WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Бізнес і глобальна мережа Інтернет - Реферат

Бізнес і глобальна мережа Інтернет - Реферат

приводу тексту до читабельного виду приходиться використовувати спеціальні утиліти, тому що звичайні поштові програми далеко не завжди мають подібні можливості.
3. Демонструйте чіткість мислення. Лист із ясно зазначеною темою створює відчуття такого ж чіткого ведення бізнесу. Ідеальним буде укласти тему в 5-7 слів. Як завжди, першого 2-3 слова найважливіші й описують 80 % листа. Інші слова часто просто не влазять у стовпчик "Тема листа", що бачить Ваш одержувач. Ефективніше всего працює тема листа, що була сформульована як "дразнилка". Вона як би призиває прочитати швидше лист. Запитаєте себе, що цікавого є в листі для одержувача? Відповідь винесіть у тему листа.
4. Виявляйте ввічливість. В одному листі краще вирішувати тільки одне питання. Це спрощує подальшу роботу з листом. Якщо Ви відповідаєте на чийсь лист, то в тілі листа потрібно процитувати лист клієнта. При великому переписуванні він може вже забути про свій лист. Цитування дозволяє йому відразу ввійти в курс справи. Якщо Ваш лист першим починає діалог, то має сенс розбити його на двох частин. Спочатку необхідна інформація, потім дія, що Ви чекаєте від одержувача листа. Тут гарним прикладом служить звичайний протокол зборів: "Слухали. Ухвалили". Якщо Ви не чекаєте відповідного листа, то прямо вкажіть наприкінці: "Відповідь не очікується". У темі в цьому випадку можна вказати щось начебто "інформаційний лист". Довжина листа - чим коротше, тим вежливей. Напевно, зайво нагадувати про необхідність слів вітання і прощання.
5. Ненав'язливо нагадуйте про спеціалізацію фірми і контактної інформації. За правилами мережного етикету, лист повинний містити підпис. Для фірми оптимальної є комбінація з чотирьох рядків (задача полегшується тим, що вам не треба вводити ці рядки щораз - досить лише один раз занести підпис у пам'ять програми). Варто вказати
" ім'я відправника листа
" його посаду і фірму, у якій він працює
" адреса електронної пошти
" адреса корпоративного Web-сервера і невеликий його опис (3-5 слів)
Крім того, ви можете вказувати телефони, факси й іншу контактну інформацію. Бажано, щоб усі співробітники фірми мали однакову структуру підпису для електронних листів.
4.1. Списки розсилання і дискусійні групи.
Раніше у своїй роботі я згадувала про списки розсилання як про ефективний засіб таргетинга аудиторії. І справді, у світі існує більш 90000 (дев'яносто тисяч) різних списків розсилання. Ведуть їх, як правило, люди, добре обізнані в даному питанні, регулярно розсилаючи по e-mail чергові випуски розсилання. Одержувачі подібних листів власноручно підписалися на список, і в будь-який момент у них є право і можливість скасувати свою підписку. Існують відкриті розсилання (для всі бажаючих), закриті (для людей визначеного кола), безкоштовні (існуючі за рахунок ентузіазму творців, спонсорської підтримки, платних рекламодавців), платні. Список розсилання звичайно націлений на визначену групу людей і часто має тисячі передплатників - таким чином, він дійсно є ефективним інструментом реклами.
Ваша реклама, поміщена в чужих списках, може виявитися не занадто ефективною. Тому прекрасним маркетинговим ходом буде створення власного списку розсилання. Природно, це має сенс, якщо ви в стані на регулярній основі підготовляти компетентну інформацію, що зацікавила б Вашу цільову аудиторію. Якщо у вас немає можливості установити на своєму сервері програму, яка б забезпечувала розсилання, має сенс звернутися в спеціальну службу ListBot (http://www.listbot.com). Служба забезпечує Вам організацію підписки, анкетування передплатників і безпосередньо саме розсилання.
Замість вона залишає за собою право поміщати невеликі рекламні блоки в кожен лист Вашим передплатникам.
