WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Всесвітня виставка "СеВІТ 2001" - Реферат

Всесвітня виставка "СеВІТ 2001" - Реферат

Коломийський коледж комп'ютерних наукРеферат
на тему:
Всесвітня виставка
"CeBIT 2001"
Коломия-2001
Пристрої збереження інформації
На CeBIT була представлена безліч відомих технологій у нової реинкарнации. У перший же день я побачив привід DVD-ROM… з підтримкою True-X. Якщо коротко, ця система дозволяє зчитувати кілька доріжок за один прохід, збільшуючи швидкість зчитування даних з диска при збереженні щодо невисокої швидкості обертання диска. Схема роботи показана на малюнку:
Раніше True-X застосовувався лише в CD-ROM. Однак компанія Infineon розробила спеціальне одночіпове рішення для застосування подібної технології саме в DVD, а компанія Afreey представила DVD-ROM на основі цієї технології з застосуванням цього самого чіпа, що дозволяє домогтися 25х швидкості в режимі DVD і 100х у режимі CD-ROM. Виглядає це так:
Afree випустила аналогічний пристрій і для ноутбуків:
Більш того - представила портативний DVD плеєр з тією же технологією:
А в CD-RW світі і без True-X живеться непогано. Yamaha щосили рекламувала свій CD-RW привід марки CRW2200 з формулою 20/10/40. Новинка використовує систему SafeBurn для запобігання помилок при порожньому буфері і, проте, має буфер 8 Мб. Доступні інтерфейси - IDE і SCSI для внутрішніх моделей; SCSI, FireWire і USB 2.0 для зовнішніх моделей. Як і останні моделі Plextor, ця модель підтримує читання і запис CD-TEXT.
Але навіть 20-швидкісна Yamaha не зрівняється по продуктивності з роботизированою копіювальною станцією LSK DiscJet 7: ви просто заряджаєте її стопкою чистих дисків (до 200 шт.) і дивитеся, як маніпулятор спритно кидає чисті диски в топку чотирьох CD-RW приводів Plextor, а по закінченні запису складає їх праворуч:
Система здатна записувати до 70 CD-R дисків у годину і підключається до комп'ютера, хоча існують і одиночні версії. Ціна поки невідома.
Однак, як показує практика, CD-R(W) - це далеко не єдиний змінний носій великої ємності, доступний широким масам. Популярні пристрої типу Mobile Rack були також представлені, причому у величезній кількості. З найбільш цікавих моделей варто виділити зовнішній Tragant Mobile Rack: замість одного зовнішнього интерфейсного там стоїть Centronics, через який можна підключити один із двох перехідників - FastSCSI чи USB. Що треба, те і поставимо:
Але справжнім писком у переносних пристроях з погляду портативності є, звичайно, MicroDisk Module. Як вам маленька штучка розміром зо три слота IDE, що містить до 128 Мб енергонезалежної флэш-памяти плюс цей самий інтерфейс, що дозволяє просто застромити її в слот і одержати той же вінчестер:
Випускаються ці крихітки у варіантах від 32 до 128 Мб, причому інтерфейс може бути як 40 pin (стандартний IDE), так і 44 pin (компактний IDE). За заявою представників фірми, 128 Мб модуль буде коштувати близько 180$. Галуззю використання цих пристроїв можуть стати промислові комп'ютери, де в умовах вібрацій і температури надійніше буде застосовувати MicroDisk Module, ніж стандартні вінчестери, та й у переносних комп'ютерах вони можуть виявитися більш ніж до речі.
Якщо ж вам необхідно захистити переносний пристрій збереження інформації від стороннього втручання, то на допомогу може прийти продукція фірми LoqWare. Візьміть 2.5" IDE диск і помістите його в модуль LoqDrive 250SP/250SPR, що може підключатися по інтерфейсі USB до будь-якого комп'ютера. Фокус полягає в тому, що інформація на диску шифрується на лету з застосуванням відбитка пальця власника, тобто, навіть якщо диск витягти, прочитати його не удасться. Модуль має убудований сенсор для зчитування відбитків і досить компактний для того, щоб покласти його в чи дипломат портфель:
