WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Обробка числової інформації за допомогою електронних таблиць (на прикладі табличного процесора Microsoft Excel) - Реферат

Обробка числової інформації за допомогою електронних таблиць (на прикладі табличного процесора Microsoft Excel) - Реферат


Реферат на тему:
Обробка числової інформації за допомогою електронних таблиць
(на прикладі табличного процесора Microsoft Excel)
Одним з основних призначень комп'ютера є організація обчислень. Для цього існують такі можливості:
а) використання калькулятора;
б) використання готової проблемно-орієнтованої програми;
в) створення власної програми;
в) використання табличного процесора (системи обробки електронних таблиць).
Кожна з наведених можливостей має свої переваги та недоліки. Так, наприклад, використання калькулятора дозволяє проводити нескладні обчислення, і не вимагає, як правило, спеціальної підготовки. Але функціональний набір та коло завдань, що розв'язуються, обмежені. Проблемно-орієнтовані програми дозволяють розв'язувати досить широке коло завдань, але позбавляє користувача модифікувати проведення обчислень та одержувати результати, не передбачені програмою. Створення власної програми дозволяє реалізувати потреби користувача в розв'язанні завдань але вимагає досконалого знання мови програмування. Найбільш універсальним є використання табличного процесора. Він дозволяє суміщати простоту опрацювання даних з потужними функціональними можливостями програми. Основними можливостями системи табличної обробки даних є:
1) зручне подання вихідних даних та результатів;
2) графічна інтерпретація даних;
3) великий функціональний набір операцій;
4) створення простих баз даних;
5) розширення функціонального набору за рахунок створення власних програм за допомогою вбудованої мови програмування.
Документом табличного процесора є електронна таблиця. Вона являє собою модель структурування, подання та обробки даних в табличній формі. Стосовно Excel електронна таблиця називається робочою книгою.
Microsoft Excel - табличний процесор, програма для створення й обробки електронних таблиць. Ярлик Microsoft Excel має вигляд на мал.1.
Microsoft Excel дозволяє працювати з таблицями в двох режимах:
Обычный - найбільш зручний для виконання більшості операцій.
Разметка страниц - зручний для остаточного форматування таблиці перед друкуванням. Межі поміж сторінками у цьому режимі відображаються синіми пунктирними лініями. Межі таблиці - суцільною синьою лінією, пересуваючи яку можна змінювати розмір таблиці.
Для переходу поміж режимами Обычный і Разметка страниц використовуються відповідні пункти у меню Вид.
Мал.1. Вікно Microsoft Excel
ВІКНО ПРОЦЕСОРА EXCEL
У типовому варіанті вікно Excel має вигляд, наведений на малюнку. Вікно містить ряд типових елементів.
Рядок заголовка (верхній рядок вікна) містить назву програми "Microsoft Excel". Крайня ліва кнопка є кнопкою виклику управляючого меню. Праворуч розміщені відповідно кнопка згортання, відновлення та закриття вікна.
Рядок меню розміщується під вікном заголовка і включає такі пункти:
"Файл" - робота з файлами книг (створення, збереження, відкритті) файлів, друкування файлів книг);
"Правка" - редагування книг;
"Вид" -перегляд книг;
"Вставка" - вставка у аркуші книг малюнків, діаграм та інші типів даних;
"Формат" - форматування книг (встановлення параметрі форматів таблиць);
"Сервис" - сервісні функції (встановлення параметрі настройки Excel);
"Данные" - робота з базами даних;
"Окно" - робота вікнами книг;
'' ?'' - виклик довідкової інформації.
Кожний пункт меню має вертикальне підменю. Для відкриття меню слід натиснути клавішу [Alt] або [FIO]. Робота з меню аналогічна тій що ми розглядали при вивченні Windows. 5. В Word існує ще один спосіб виклику команд. Клацання правою кнопкою миші на виділеному тексті, слові призводить до виведення на екран контекстного меню. Це меню містить команди, які можна застосувати до виділеного об'єкту.
