WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Автоматизація господарської діяльності (на прикладі місцевого ВАТ) - Дипломна робота

Автоматизація господарської діяльності (на прикладі місцевого ВАТ) - Дипломна робота

списанням ОЗ відділу;
4. Внесення ОЗ в відділ;
5. Списання ОЗ та корекция даних з підбиттям контрольних сум;
- вибір відділу
- відбір по назві
- відбір по інв. номеру
- відбір по даті придбання
- відбір по первісній ціні
- відбір по залишку на поч. кв.
6. Контрольний перерахунок (видалення помилок в результатах нарахування, що випадково виникають при корекції даних оператором, а також перерахунок при зміні коефіцієнтів);
7. Зміна коефіцієнтів для кожної з груп;
8. Автоматизований перехід на новий квартал (з запрошенням переходу при настанні нового, або по вибору оператора), з резервуванням минулого кварталу.
9. Вивід загального звіту по всіх групах і відділах з підсумками;
10. Вивід звіту по вибраній групі з підсумками;
11. Вивід по вибраному відділу з підсумками;
12. Комбінації пунктів 10 та 11.
4.4. Захист інформації від несанкціонованого доступу.
Для захисту інформації від несанкціонованого доступу інсталяційний пакет захищено паролем. Дана опція є стандартним методом захисту архівів програми архівації даних RAR 2.05 32-bit console version. Після інсталяції комплексу, при кожному запуску програми викликається модуль Z1. Даний модуль робить запит паролю від користувача, по внутрішній формулі обчислює службовий ключ, і звіряє його з ключами, що містяться в службовій базі даних.
Таким чином забезпечується ідентифікація користувачів, організовується протоколювання роботи користувача з програмою.
4.5. Інсталяція комплексу.
Інсталяційний пакет організовано в вигляді SFX архіву після запуску якого програма розархівовується в папку AMORTIZ на жорсткий диск компютера.
4.6. Необхідні для роботи ресурси дискової та оперативної пам'яті.
Оскільки програма написана на FoxPro 2.0 вона не вимагає великих ресурсів оперативної пам'яті, на 4 Мb Озу програма працює цілком задовільно.
Програма займає 720 Кбайт об'єму пам'яті жорсткого диску.
4.7. Часові характеристики робочого циклу програми.
Загрузка програми - 4с.
Резервування - 0,5с.
Процедури сумування - 3,5с.
Фільтрування даних - 1,5с.
4.8. Можливість модернізації.
Дана програма легко піддається модернізації, оскільки структура даних для кожного модуля незалежна, також самі модулі пропрацьовані як незалежні обєкти при запуску яких передається максимум один необхідний параметр. Використання інтерактивного меню дозволяє дописати до головного модуля AMORTIZ.PRG опис деякого нового його пункту, та назву нового модуля що буде опрацьовувати його, в подальшому можна не переживати про сумісну роботу програми й нової підпрограми, а сміливо писати програмний модуль. Можна не переживати навіть про те, щоб, по закінченні роботи нового модуля, закрити файли й дати доступ до даних іншим підпрограмам, оскільки кожен модуль комплексу "чистить" пам'ять і закриває всі відкриті файли, для забезпечення гарантії нормальної роботи і запобігання конфліктів в майбутньому.
4.9. Адаптація до мережевого використання.
Адаптація програми до мережевого використання вимагатиме суттєвого ускладнення програмного коду у повному обємі комплексу.
Затверджено
Ф.ФФ.57071-01 93 01-1-ЛУ
Автоматизація господарської діяльності
ВАТ "Коломийський сирзавод".
Опис програми
Ф.ФФ.57106-01 13 01-1
Аркушів 29
2000
Анотація
Опис пргорами містить інформацію про функціональне призначення програми, опис її логічної структури.
Опис логічної структури алгоритму
Початковий модуль AMORTIZ.PRG в якому визначається і активується основне меню програми, що є нащадком від інтерактивного системного меню Foxpro.
