WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Створення двохвимірних таблиць (на прикладі Access та Word) - Реферат

Створення двохвимірних таблиць (на прикладі Access та Word) - Реферат

Повертаючись до таблиці Особи, відмітимо, що її первинним ключем буде поле ТабНомер. Очевидно первинним ключем таблиці Освіта буде поле КодОсвіти. Тепер настає черга побудови таблиць:
Табл. 3 - Таблиця Особи
Номер поля Назва поля Тип даних Розмір, байт Множина значень
С1 ТабНомер C 4
2 Прізвище C 16
3 Ім я C 12
4 ПоБатькові C 16
5 ДатаНародження D
6 Стать C 1 'Ч';'Ж'
7 КодОсвіти C 1 Значення поля КодОсвіти з таблиці Освіта
Табл. 4 - Таблиця Освіта
Номер поля Назва поля Тип даних Розмір, байт Множина значень
С1 КодОсвіти C 1
2 Освіта C 16
Тут знак С означає первинний ключ.
Побудова та редагування структури таблиць
Для визначення таблиці треба у вікні бази даних (активізація вікна бази даних - F11) натиснути кнопку "Создать" та вибрати той чи інший режим, наприклад, режим конструктор. В цому режимі кожний рядок в верхній частини вікна визначає поле таблиці. Три стовпчики необхідні для визначення поточного поля: назва, тип даних, опис. Тут опис - для необов язкових пояснень. Перед рядком є можливість поставити ознаку первинного ключа за допомогою значка з малюнком у вигляді золотого ключика, що розташований на панелі інструментів. Розмір поля необхідно поставити у частині вікна з назвою "Свойства поля". Щоб забезпечити підстановку значень (в нашому прикладі значення полів Стать та КодОсвіти таблиці Особи) необхідно в стовпчику "Тип данных" знову звернутися до вибору можливих типів і вибрати "Мастер подстановок". Після очевидного діалогу буде забезпечено необхідний вибір значень при формування записів таблиці. Слід відмітити, що характер двох підстановок в даному прикладі різний. Для поля Стать -це підстановка фіксованих значень "М" або "Ж", а для поля КодОсвіти - це підстановка даних поля КодОсвіти таблиці Освіта . Майстер підстановок забезпечує вибір даних серед елементів фіксованих значень або серед значень поля таблиці-довідника, причому для надійності вибору цей процес, як правило, посилюється візуалізацією інших полів таблиці-довідника (в даному випадку при виборі значень поля КодОсвіти візуалізується ще й поле Освіта). Визначення підстановок за рахунок значень полів таблиць-довідників автоматично веде до так званого зв язування таблиць з відношенням "один-до-багатьох".
Якщо первинний ключ користувач не визначив, то MS Access допоможе при необхідности це зробити введенням додаткового поля, значення якого - порядковий номер запису.
Для редагування структури таблиці необхідно натиснути кнопку "Конструктор" вікна база даних, а далі діяти за схемою, що наведена вище.
Зв'язування таблиць
Процес зв язування таблиць може розпочинатись ще на етапі визначення підстановок. Завершує цей процес робота з визначення схеми даних. Ця робота розпочинається з натискання на значок "Схема данных", що розташований на панелі інструментів. В результаті відкривається вікно з такою же назвою "Схема данных", де вже існують графічні образи зв заних при підстановці таблиць. Решта таблиць може бути додана при необхідності. Зв язки між таблицями можна редагувати, видаляти. Для редагування або видалення існуючого зв язку необхідно правою кнопкою миші клацнути по лінії зв язку (графічне зображення зв язку), а далі дотримуватись очевидних дій меню та діалогу. Так, дія "Удалить" означає видалення зв язку (це можна забезпечити і натисканням клавіатурної клавіши DELETE), а дія "Изменить связь" - редагування зв язку. Причому в останній дії передбачено діалог, який містить питання щодо цілісності даних. Якщо забезпечити цілісність (вибір значком "галочка"), то отримаємо зв язок "один-до-багатьох". Якщо між таблицями попередньо ніякі зв язки не встановлені, то встановити іх можна за допомогою лівої кнопки миші: необхідно не відпускаючи кнопки миші з єднати нею відповідні поля. В результаті відкриється вікно "Связи", де необхідно вибрати "Обеспечение целостности данных".
