформлений абзац. Для цього цей абзац потрібно виділити, відкрити список стилів, ввести в рядку введення цього списка ім'я, під яким буде збережено стиль і натиснути клавішу [Enter].
Вибір елемента в полі Список визначає, які елементи будуть виводитись у списку Стили (всі стилі, стилі користувача або використовувані стилі). Вибравши певний елемент, в полі Образец абзаца можна побачити зовнішній вигляд абзацу при його форматуванні вибраним стилем, в полі Образец символов - рядок символів, форматований вибраним стилем, а в полі Описа-ние - короткий опис вибраного стилю (шрифт, його розмір, мова, міжрядковий інтервал та інші параметри). Вікно має кнопки Создать (створити новий стиль), Изменить (змінити існуючий стиль), Удалить (вилучити стиль). При натискуванні кнопки Создать відкривається вікно Создать стиль, в якому можна вказати параметри створюваного стилю. Поле Имя визначає ім'я створюваного стилю, поле Основан на етиле визначає стиль, на основі якого створюється даний. Кнопка Формат відкриває список основних параметрів формату, які можна визначити. Встановлений прапорець Добавить в шаблон добавляє новий стиль дошаблону, з яким працює документ.
ВИКОРИСТАННЯ ГРАФІКИ
Текстові редактори призначені для введення і редагування тексту. Однак потужні сучасні редактори, до яких відносять і Word, дають можливість розміщувати в документі малюнки (в Word їх називають графікою).
Вставка малюнку.
У документи Word може бути вставлена графіка різних форматів (PCX, BMP, WMF, TIF, РІС, DRW та ін.). Для роботи з цими форматами Word використовує графічні фільтри-програми, які дозволяють відображати графіку. Ці фільтри встановлюються за повної інсталяції Word. Фільтри не потрібні тільки для роботи з графікою в форматах BMP і WMF.
Розміщення графіки. Для розміщення графіки слід встановити курсор у місце, де планується розміщення. Після цього потрібно виконати команду Вставка/Рисунок. На екрані з'явиться вікно діалогу Вставка рисунка.
У цьому вікні слід вибрати дисковод, папку та ім'я файла. Ім'я файла вибирається із списка Имя. У списку знаходяться файли, тип яких вказано в однорядковому списку Тип файла.
При натиснутій кнопці Вмвод содержимого у вікні виводиться зображення малюнка. Встановлений прапорець Связь с файлом створює зв'язок між документом і графічним файлом. Для обновлення цього зв'язку за кожної зміни графічного файла потрібно виконувати команду Правка/Связи. У цьому випадку при кожному завантаженні документа з вбудованою графікою Word буде відображати останню версію графічного файла.
Встановлений прапорець Хранить в документе зберігає графічне зображення всередині документа. Це має свої переваги і недоліки. Перевагою є те, що виключається втрата графіки, наприклад, при копіюванні тексту на дискету. З іншого боку, графіка значно збільшує розмір файла документа.
Після встановлення всіх параметрів необхідно натиснути кнопку ОК, і графічний елемент буде встановлено в місце курсора.
Зміна параметрів малюнку.
Якщо на екрані замість графіки з'явиться тільки порожня рамка, то це означає, що Word позначив місце розташування графіки. Щоб зробити графіку видимою, слід виконати команду Сервис/Параметрн, вибрати вкладнику Вид < і відмінити опцію Пустне рамки рисунков.
Щоб змінити масштаб і положення графіки в документі, потрібно виділити графіку. Для цього слід сумістити курсор миші з графічним зображенням і натиснути кнопку миші. Команда Формат/Рисунок викличе на екран вікно діалогу Рисунок. Використовуючи це вікно, можна змінити масштаб, відстань між текстом і графікою.
Зміна можливостей перегляду
На закладці View/Вид вказують елементи, які відображаються на екрані. В блоці Show/Показывать можна активізувати такі можливості:
" Highlight/Выделение цветом - відображення кольорових елементів тексту;
" Bookmarks/Закладки - відображення електронних позначок;
" Status bar/Строку состояния - наявність на екрані рядка стану;
" Screen Tips/Всплывающие подсказки - підказка назви кнопки у випадку розміщення курсора на піктографічній кнопці;
" Animated text /Анимацию текста - застосування анімаційних ефектів до тексту;
" Horizontal scroll bar/Горизонтальную полосу прокрутки - наявність на екрані горизонтальної смуги перегляду;
" Vertical scroll bar/Вертикальную полосу прокрутки - наявність на екрані вертикальної смуги перегляду;
" Picture placeholder/Пустые рамки рисунков - на екрані відображаються лише рамки малюнка;
" Field codes/Коды полей - відображення кодів полів;
" Field shading/Затенение полей - тінювання полів.
У полі Formatting marks/Знаки форматирования можна вибрати символи, які будуть постійно відображатись на екрані:
" Tab characters/Знаки табуляции - символи табуляції;
" Spaces/Знаки абзацев - символи абзаців;
" Paragraph marks/Мягкие переносы - символ"м'якого переносу";
" Hidden text/Скры ты й текст - прихований текст;
" Optional hyphens/Пробелы - прогалини;
" All/Все - усі символи.
У полі Print and Web Layout options/Параметры режима разметки и Web-документа потрібно зазначити, які елементи будуть відображені на екрані:
" Drawing/Рисунки - малюнки;
" Object anchors/Привязка обьектов - символи прив'язування об'єктів;
" Text boundaries/Границы текста - межі тексту;
" Vertical ruler/Вертикальная линейка (только режим разметки) - вертикальна смуга перегляду.
У нижньому полі задають параметри щодо звичайного режиму перегляду та режиму структури.
Використана література:
ў Бакаревич Ю.Б., Пушкіна Н. Microsoft word.
ў Мир ПК.- 2000 №7 стор. 116 "Работаем с текстовыми процессорами"
ў Мир П.К. "Мгновенное перемещение по документам" - 2001 - №3 стор. 108
ў Інформатика. Базовий курс. Ред. С.В. Симоновича.
ў Коцюбинський А.О. "Современний самоучитель профессиональной роботы на компьютере."
ў Практичный курс інформатики за ред. Мадзігона В.М.
ў http://www.victoria.lviv.ua/html/office

 
 

Цікаве

Загрузка...