WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Історія розвитку обчислювальної техніки - Реферат

Історія розвитку обчислювальної техніки - Реферат


реферат на тему:
"Історія розвитку обчислювальної техніки"
Зміст
1. Історія розвитку комп'ютера
2. Роль комп'ютера в житті людини
1. Історія розвитку комп'ютера
Розглядаючи історію суспільного розвитку марксисти стверджують, що "історія є не що інше, як послідовна зміна окремих поколінь".
Очевидно, це справедливо і для історії комп'ютерів. Ось деякі визначення терміну "покоління комп'ютерів", узяті з 2-х джерел. Покоління обчислювальних машин - це склалося в останній час розбиття обчислювальних машин на класи визначувані елементною базою.
Покоління комп'ютерів - нестрога класифікація обчислювальних систем по ступеню розвитку апаратних і останнім часом - програмних засобів.
Затвердження поняття приналежності комп'ютерів до того або іншого покоління і поява самого терміну "покоління " відноситься до 1964 р., коли фірма IBM випустила серію комп'ютерів IBM / 360 на гібридних мікросхемах (монолітні інтегральні схеми у той час ще не випускалися в достатній кількості) назвавши цю серію комп'ютерами третього покоління.
Відповідно попередні комп'ютери - на транзисторах і електронних лампах - комп'ютерами другого і третього поколінь. Надалі ця класифікація, що увійшла у вжиток, була розширена і з'явилися комп'ютери четвертого і п'ятого поколінь.
Для розуміння історії комп'ютерної техніки введена класифікація мала, принаймні, два аспекти: перший - вся діяльність, пов'язана з
комп'ютерами, до створення комп'ютерів ENIAC розглядалася як передісторія; другий - розвиток комп'ютерної техніки визначалося безпосередньо в термінах технології апаратури і схем.
Другий аспект підтверджує і головний конструктор фірми DEC і один з винахідників міні-комп'ютерів Р. Белл, кажучи, що "історія комп'ютерної індустрії майже завжди рахувалася технологією''.
Переходячи до оцінки і розгляду різних поколінь, необхідно перш за все помітити, що оскільки процес створення комп'ютерів відбувався і відбувається безперервно (в ньому бере участь багато хто розробники з багатьох країн, мають справу з рішенням різних проблем), скрутно, а в деяких випадках і марно, намагається точно встановити, коли то або інше покоління починалося або закінчувалося.
В 1883 р. Томас Альва Едісон, намагаючись продовжити термін служби лампи з вугільною ниткою ввів в її вакуумний балон платиновий електрод і позитивну напругу, то у вакуумі між електродом і ниткою протікав струм. Не знайшовши ніякого пояснення такому незвичайному явищу, Едісон обмежується тим, що детально описав його, про всяк випадок узяв патент і відправив лампу на Філадельфійську виставку. Про неї в грудні 1884 р. в журналі "Инженеринг'' була замітка "Явище в лампочці Едісона''.
Американський винахідник не розпізнав відкриття виняткової важливості (по суті це було його єдине фундаментальне відкриття -
термоелектронна емісія) . Він не зрозумів, що його лампа розжарювання з платиновим електродом по суті була першою в світі електронної лампою.
Першим, кому прийшла в голову думка по практичному використовуванні "ефекту Едісона" був англійський фізик Дж. А. Флеминг (1849 - 1945) . Працюючи з 1882 р. консультантом эдисоновскої компанії в Лондоні він дізнався про " явище " з перших вуст - від самого Едісона. Свій діод - двохелектродну лампу Флеймінг створив в 1904 р.
В жовтні 1906 р. американський інженер де Форест винайшов електронну лампу - підсилювач, або аудіон, як він її тоді назвав, третій електрод, що мав, - сітку. Ним був введений принцип, на основі якого будувалися всі подальші електронні лампи, - управління струмом, що протікає між анодом і катодом за допомогою інших допоміжних елементів.
В 1915 р. американський фізик Ірвінг Ленгмюр сконструював двохелектронну лампу - кенотрон вживану як випрямна лампа в джерелах живлення. В 1916 р. лампова промисловість стала випускати особливий тип конструкції ламп - генераторні лампи з водяним охолоджуванням.
