WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → 1. Робочі станції. Мережеві адаптери. 2. Мережеве програмне забезпечення. 3. Типи кабелів і структуровані кабельні системи - Контрольна робота

1. Робочі станції. Мережеві адаптери. 2. Мережеве програмне забезпечення. 3. Типи кабелів і структуровані кабельні системи - Контрольна робота


КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З ДИСЦИПЛІНИ
"КОМП'ЮТЕРНІ МЕРЕЖІ"
План
Вступ
1. Робочі станції. Мережеві адаптери
2. Мережеве програмне забезпечення
3. Типи кабелів і структуровані кабельні системи
Використана література
Вступ
Мережа - це два або більше комп'ютери, об'єднані кабелем таким чином, щоб вони могли обмінюватись інформацією. Мережа - це сумісне використання (або розподілення). Розподіл файлів, ресурсів і пограм.
Перші комп'ютерні мережі використовувались для сумісного використання таких дорогих пристроїв, як накопичувачі на жорстких магнітних дисках та прінтерів. На початку 80-х років накопичувачі на жорстких магнітних дисках були настільки дорогими, що це не дозволяло школам придбати їх для організації навчання школярів. А комп'ютери без накопичувачів для цієї цілі мало ефективні. Компанія CORVU& звернула увагу на цю проблему і почала виробництво першої локальної обчислювальної мережі, що призначалась для використання в системі шкільної освіти. Завдяки цьому школи могли придбати один досить потужний НЖМД, комп'ютери без дисководів і з'єднати їх за допомогою локальної обчислювальної мережі (ЛОМ). Таким чином, кожен користувач мав доступ до НЖМД.
На сьогодні НЖМД великої ємкості і швидкодії відносно недорогі. А на організацію мережі потрібні також певні кошти. І вигода буде невеликою.
Так навіщо об'єднувати комп'ютери в мережу? Для цього можна привести три аргумента. По-перше, для 10 користувачів разом знадобиться дискового простору менше ніж кожному, тому що вони зможуть користуватись одними копіями файлів даних і прикладного програмного забезпечення. Це дає економію в можливості придбати накопичувач меншої ємкості,також можна придбати один прінтер на групу користувачів.
По-друге, зменшується вартість обслуговування ПК. Якщо Ви використовуєте локальну мережу для сумісного використання НЖМД декількома користувачами, то Ви легко централізуєте адміністрування інформації на диску. При відсутності ЛОМ співробітникам потрібно було б використовувати дискети для обміну файлів (це часто в шутку називається sneakernet - мережа кліток).
Третій аргумент пов'язаний з програмним забезпеченням, і він є найвагомішим на користь мережі. Зростаюча кількість програмних продуктів для ПК розпізнає наявність ЛОМ і призначена для використання багатьма користувачами. Такі програмні продукти є мережевими, вони координують всі звернення до центрального файлу і дозволяють багатьом користувачам отримати одночасний доступ до однієї і тієї ж інформації.
Таким чином, локальні комп'ютерні мережі дозволяють зекономити кошти. Причому економія на апаратних засобах складає лише невелику частину, а основна економія пов'язання із зменшенням непродуктивних витрат робочого часу співробітниками.
Крім того, в багатьох випадках ЛОМ необхідна компанії для нормального функціонування. Наприклад, якщо вона не може обійтися без сумісного використання інформації декількома співробітниками. Як приклад можна привести банки, каси по прийому комунальних платежів.
Можливо Ви потребуєте спільного використання компакт-диску (CD-ROM), високоякісного прінтера, плотера, модема високої швидкості, у такому випадку Вам також необхідна ЛОМ.
ЛОМ - це сукупність комп'ютерів, кабелів, мережевих адаптерів, що працюють під управлінням мережевої операційної системи і прикладного програмного забезпечення. Для мережевої комп'ютерної системи часто використовується абревіатура NOS (Network Operating System).
1. Робочі станції. Мережеві адаптери
Комп'ютери, що входять в ЛОМ, поділяються на два типи : робояі станції, призначені для користувачів і файлові сервери, які, як правило, не доступні звичайним користувачам. З робочою станцією працює лиш користувач, який сидить перед нею, в той час як файловий сервер дозволяє багатьом користувачам розділити свої ресурси. В якості робочих станцій, як правило, використовується середнього класу ПК типу ІВМ на базі процесора 80486 або Pentium. Вони забезпечені ОЗУ об'ємом від 1М до 4М, часто мають кольоровий монітор та високоякісну клавіатуру. За звичай, робочі станції також мають недорогий НЖМД невеликого об'єму.
Деякі робочі станції називаються бездисковими робочими станціями, оскільки вони не мають власних дисків. До таких робочих станцій доступ до файлів повністю визначається ЛОМ.
Коли Ви користуєтеся робочою станцією, вона майже в усіх випадках поводить себе як автономний ПК. Але тут є чотири відмінності.
На екрані під час завантаження операційної системи з'являються допоміжні повідомлення, які інформують Вас пр те, що мережева ОС завантажується в робочу станцію.
Перед початком роботи Ви повинні повідомити мережевому ПЗ Ваше ім'я користувача або ідентифікаційний номер (ІD) i пароль. Це є процедура входження в систему.
Після підключення до ЛОМ Ви бачите допоміжні літери, що позначають допоміжні дискові накопичувачі, що стали Вам доступними.
Коли Ви роздруковуєте службові записки або повідомлення, вони друкуються на прінтері, який може знаходитись далеко від Вашого робочого місця.
Карти мережевих адаптерів, як і інші карти встановлюються в кожній робочій станції і ФС. Ваша РС посилає запит через мережевий адаптер до ФС і через мережевий адаптер отримує відповідь про те, коли ФС готовий передати чергову частину файлу. Така робота аналогічна копіюванню файлів на диск.
Тільки два мережевих адаптери можуть одночасно обмінюватись інформацією один з одним.
На картах адаптера LANtastic є два роз'єми - один для вхідного, а інший для вихідного кабеля. На картах адаптера EtherNet є Т-образний роз'єм, або 15-контактний роз'єм. Карти з двома і більше типами роз'ємів надають можливість вибору асортименту кабелів.
Адаптер слідкує за чергою в мережі і перевіряє передану інформацію на помилки. Швидкість передачі інформації залежить від типу адаптера.
На сьогодні існують наступні види алдаптерів:
- адаптери ARCnet - одні з найстаріших. Вони мають високу швидкість, але не розпізнають невеликі помилки при установці. Вони є високонадійними, а проблеми, що виникають з адаптерами і кабелями легко діагностуються.
- адаптери EtherNet можуть зв'язувати широкий спектр систем, включаючи UNIX- комп'ютери, Macintosh фірми Apple, ПК фірми IBM. Вони мають три модифікації в залежності від товщини кабеля.
Адаптери Toren Riny найдорожчі, за виключенням оптоволокняних. Їх використовують в мережах з великою кількістю РС при підключенні до великих ЕОМ.
2. Мережеве програмне забезпечення
Мережеве програмне забезпечення встановлюється на жорсткий диск комп'ютерів, що дає можливість персональному комп'ютеру і серверу зв'язуватися в мережі. Мережеві програми можуть бути інтегровані в операційні системи, як у випадку з системами, заснованими на базі UNIX, і майкрософтівськими Windows 9x або Windows NT.
До мережевого програмного забезпечення входять:
операційні системи для контролю над потоком даних черездротові й бездротові лінії зв'язку;
програмне забезпечення для мережевих додатків (що робить можливим доступ до мережі);
програмне

 
 

Цікаве

Загрузка...