От деякі рекомендації з організації списку розсилання:
1. Надайте користувачам чітку інформацію про тематику, формат, періодичність Вашого списку розсилання. У майбутньому не випливає без згоди передплатників відхилятися від обраних Вами характеристик листа.
2. Передбачте зручний і зрозумілий механізм здійснення підписки і, самої головне, відписки від листа. При підписці необхідно, щоб підтвердження прийшло безпосередньо з адреси одержувача, інакше може виникнути ситуація, коли енергійний користувач підпише усіх своїх друзів (чи ворогів) на Ваш список розсилання без їх відома. Віднестися вони до цього можуть неоднозначно, і Вам грозить бути незаслужено звинуваченим у спамі із усіма наслідками, що звідси випливають....
3. Дбайливо відносьтесь до списку адрес електронної пошти Ваших передплатників, ні в якому разі не використовуйте їх в інших цілях, наприклад, для розсилання однієї реклами (помірна кількість реклами в самім розсиланні допускається). Не віддавайте/продавайте список email-адрес третім обличчям. Мається кілька прецедентів, коли через надання списку поштових адрес справа доходила навіть до суду.
4. Бажано при підписці просити користувачів заповнити невелику анкету. Насамперед Вам самому буде корисно знати,хто ж є Вашими передплатниками, і потім це буде украй важливо, якщо Ви збираєтеся переконати рекламодавця розмістити в списку розсилання рекламу. Варто враховувати, що не кожен передплатник буде з радістю видавати інформацію про себе, і у всіх повинне залишатися право зберегти свою конфіденційність.
5. Створіть і помістите на свій Web-сайт архів розсилань.
Дискусійні аркуші створюються для обміну інформацією, обговорення питань на визначену тематику. На відміну від списків розсилання писати в лист можуть не тільки безпосередньо його творці, але і всі учасники. Як правило, перед тим, як повідомлення розсилається усі учасникам листа, воно проходить верифікацію. Модератор листа (їм може бути або засновник листа, або авторитет, обраний учасниками) виключає повідомлення, що не відносяться до тематики листа.
Типовим прикладом дискусійного листа є - banners (http://www.list.techno.ru/banners/), присвячений проблемам реклами в Інтернеті.
Обов'язково підпишіться і починайте стежити за всіма дискусійними аркушам, прямим чи непрямим чином стосуються Вашого бізнесу. Серед їхніх учасників Ви напевно знайдете своїх потенційних партнерів і клієнтів.
Нижче приведено кілька рад по ефективному використанню дискусійних листів:
1. Насамперед: не можна посилати в подібні аркуші Вашу пряму рекламу. Передплатники ввійшли в лист для обміну думками й одержання нової інформації, а не читання реклами. Не варто так само писати в лист що потрапило, з однією тільки метою продемонструвати наприкінці ваш підпис з адресою і контактною інформацією.
2. Перед тим, як посилати свої перші листи, уважно ознайомтеся з його правилами. Іноді корисно почитати архів, щоб не піднімати потім питань, яким приділялося вже багато уваги за тиждень до Вашої підписки. Спочатку бажано кілька днів не виявляти активності, а просто вивчити загальну атмосферу листа, основних авторитетів і іншу корисну інформацію.
3. Під час участі в дискусіях, як втім і при написанні будь-якого іншого електронного листа, не забувайте правила мережного етикету (ознайомтеся з основними положеннями можна за адресою http://www.glasnet.ru/~junior/netiq/manual/index.htm).
4. Намагайтеся брати активну участь в обговоренні тих питань, у яких Ви компетентні. Ваша задача - зарекомендувати себе в листі як експерта в заданій області. Клієнти скоріше звернуться до Вас як фахівцю, ніж до невідомого їм Вашому конкуренту.
5. Не забувайте ставити під кожним Вашим повідомленням підпис.
6. Бажано як при участі в дискусійних листах, так і у всіх інших Ваших листах не використовувати як Вашу зворотну адресу HotMail, Juno, USA NET,

 
 

Цікаве

Загрузка...