Ідея лампи з двома шотками - тетрода була виказана в 1919 р. німецьким фізиком Вальтером Шоттки і незалежно від нього в 1923 р. - американцем Е. У. Халлом, а реалізована ця ідея англійцем Х.Дж. Раундом в другій половині 20-х р. р.
В 1929 р. голландські вчені Г. Хольст і б. Теллеген створили електронну лампу з 3-ма сітками - пентод. В 1932 р. був створений гептод, в 1933 - гексод і пентагрид, в 1935 з'явилися лампи в металевих корпусах.. Подальший розвиток електронних ламп йшов по шляху поліпшення їх функціональних характеристик, по дорозі
багатофункціонального використовування.
Проекти і реалізація машин "Марк - 1", EDSAC і EDVAC в Англії і США, МЕСМ в СРСР заклали основу для розгортання робіт із створення ЕОМ вакуумнолампової технології - серійних ЕОМ першого покоління.
Розробка першої електронної серійної машини UNIVAC (Universal Automatic Computer) почата приблизно в 1947 р. Еккертом і Маучлі, що заснували в грудні того ж роки фірму ЕСKERT-MAUCHLI. Перший зразок машини (UNIVAC-1) був побудований для бюро перепису США і пущений в експлуатацію весною 1951 р. Синхронність послідовної дії обчислювальна машина UNIVAC-1 створена на базі ЕОМ ENIAC і EDVAC. Працювала вона з частотою 2,25 Мгц і містила близько 5000 електронних ламп. Незабаром після введення в експлуатацію машини UNVIAC - 1 її розробники висунули ідею автоматичного програмування. Вона зводилася до того щоб машина сама могла готувати таку послідовність команд, яка потрібна для вирішення даної задачі.
П'ятдесяті роки - роки розквіту комп'ютерної техніки, роки значних досягнень і нововведень як в архітектурному, так і в науково - технічному відношенні. Відмітні особливості в архітектурі сучасної ЕОМ в порівнянні з нейманівською архітектурою вперше з'явилися в ЕОМ першого покоління.
Сильним стримуючим чинником в роботі конструкторів ЕОМ початку 50 - х р. р. була відсутність швидкодійної пам'яті. За словами одного з піонерів обчислювальної техніки - Д. Еккерта, архітектура машини визначається пам'яттю. Дослідники зосередили свої зусилля на властивостях феритових кілець, нанизаних, що запам'ятовують на дротяні матриці.
В 1951 р. в 22 - м томі "Journal Applid Phisics "Дж. Форрестер опублікував статтю про застосування магнітних сердечників для зберігання цифрової інформації. В машині "Whirlwind - 1" вперше була застосована пам'ять на магніт. Вона була 2 куба з 323217 сердечниками, які забезпечували зберігання 2048 слів для 16 - розрядних двійкових чисел з одним розрядом контролю на парність.
В розробку електронних комп'ютерів включилася фірма IBM. В 1952 р. вона випустила свій перший промисловий електронний комп'ютер IBM 701, який був синхронною ЕОМ паралельної дії, що містить 4000 електронних ламп і 12000 германієвих діодів. Вдосконалений варіант машини IBM 704 відрізнялася високою швидкістю роботи, в ній використовувалися індексні регістри і дані представлялися у формі з плаваючою комою. Після ЕОМ IBM 704 була випущена машина IBM 709, яка вархітектурному плані наближалася до машин другого і третього поколінь. В цій машині вперше була застосована непряма адресація і вперше з'явилися канали введення - висновку.
В 1956 р. фірмою IBM були розроблені плаваючі магнітні головки на повітряній подушці. Винахід їм дозволив створити новий тип пам'яті - дискові ЗУ значущість яких була повною мірою оцінена в
подальші десятиріччя розвитку обчислювальної техніки. Перші ЗУ на дисках з'явилися в машинах IBM 305 і RAMAC. Остання мала пакет, що складався з 50 металевих дисків з магнітним покриттям, які оберталися із швидкістю 12000 про / мін. НА поверхні диска розміщувалося 100 доріжок для запису даних, по 10000 знаків кожна.
Вслід за першим серійним комп'ютером UNIVAC - 1 фірма Remington - Rand в 1952 р. випустила ЕОМ UNIVAC - 1103, яка працювала в 50 разів швидше. Пізніше в комп'ютері UNIVAC - 1103 вперше були застосовані програмні переривання.
Співробітники фірми Remington -

 
 

Цікаве

Загрузка...