При запуску модуля здійснюється виклик кількох підпрограм:
- rezerv.prg - здійснює резервне копіювання бази даних;
- nowkvart.prg - здійснює контроль настання /ненастання/ наступного кварталу;
- dtop.prg - активує фонове вікно програми.
Основною функцією модуля є визначення і активізація основного меню програми. Пункти цього меню викликають наступні підпрограми.
Модуль DTOP.PRG - створює фонове вікно програми, розроблений для того, щоб вивести інформацію про розробника ПЗ, замовника, текучої дати, а також для того, щоб приховати інколи не деактивовані вікна та меню програми.
Модуль REZERV.PRG - опрацьовує змінну-індикатор робочого циклу програми zax з допоміжної бази ZAH.DBF. В залежності від значення змінноє видає повідомлення про нормальне закінчення роботи програми, та пропонує створити резервну копію бази (Малюнок 1).
Малюнок 1.
В випадку ненормального переривання робочого циклу при наступному запуску програми видаєтся попередження про імовірнисть пошкодження структури даних в базі і пропонує відновити базу з копії створеної до невдалого сеансу роботи (Малюнок 2.):
Малюнок 2.
Вихід з програми та індикація вдалого закінчення сеансу.
Третім і останнім пунктом головного меню програми є пункт "Вихід" при виборі якого ініціюється меню з пунктами зображеними на малюнку 3:
Малюнок 3.
При виборі пункту "Вийти з програми " здійснюється вихід з індикацією нормального завершення сеансу роботи. Два наступних пункти здійснюють доступ до системного командного вікна Foxpro - "COMMAND", та приховують його. Це створено для того, щоб дати змогу програмісту мати додатковий канал для впливу на протікання роботи програми.
Перший пункт головного меню програми "РОБОТА З ДАНИМИ" містить підменю зображене на ілюстрації 4:
Малюнок 4.
Створення відділу.
Перший пункт підменю "СТВОРИТИ НОВИЙ ВДДІЛ" викликає модуль М1_11.PRG. Цей модуль здійснює створення нового відділу, присвоєння йому оригінального коду, також перевіряє чи назва нового відділу не співпадає з назвамивже існуючих відділів, також не допускає введення відділу без назви.
Також він містить процедури перейменування та знищення існуючих відділів. На малюнку 5 зображено інтерфейс даного модуля:
Малюнок 5.
При вводі назви, що співпадає з назвою існуючого відділу, чи при вводі відділу без назви видається повідомлення зображене на малюнку 6.
Малюнок 6.
При виборі пункту "ПЕРЕЙМЕНУВАТИ ВІДДІЛ" активізується меню з списком відділів в якому можна вибрати потрібний. Після вибору відділу активізується вікно з запрошенням ввести нову назву відділу, причому код відділу, що перейменовується, залишається незмінним (малюнок 7):
Малюнок 7.
При виборі пункту "ЗНИЩИТИ ВІДДІЛ" знову ініціюється меню з списком відділів, і після вибору потрібного відділу видається попередження про знищення вибраного відділу. В програмі здійснено звязок між базою-довідником відділів і базою обліку основних засобів через код відділу. Тобто кожному засобу ставиться в відповіднисть код відділу до якого він належить В випадку, якщо відділ, що містить засоби знищується, ці засоби потрібно перенести в інший відділ, інакше засоби з кодом неіснуючого відділу будуть недоступні в програмі.
По цій причині після підтвердження знищення відділу програма видає запрошення перенести засоби цього відділу в інший, тобто змінити код вищезгадуваних засобів, або знищити і їх (Малюнок 8):
Малюнок 8.
В випадку вибору кнопки "ПЕРЕНЕСТИ" активізується вікно з меню-списком відділів і після вибору відділу код відділу засобів змінюється на код вибраного відділу.
Модуль містить внутрішні процедури:
procedure proc1 -

 
 

Цікаве

Загрузка...