WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Компютерні спецефекти у фільми - Реферат

Компютерні спецефекти у фільми - Реферат

Стін Уинстон (Stan Winston) зі своєю групою художників, скульпторів і техніків створив, як для ILM, так і для інших студій безліч дрібних і великих речей, що фігурували у фільмі.
Стін Уинстон - людина, за плічми якого стоїть створення моделей для фільмів "Хижак" ("Predator"), "Чужі" ("Aliens"), "Кінг Конг" ("King Kong"), "Парк Юрського періоду" ("Jurassic Park"), ну і, звичайно ж "Термінатор" і "Термінатор 2"
Для сцен з морфінгом Т-1000 була створено безліч протезів, що потім були одягнені на Роберта Патрика. Сюди входили руки і пальці, що трансформуються в піки, ножі і леза. Для "ран", що залишаються на тілі Т-1000 від пострілів, був виготовлений цілий набір лійок зроблених із хромованої пінообразної гуми. Під нею був схований пружинний механізм, що миттєво виштовхує гуму вперед для створення "глибини від рани". Знову таки, для Т-1000 створені спеціальні ляльки, що зображують розірвануголову і тулуб Патрика. Механізми, заховані усередині ляльок (названих "голова із соусу" і "людина-крендель"), приводилися в рух за допомогою провідних джойстиків і пристроїв радіоуправління.
Для інших сцен фільму Уінстон також створив більше дванадцяти часткових і повних копій Т-800, включаючи ляльку, що рухається, Шварценегера, що йде по коридору дослідницького центра Cyberdyne Systems і черги куль, що одержує, прямо в обличчя. Крім тулуба, в арсеналі Кемерона були макети частково ушкодженої голови Т-800, призначеної для зйомок фінальної сутички з Т-1000. Користаючись досвідом, накопиченим ще з часів першого "Термінатора", Уінстон змоделював для Шварценегера багатошарову лицьову накладку з очним яблуком, що імітує частину голови Т-800, що видна крізь здерту шкіру "зовнішньої оболонки". Для кошмару Сари Коннор Stan Winston Studios створила ляльку акторки Лінди Хамильтон (Linda Hamilton), а також трохи ляльок дітей.
"людина-крендель"
рука-лезо
накладка з очним яблуком
Т-800 і лялька Сари Конор
Загалом, студія створила більш тисячі різних шаблонів, елементів інтер'єра сцен і також ляльок для фільму.
Про що, власне, мова?
Навряд чи серед читачів знайдуться люди, хоч раз не дивилися "Термінатора 2". Сюжет картини розписувати нема рації, тому обмежимося одним абзацом.
Події фільму розвертаються через 10 років після першого "Термінатора". Бажаючи захистити себе в минулому, Джон Конор (Еді Фарлонг, Eddie Furlong) посилає в минуле перепрограмованого термінатора моделі Т-800 (Арнольд Шварценегер). Але ворог усього людства, мережа Skynet, відправляє в той же час (1995 рік) нову модель термінатора - Т-1000 (людська подоба грає Роберт Патрик), здатного приймати форму будь-якої живої істоти, з яким він контактував. Т-800 знаходить хлопчика, після чого вони звільняють матір Джона, Сару Конор. Потім уся трійця за допомогою вченого Майлса Дайсона (Джо Мортон, Joe Morton) знищує розробки корпорації Cyberdyne Systems, що займається створенням штучного інтелекту і, зрештою, кидає виклик самому Т-1000. У результаті тривалої сутички гине Т-1000, порядком покручений Т-800 приносить себе в жертву щоб уникнути влучення до жадібним ученим і військової, а Сара і Джон Конори залишаються живі і здорові. Погроза повстання машин і ядерної війни, начебто б, зникла, так що можна жити спокійно, у всякому разі, до виходу "Термінатора 3".
"Hasta la vista, baby"
Ще під час зйомок картини була почата робота зі створення готового фільму, для чого довелося обробити біля трьохсот тисяч метрів відеоплівки. В остаточному підсумку був використаний лише 1% від усієї довжини - 3000 метрів відеоматеріалу. Що стосується тривалості фільму, вона склала 2 години 19 хвилин.
Рекламна компанія очікуваного усіма фільму була почата ще до закінчення знімальних робіт. Ліцензування "Термінатора 2" містило в собі: написання роману, за який відповідав письменник Ренделл Фрейкс (Randall Frakes), створення циклу коміксів (Marvel), виробництво іграшкових моделей героїв фільму (Kenner), а також випуск різних чашок, колекційних карт, наклейок, футболок і ін. Компаніями Williams, Bally і Midway були створені автомати для гри в "пінбол", десятки ігрових студій ліцензували світ "Термінатора 2" для створення комп'ютерних і консольних ігор.
У результаті проведених дій, фільм, що вийшов на екрани кінотеатрів 3 липня 1991 року, приніс 200 млн. дол. прибутку тільки в одних США. Світовий прокат склав більш 500 млн. дол. З огляду на, що бюджет фільму склав 82 млн. дол., можна з упевненістю заявити про неймовірний успіх "Термінатора 2". Якщо включити в суму кінопрокату продаж відеокасет, комп'ютерних і відео ігор, а також ліцензії, фільм приніс біля одного мільярда доларів.
Сценарій фільму був визнаний гідним нагороди Рея Бредбері (Ray Bradbury Award) за "Кращий фантастичний сюжет". Ядерний вибух Лос-Анджелеса був визнаний ученими Лабораторії по Дослідженню Атомної Енергії найбільш зробленим і реалістичним вибухом, коли-небудь, створеним для кінематографа. 30 березня 1992 року "Термінатор 2" одержав чотири нагороди Academy Awards. Крім того, фільм "відніс із собою" чотири Оскар у номінаціях: "Кращий макіяж", "Кращий звук", "Кращі звукові ефекти" і, звичайно ж, "Кращі візуальні ефекти". Крім цих нагород, твір Кемерона одержав безліч інших, таких як Saturn Awards, Реорlе's Choice і MTV Movie Awards.
"Термінатор 2" підніс свого режисера, сценариста і продюсера, Джеймса Кемерона на вершину Олімпу кіноіндустрії, відкривши метру дорогу для створення шедеврів "Правдива неправда" ("True Lies") і "Титанік" ("Titanic").
ILM, одержавши Оскар за кращі спецефекти, через якийсь час підписала контракт зі Стівеном Спілбергом (Steven Spielberg) на виробництво комп'ютерної графіки для фільму "Парк Юрського періоду" ("Jurassic Park"), якому буде присвячена наступна частина циклу. Цікаве про Термінатора
Наостанок кілька цікавих фактів. Якщо врахувати, що гонорар Арнольда Шварценегера за "Термінатора 2" склав 15 млн. дол., і взяти до уваги 700 слів, що він промовив у фільмі, виходить, що за кожне слово актору заплатили 21429 дол. Знаменита фраза "Hasta la vista, baby" обійшлася студії Carolco Pictures у 85716 дол. Парадокс, але Шварценегер не був самим високооплачуваним актором у фільмі. Хвилина "зйомок" комп'ютерної моделі Т-1000 коштувала близько 460000 дол., тоді як за цей же час головному герою фільму платили "лише" 200000 дол.
Цілком можливо, що і серед Вас, шановні читачі, є люди, що навчаються акторській майстерності, чи вже є повноцінними акторами й акторками. У такому випадку дозвольте побажати Вам, та й всім іншим, творчого успіху і гонорарів Шварценегера і Т-1000, зрештою, мріяти ніколи не шкідливо.

 
 

Цікаве

Загрузка...