Користувач має змогу відмітити останню введену команду, виконавши команду Правка/Отменить.
Панелі інструментів. Під рядком меню розміщуються звичайно панелі інструментів. Панелі інструментів - це рядок кнопок, при натискуванні на які виконується певна дія. Для натискування кнопки слід клацнути мишею по кнопці. При фіксації курсора миші на кнопці під нею з'являється її назва, а в рядку стану - коротка довідка про призначення кнопки. Ряд кнопок дублюють відповідні пункти меню. Однак користуватись кнопками панелі значно швидше і зручніше. Excel забезпечує користувача декількома панелями" інструментів. Для вибору потрібної панелі слід скористатися командою Вид/Панель инструментов. При цьому на екрані з'явиться вікно діалогу Панелін инструментов, у списку якого можна вибрати необхідні панелі. За замовчуванні ням Excel виводить на екран панелі інструментів Стандартная і Форма-тирование.
Рядок формул. Під панеллю інструментів розміщується рядок формул. Призначення полів цього рядка буде розглянуто пізніше.
Рядок стану. Цей рядок розміщується у нижній частині вікна Excel. У цей рядок виводиться інформація про хід виконання деяких операцій.
Слід відзначити, що загальний вигляд вікна Excel і наявність деяких елементів залежать від параметрів, встановлених командами Сервис/Парамет-рьі і Вид.
Довідкова система. В будь-який момент роботи з Excel користувач може одержати довідку декількома способами. Для одержання довідки про команду або елемент екрана слід натиснути кнопку '' ?'' стандартної панелі інструментів, встановити курсор миші (який при цьому набере форму знака питання) на вибраний елемент і натиснути кнопку миші. Короткий опис кнопок панелі інструментів відображається в рядку стану при установці на них курсора миші. Кожне вікно діалогу також містить кнопку ?, при натискуванні якої виводиться довідка про елемент вікна. Ширші можливості відкриваються при використанні пункту ''?'' основного меню.
Вікно діалогу.
Для виконання деяких команд потрібно вводити допоміжну інформацію. Так, для виконання команди Файл/Открнть необхідно вказати дисковод, каталог та ім'я файла. Для введення такої інформації використовуються вікна діалогу.
Вікно діалогу містить ряд елементів: кнопки, списки, прапорці, пере-микачі, рядки введення. Ці елементи розміщуються за тематичними групами, які називають полями. Групи мають заголовки, що закінчуються двокрапкою. Перехід від групи до групи здійснюється або за допомогою миші, або при: натискуванні клавіші [ТАВ].
В разі введення допоміжної інформації у вікно діалогу здійснюється вста-новлення прапорців і перемикачів, вибір елементів із списка, введення і редагування тексту в полях введення.
В правій частині або внизу вікна розміщені кнопки управління діалогом. Кнопка ОК (клавіша [Enter]) закінчує діалог з підтвердженням усіх змін, після цього Word виконує команду.
Кнопка ОТМЕНА (клавіша [Esc]) анулює всі зміни; діалог закінчується, але відповідна команда не виконується.
Крім кнопки ОК і ОТМЕНА в цьому вікні залежно від призначення конкретного вікна можуть бути й інші кнопки управління діалогом.
Вікна діалогу також мають поля,назви яких закінчуються трикрапкою. При вибиранні такого поля розкривається наступне вікно, в якому також можна встановити певні параметри.
Вікна книг. Робота з аркушами книг.
Документи, що створюються у середовищі Excel, називають книгами. Кожна книга складається з листів таких типів:
" робочі листи або просто листа
" листи діаграм;
" листи макросів;
" листи модулів, написаних мовою Visual Basic
" листи діалогу.
У рамках даного розділу розглядаються тільки листи першій двох типів.
Робочі листи - це електронні таблиці, що складаються з колонок і рядків Максимальне число колонок таблиці - 255, рядків - 16384. Колонки позначаються зліва направо літерами: перші 26 - літерами А ... Z, наступні 26 -
літерами AA-AZ і так далі до останньої, 255 колонки, яка позначається

 
 

Цікаве

Загрузка...