WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Методи доступу - Реферат

Методи доступу - Реферат

зіткнення, характерні для CSMA. Саме ця перевага робить мережа застосовної для задач реального часу.
Існує ціле сімейство методів доступу, що виключають зіткнення: це мультиплексирование за часом (TDM) і по частоті (FDM). Тут кожному клієнту виділяється визначений тимчасов чи домен частотний діапазон. Коли настає його часовий інтервал і клієнт має кадр (чи біт), призначений для відправлення, він робить це. При цьому кожен клієнт чекає в середньому n/2 тимчасових інтервалів (передбачається, що працює n клієнтів). При FDM передача не вимагає чекання. Але в обох випадках тимчасові чи інтервали частотні діапазони використовуються клієнтом у міру необхідності і можуть помітний час бути не зайняті (простоювати). Такі протоколи доступу часто використовуються в мобільному зв'язку.
Цікавим різновидом Ethernet є широкополосная мережа типу Net/one. Вона може базуватися на коаксіальному кабелі (сумарна довжина до 1500м) чи на оптичному волокні (повна довжина до 2500м). Ця мережа по багатьом характеристикам аналогічна звичайному ethernet (CSMA/CD) за винятком того, що комунікаційне устаткування передає дані на одній частоті, а приймає - на іншій. Для кожного каналу виділяється смуга 5 Мбит/з (смуга пропущення 6Мгц відповідає телевізійному стандарту). Передбачається 5 передавальних (59,75-89,75 Мгц) і 5 приймаючих (252-282 Мгц) каналів для кожного змережних сегментів. Частота помилок (BER) для мережі даного типу менше 10-8.
Іншою Ethernet-сумісною мережею є Fibercom Whispernet. Мережа має кільцеву структуру (до 8км), смугу пропущення 10Мбит/c, число вузлів до 100 на сегменті при повному числі вузлів у мережі - 1024. Число кільцевих сегментів може досягати 101. Максимальне межузловое відстань - 2км.
Прикладом нетрадиційного типу мережі може служити Localnet 20 (Sytek). Мережа базується на одному коаксіальному кабелі і має повну смугу пропущення 400 Мгц. Мережа поділяється на 120 каналів, кожний з який працює зі швидкістю 128 Кбіт/с. Канали використовують дві 36Мгц-смуги, одна для передачі, інша для прийому. Кожний з комунікаційних каналів займає 300Кгц із 36Мгц. Мережа використовує алгоритм доступу CSMA/CD, що дозволяє підключати до одного каналу велике число мережних пристроїв. Передбачається сумісність з інтерфейсом RS-232. Частота помилок у мережі не більш 10-8.
Фірма Дженерал Електрик розробила мережу gm (map-шина), сумісну зі стандартом IEEE 802.4. Метою розробки було забезпечення сумісності з виробничим устаткуванням різних компаній. Мережа розрахована на роботу зі швидкостями 1, 5 і 50 Мбит/с.
Традиційні мережі і телекомунікаційні канали утворюють основу мережі - її фізичний рівень. Реальна топологія мережі може динамічно змінюватися, хоча це і відбувається звичайно непомітно для учасників. При реалізації мережі використовуються десятки протоколів. У будь-яких комунікаційних протоколах важливе значення мають операції, орієнтовані на встановлення зв'язку (connection-oriented) і операції, що не вимагають зв'язки (connectionless - "нескладні", ISO 8473). Інтернет використовує обидва типи операцій. При першому типі користувач і мережа спочатку встановлюють логічний зв'язок і тільки потім починають обмін даними. Причому між окремими блоками, що пересилаються, даних (пакетами) підтримується деяка взаємодія. "Нескладні" операції не припускають установлення якого-небудь зв'язку між користувачем і мережею (наприклад, протокол UDP) до початку обміну. Окремі блоки переданих даних у цьому випадку абсолютно незалежні і не вимагають підтвердження одержання. Пакети можуть бути загублені, задубльовані чи доставлені не в порядку їхнього відправлення, причому ні відправник, ні одержувач не будуть про це сповіщено. Саме до цього типу відноситься базовий протокол Інтернет - IP.
Для кожної мережі характерний свій інтервал розмірів пакетів. Серед факторів, що впливають на вибір розмірів можна виділити
Апаратні обмеження, наприклад розмір домена при мультиплексу ванні за часом.
Операційна система, наприклад розмір буфера 512 байт.
Протокол (наприклад, число біт у поле довжини пакета).
Забезпечення сумісності з визначеними стандартами.
Бажання зменшити число помилок при передачі нижче заданого рівня.
Прагнення зменшити час зайнятості каналу при передачі пакета.
Нижче приведені максимальні розміри пакетів (mtu) для ряду мереж
Мережа MTU
Байт Быстродействие
Мбит/с
IEEE 802.3 1500 10
IEEE 802.4 8191 10
IEEE 802.5 5000 4
Операції, орієнтовані на встановлення зв'язку (наприклад, протокол TCP), припускають тристороння угода між двома користувачами і провайдером послуг. У процесі обміну вони зберігають необхідну інформацію друг про друга, для того, щоб не перевантажувати допоміжними даними пакети, що пересилаються. У цьому режимі обміну звичайно потрібно підтвердження одержання пакета, а при виявленні збою передбачається механізм повторної передачі ушкодженого пакета. "Нескладна" мережа більш надійна, тому що вона може відправляти окремі пакети по різних маршрутах, обходячи ушкоджені ділянки. Така мережа не залежить від протоколів, використовуваних у субмережах. Більшість протоколів Інтернет використовують саме цю схему обміну. Концептуально TCP/IP-мережі пропонують три типи сервісу в порядку наростання рівня ієрархії:
" "нескладна" доставка пакетів;
" надійне транспортування інформації;
" реалізація прикладних задач.
Деякі з читачів беруть участь у створенні регіональних і тим більше глобальних мереж, за те структура і принципи побудови локальних мереж їм, безумовно, близькі.

 
 

Цікаве

Загрузка...