Створення двохвимірних таблиць у Word
Для уставлення в документ таблиці необхідно установити курсор у місці, де повинна починатися таблиця та в меню Таблица вибрати пункт Добавить, потім Таблица. У діалоговому вікні, що з'явилося, слід увести число стовпців і рядків, і натиснути ОK. Для уставлення таблиці також можна натиснути кнопку . У вікні, що розкрилося, розтягнути виділення на необхідне число вічок і натиснути клавішу миші. Усі команди для роботи з таблицями знаходяться у меню Таблица.
Пересування по таблиці здійснюється за допомогою покажчика миші або клавішами: , , ђ, ', Tab (на вічко праворуч), Shift+Tab (на вічко ліворуч). Кожне вічко таблиці розглядається як абзац, і дані у вічках форматуються як абзаци тексту. Для роботи з таблицями зручно користуватися панеллю інструментів Таблицы и границы, яку можна вивести на екран за допомогою кнопки .
При наведенні покажчика миші на верхню лінію таблиці, він перетворюється в чорну стрілку. Якщо в цей момент натиснути мишею, то виділиться один стовпець. Пересуваючи мишею чорну стрільцю, можна виділити відразу декілька стовпців. Рядки таблиці виділяються як рядки звичайного тексту. Для виділення декількох суміжних вічок необхідно натиснути мишею в одне вічко фрагменту й розтягнути виділення на інші.
Коли курсор уведення знаходиться у таблиці, на координатних лінійках з'являються позначки меж стовпців і рядків . При пересуванні цих позначок змінюються розміри відповідних стовпців і рядків. За допомогою прихованого переліку можна вибрати тип вирівнювання тексту у вічках. Кнопка слугує для зміни напрямку розташування тексту у виділених вічках.
Щоб об'єднати декілька вічок в одне, слід виділити їх і викликати команду Объединить ячейки меню Таблица або натиснути кнопку на панелі Таблицы и границы. Для розділення вічка на декілька вічок слід вибрати пункт Разбить ячейки меню Таблица або натиснути кнопку .
Для додавання елементів таблиці (рядків, стовпців, вічок) необхідно виділити елементи, на місці яких необхідно уставити нові та в меню Таблица вибрати команду Добавить, потім - потрібний пункт (Столбцы слева, Столбцы справа, Строки выше, Строки ниже, Ячейки). Для видалення елементів таблиці слід виділити їх та у меню Таблица вибрати пункт Удалить, потім - потрібний пункт (Таблица, Столбцы, Строки, Ячейки).
За замовчанням лінії сітки таблиці мають товщину 0,5 пт. Змінити товщини та вигляду ліній сітки можна декількома способами.
І спосіб:
виділити вічка, обрамлення яких потрібно змінити;
у прихованому переліку Тип линии на панелі Таблицы и границы вибрати тип лінії;
у прихованому переліку Толщина линии - товщину лінії;
якщо натиснути кнопку , з'явиться палітра кольорів, в якій можна вибрати колір обрамлення;
відкрити прихований перелік і вибрати вигляд обрамлення.
ІІ спосіб:
у прихованих переліках панелі Таблицы и границы вибрати тип, товщину і колір лінії;
натиснути кнопку ;
покажчиком миші, який матиме вигляд олівця, вказати початок лінії та розтягнути до її кінця
після натискання кнопки покажчиком миші можна стирати лінії обрамлення.
Щоб залити вічка кольором необхідно виділити їх і у прихованому переліку вибрати колір.
Список літератури
1. Вейскас Д. Эффективная работа с Microsoft Access 7.0 для Windows 95/ Перев. с англ. - СПб.: Питер, 1997. - 848 с.
2. Крамм Р. Системы управления базами данных dBASEII для персональных компьютеров. - М.: Финансы и статистика, 1988. - 283 с.
3. Каратыгин С.А., Тихонов А.Ф., Тихонова Л.Н. Работа в Visual FoxPro на примерах: М: БИНОМ, 1995. - 512 с.
4. .В.Попов, Є.С.Вакал, О.В.Обвінцев, В.В.Личман. Розробка учбових баз даних у MS Access. - Київ, 2001. - 33 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...