Система може бути набудована на розпізнавання декількох відбитків. Компанія пропонує рішення і для убудованих у системний блок дисків. Модулі LoqDrive 525SCR і 350SCR встановлюються в 5.25" і 3.5" відсіки відповідно і мають IDE інтерфейс, а усередині містять по одному 3.5" і 2.5" вінчестеру. На відміну від попередньої моделі тут можна проводити додаткову аутентификацию по смарт-карте:
На знімку видний проріз для смарт-карти. Компанія затверджує, що система розшифровки досить могутня, щоб не внести помітних перешкод у роботу з диском.
Якщо ж ви постійно працюєте з Compact Flash, MultiMedia Card чи SD Card, то зверніть увагу на кишеньковий адаптер, що підтримує всі ці три типи карт і приєднується до USB. Ізюминка в тім, що він не має ніяких проводів і за рахунок цього дуже компактний:
Мультимедіа
CeBIT 2001 став стартовою площадкою для всіляких переносних і не дуже пристроїв - тільки самі ледачі не представили МР3 плеєры. Причому чи ледве не самою популярною ідеєю було сполучення CD і МР3 плеєри, так що незабаром можна екати навали дешевих моделей на наш ринок.
З найбільш цікавих моделей хочеться відзначити iRock від First International Digital: від своїх побратимів він відрізняється наявністю режиму Караоке. Тобто на екрані плеера синхронно з відтворенням пісні відображається її текст, при цьому ваш голос записується через вбудований мікрофон. Важко сказати, наскільки така функція буде затребувана в плеєрі (наприклад, спів в автобусі привертає активну увагу навколишніх, хоча хтось, може бути, саме цього і домагається :)). Плеєр працює на картах формату ММС (до 32 Мб - обмаль буде) і має убудований FM Tuner (праворуч).
А от Diva MP3 Player від Daisy Technology вагою всього 39 г (без батарей і карти пам'яті) може не тільки програвати файли з Compact Flash карток, але і використовуватися як переносної диск для файлів, які можна записати в нього по USB:
Крім MP3 опціонально може бути зроблена підтримка AAC і WMA, мається також режим диктофона. Живлячись від однієї батарейки АА, він може працювати до 12 годин.
Виробники МР3 плеєрів нарешті відкрили для себе 80 мм CD-R диски - давно пора, адже це чи ледве не ідеальний компроміс між компактністю і дешевиною одиниця об'єму збереженої інформації. Подібні апарати представили дуже багато компаній:
Модель від Afreey:
Модель від Freecom:
І навіть Samsung:
А от компанія Iomega заявила: "Ми підемо іншим шляхом"! І представила свій HipZip, що використовує для збереження записів 40 Мб диски clik!
Іншим шляхом пішла і Sony. Важко було припустити, що вона зробить МР3 плеєр на чомусь крім Memory Stick:
Ця модель поставляється з 64 Мб Memory Stick, Ni-MH акумулятором, і зарядним пристроєм. Однак крім моделей з Memory Stick були продемонстровані також плееры з 96 Мб вбудованої пам'яті. Sony представила навіть домашній hi-fi центр із підтримкою Memory Stick:
А от Samsung вважає, що для того, щоб мати музичний центр, зовсім не обов'язково його купувати: можна змусити ваш комп'ютер прикинутися музичним центром. Досить установити від так штуку в п'ятидюймовий відсік корпуса:
Після чого задоволення буде забезпечене усім, хто любить слухати і дивитися на домашні центри:
От розкладка елементів керування:
Усередині міститься FM Tuner, DSP з 5 предустановками, 7-полосний графічний еквалайзер і система TriSurround™, призначена для створення об'ємного звуку з використанням 2 фронтальних динаміків. Інтеграція музичного центра в PC майже довершена... хто наступний, може, кофемолка, інтегрована в кулер? :)
Компанія AVerMedia демонструвала свою дуже цікаву pre-production, що на практиці означало заборону на фотографії…але відійти подалі ніхто не заважав :) Відвідувачам був представлений деякий прототип зовнішнього не те TV/FM тюнера, не те блоку оцифровки відео, не те і того й іншого разом узятих за назвою AVerTV Box:
На передній панелі помітна

 
 

Цікаве

Загрузка...