WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Автоматизація господарської діяльності (на прикладі місцевого ВАТ) - Дипломна робота

Автоматизація господарської діяльності (на прикладі місцевого ВАТ) - Дипломна робота

процедура створення нового відділу;
procedure perv - перейменування відділу;
procedure delv - процедура видалення відділу;
procedure p23 - переносить дані з відділу, що знищується в визначений відділ.
Ввід даних.
При виборі другого пункту підменю "ВНЕСЕННЯ ОЗ В ВІДДІЛ" першого пункту головного меню викликається модуль M1_12.PRG в функції якого входить поповнення бази даних новими основними засобами. Перш за все програма видає запрошення ввести групу, до якої відноситимуться засоби, та підтвердити коєфіцієнти для даної групи (малюнок 9):
Малюнок 9.
Після цьго, за допомогою меню виводиться запрошення визначити відділ, до якого відноситимуться нові засоби.
Після того, як група і код відділу нових засобів визначені, відкривається вікно для вводу засобів, в якому вводяться рахунок для засобів, інвентарний номер, назва засобу, його первісна вартість і вартість на початок кварталу. Після введення даних програма зразу нараховує знос і вартість на кінець кварталу.
На ілюстрації 10 діалогове вікно вводу.
Малюнок 10.
При виборі кнопки "Ще один запис" повторюється ввід засобу в ту ж групу і відділ. Кнопка "вихід" закриває вікно введення даних.
Модуль містить внутрішні процедури:
procedure pr01 - вносить дані в вибрану групу й відділ;
procedure raxproc - додаткове інтерфейсне меню з номерами рахунків.
Відображення інформації.
Третій пункт підменю "СПИСАННЯ ТА КОРЕКЦІЯ ОЗ", що викликається першим пунктом головного меню активізує підменю, зображене на малюнку 11.
Малюнок 11.
Перший пункт даного підменю активізує діалогове вікно, в якому відкривається спеціальним чином зконфігуроване BROWSE-вікно, в якому відображаються всі засоби підприємства. Вибираючи пункти меню від 3 до 9 можна певним чином зконфігурувати фільтр, який буде застосований до бази. При виборі пунктів 3-9 викликається модуль М12PROC.PRG, котрий в залежності від пункту вносить в допоміжну базу значення параметру для фільтра. Застосування бази для збереження параметрів відбору підвищує функціональність модуля, тому що появляється можливість комбінувати параметри фільтрування а також викликати модуль необмежену кількість разів без втрати параметрів визначених при попередніх викликах. Але це зумовлює наявність пункту "ОЧИСТИТИ ФІЛЬТР", який встановлює значення параметрів "по замовчуванню". При накладанні фільтру розрізняються параметри по замовчуванню (які не застосовуються при накладанні фільтру) і параметри, що потрібно застосувати при накладанні фільтру.
На ілюстрації 12 діалогове вікно для перегляду бази:
Малюнок 12.
В даному модулі застосовані дві клавішні функції:
При нажиманні клавіші F8 виконується стирання текучого запису.
При нажиманні клавіші F4 викликається процедура підбиття підсумків для даних, що відображені в діалоговому вікні.
Модуль містить внутрішні процедури:
Procedure pr01 - визначення номеру рахунку, який переглядатиметься.
Procedure pr02 - визначення групи засобів.
При виборі пункту "ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДДІЛ" активізується меню з списком відділів, після визначення відділу викликається модуль M1_12.PRG в діалоговому вікні якого можна і переглянути відділ можливістю використання клавішних функцій F4 i F8.
Модуль M1_12.PRG містить процедури:
procedure m01b1pr - визначає відідл для перегляду.
procedure browser - конфігурує і активізує Browse - вікно.
procedure sumpr - підбиття підсумків по відфільтрованих засобах.
Контроль помилок.
При виборі четвертого пункту підменю першого пункту головного меню "Контрольний перерахунок" активізується модуль M1_4.PRG, функцією якого є перерахунок зносу і вартості на кінець кварталу для виправлення випадкових помилок, які імовірно з`явились під час перегляду бази користувачем, а також для перерахунку даних з новими параметрами.
Зміна параметрів.
Вибір п`ятого пункту меню "Зміна коефіцієнтів" здійснює виклик модуля М1_5.prg, функцією якого є можливість коректування норми амортизації і понижуючих коефіцієнтів для груп оборотної відомості по основних засобах. Діалогове вікно активізоване доним модулем зображене на малюнку 13.
Малюнок 13.
Перерахунок для нового кварталу.
Шостим і останнім пунктом головного меню є "Перехід на новий квартал". Даний пункт викликає модуль М1_6.prg, функцією якого є резервування бази, як бази за минулий квартал і збереження її в папці KVARTAL1, а також, в текучій базі, зміна вартості ОЗ на початок кварталу на кінцеву вартість попереднього кварталу, і нарахувавши квартальний знос, визначити залишкову вартість на кінець нового кварталу. Модуль автоматично активізується при запуску програми, якщо текучий квартал закінчився, але не закритий.
Під час роботи модуля активізується діалогове вікно, зображене на малюнку14:
Малюнок 14.
Вивід звітів.
В другому пункті головного меню "Вивід звітів" реалізовано
Видрук звітів двох типів:
1. Комбінований звіт з можливістю визначення відділу та групи для основних засобів.
2. Загальний звіт для всіх груп послідовного для всіх відділів.
Звіт 1 генерується модулем printzv.prg , який в залежності від значень які записані в допоміжній базі PRSTAT.DBF розділяє їх на параметри по замовчуванню, які не враховуються при відборі засобів, і на ініційовані параментри які потрібно застосувати привідборі даних для звіту.
Конфігурування звіту організовано зручно з передбаченою властивістю уникнення вводу помилкових параметрів. Користувачу не потрібно що-небудь вводити. Конфігурування відбувається за допомогою спеціальних маню в відповідних вікнах з підказками (малюнок 15(визначення групи),16 (визначення відділу)).
Малюнок 15.
Малюнок 16.
Звіти організовані за допомогою стандартного системного генератора звітів. Приклади всіх видів звітів приведені в додатку 2.
Опис організації вхідних та вихідних даних
Ввід даних в програму може здійснюватись двома шляхами:
1. Рекомендований метод - вводити дані через спеціалізовану процедуру введення даних. Викликається процедура другим пунктом підменю головного меню "Внесення нових ОЗ".
2. Існує можливість вносити дані під час перегляду бази, чи відділу, під час роботи процедури перегляду, яка викликається з третього пункту підменю головного меню, безпосереднім поновленням бази використовуючи клавіші Crtl+N, що є властивістю BROWSE - вікна, використаного в даній процедурі.
Вивід даних здійснюється одночасно на екран та принтер комп'ютера при запуску процедур виводу звітів.
Вибір та обгрунтування апаратних та програмних засобів
Обгрунтування вибору програмних засобів .
Для написання комплексу застосовувалась дещо застаріла СУБД Foxpro 2.0 сумісне з MSDOS. Це зумовлене тим, що на підприємстві використовуються системи IBM PC/AT 80386 та IBM PC/AT 80486, для яких і була розроблена дана програма.
Обгрунтування вибору апаратних засобів.
При постановці завдання було визначено, що даний програмний комплекс буде використовуватись на IBM PC/AT 80486 з принтером Epson LX-1050+
8. Технічне та економічне обгрунтування дипломного проекту
Основним завданням техніко-економічного обгрунтування дипломного проекту являється визначення величини економічного ефекту від використання в виробництві основних та другорядних результатів, які одержані в даному дипломному проекті. Оцінка ефективності

 
 

Цікаве

Загрузка...