WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Компютерні спецефекти у фільми - Реферат

Компютерні спецефекти у фільми - Реферат


Пошукова робота на тему:
Термінатор 2:
Комп'ютерні спецефекти у фільмі
Грудень 1985 року ознаменувався появою першого комп'ютерного персонажа - "скляного лицаря" з фільму "Молодий Шерлок Холмс" ("Young Sherlock Holmes"), створеного LucasFilm CG.
Родоначальник сімейства комп'ютерних акторів
Фільм "Верба" ("Willow"), що вийшов в 1988 році, став першою кінострічкою, у якій Були використані комп'ютерні спецефекти. Створене фахівцями ILM (Industrial Light & Magic Джорджа Лукаса) програмне забезпечення для морфінгу (перетворення одного тіла в інше) використовувалося для комп'ютерної анімації перетворення козла в жінку.
Успіх "Верби" зіграв ILM на руку: саме підрозділ Лукаса (а не студія Pixar, що також була претендентом) одержав замовлення на створення й анімацію "водяного псевдоструменя" у фільмі "Безодня" ("Abyss"), що вишли в серпні 1989 року. Неймовірно складна комп'ютерна графіка принесла фільму "Оскар" за кращі спецефекти. Крім того, фільм був номінований на три Оскара в інших категоріях.
Морфінг струменя води - чергова перемога ILM у кінематографічних комп'ютерних спецефектів у фільмах
У 1990 році кіноиндустрія піднесла глядачу кілька фільмів, у яких була використана комп'ютерна графіка й анімація. Молода студія Rhythm & Hues створила більш 30 епізодів з фотореалістичними літаками, авіабомбами і димом для фільму "Поле зловмисника" ("Flight of the Intruder"). Інша молода компанія, deGraf/Wahrman, анімувала голову "куркоподобного" робота у фільмі "Робокоп 2" ("Robocop 2"). Фільм "Міцний горішок 2" частиною своїх спецефектів зобов'язаний ILM, що займалася комп'ютерним зафарбуванням окремих елементів у кадрі, а також композицією відеоматеріалу з використанням "синього екрана" як тло.
Останній фільм, на який варто звернути увагу - "Згадати все" ("Total Recall"), що вийшов у червні 1990 року. Для анімації кістяків людей студія Metrolight Studios використовувала техніку "захоплення руху" (motion capture). Пізніше фільм був визнаний гідним нагороди Academy Award у номінації "Кращі спецефекти".
Кадр комп'ютерного рентгена з фільму "Згадати все"
Комп'ютерна графіка й анімація у всіх перерахованих вище фільмах (за винятком, хіба що, "Безодні") була еволюційною. Чергова революція відбулася в 1991 році з виходом фільму "Термінатор 2: Судний день" ("Terminator 2: Judgment Day"), що покорили мільйони глядачів і відразу став класикою фантастичного кінематографа.
Леонардо Так Вінчі сучасного кінематографа
Захоплення 15-річного Джеймса Кемерона (James Cameron) кінофільмами почалося з перегляду шедевра Стенлі Кубрика (Stanley Kubrick) - картини "2001: Космічна одіссея" ("2001: A Space Odyssey"), що зробила на майбутнього режисера неймовірне враження: "Я переглянув її десять разів, тому що не міг зрозуміти, як же їм удалося зробити ТАКЕ". З цього моменту Кемерон захоплюватися науковою фантастикою, а також почав створювати мініатюрні моделі для їхнього використання у своїх власних фільмах, що він знімав на 16-мм аматорську камеру свого батька.
Творець культових фільмів: "Чужі", "Термінатор", "Титаник" - Джеймс Кемерон
На жаль, подальший період життя Кемерона ніякого відношення до кіноіндустрії не мала, та й самому Джеймсу було не до її. Бажання створювати фільми нагадало про себе після виходу картини "Зоряні війни. Епізод IV: Нова надія" ("Star Wars. Episode IV: A new hope"). "Саме такий фільм я хотів би зняти", - згадує режисер.
Почавши захоплюватися спецефектами, Кемерон разом із двома своїми друзями власноручно створював різне устаткування. Через два роки відділом спецефектів Джеймса, що знаходиться в той час у вітальні його будинку, був створений 10-хвилинний фільм, що став "пперепусткою" для прийняття Кемерона в кіностудію New World Pictures.
Через якийсь час починаючому режисеру доручили зайнятися створенням фільму "Піранья 2: Нерест" ("Piranha II: The Spawning"). Зйомки кінокартини були дуже важкими), доходило до того, що Джеймсу приходилося власноручно виготовляти гумові копії піраній), до того ж наприкінці робіт над фільмом італійський продюсер, Овидио Ассонитис (Ovidio Assonitis), відсторонив Кемерона від монтажу знятого матеріалу. Слова продюсера не стали перешкодою для Джеймса, і він таємно, немов Леонардо Да Вінчі, проникаючи щоночі в кіностудію, поодинці зробив повторний монтаж картини.
Зрештою, Кемерон одержав урок, що ніколи не буде забутий. "Цей фільм зробив мене недовірливим до будь-якої людини, що володіє владою при створенні кінофільму", - говорить режисер. Проте, саме "Піранья 2" розвила неймовірну завзятість і залізну витримку майбутнього метра кіноіндустрії, що і стали ключем до появи наступних його картин-шедеврів.
Конвеєр блокбастерів
Позабутий усіма Кемерон, живучи в Римі, придумав історію про робота-убивцю, що бореться проти людей у майбутньому. Один раз він побачив її у своєму сні, і ця сцена дуже чітко запам'яталася в його голові. "Я намалював ескіз Термінатора, дуже схожого на фінальну версію у фільмі, що крадеться за пораненою дівчиною", - говорив він.
Незважаючи на те, що створений ескіз не сподобався агенту Кемерона, він почав писати сценарій, у якому були з'єднані наукова фантастика і людські відносини, узяті з його власного життя. Результат був проданий продюсеру Гейл Енн Херд (Gale Anne Hurd) за 1 долар з однією лише умовою: Кемерон буде режисером фільму.
Фільм "Термінатор" ("Terminator"), прем'єра якого відбулася 24 жовтня 1984 року, моментально став класикою фантастики. Знятий з дивно низьким бюджетом - 6,5 млн. дол., фільм приніс 38,4 млн. дол. прибутку лише в одній Америці, і 100 млн. дол. по усьому світі. Завдяки "Термінатору", Кемерон став знаменитим.
Не бажаючи зупинятися на досягнутому, Джеймс зайнявся написанням сценаріїв до фільмів "Рембо: Перша кров" ("Rambo: First Blood") і "Чужі" ("Aliens"). Режисером останньої картини став сам Кемерон. І знову завзятість метра не сповільнило принести свої плоди:, що вийшов на екрани кінотеатрів у 1986 році фільм "Чужі" приніс 83 млн. дол. (180 млн. дол. по усьому світі), став власником двох Оскаров і був номінований на сім нагород Academy Awards.
1989 рік ознаменувався виходом фільму "Безодня. Одному з найбільше технологічно важких у створенні фільмів (неймовірні підвідні зйомки, чудова комп'ютерна графіка і спецефекти), "Безодні" не позивало повторити успіх "Чужих". Мало кому зрозумілий кінець фільму (варіантів кінцівки в процесі зйомок було три, одна неімовірніше іншої), а також затримки з появою на екранах кінотеатрів викликали хвилю критичних відкликань. У результаті фільм, на виробництво якого було витрачено, по різних джерелах, від 40 до 60 млн.

 
 

Цікаве

Загрузка...