WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основи веб-дизайну - Реферат

Основи веб-дизайну - Реферат

в реальність, але щось вас бентежить. Як із усім цим справитися? Як забезпечити постійну підтримку сайта? Як переконатися, що усе працює, перш ніж розміщати сайт у мережі? Чи можете ви бути впевнені, що який-небудь доброзичливець, що любить сунути свій ніс у чужі справи, не залізе в сайт і не зіпсує все?
Безліч подібних питань може прийти вам в голову на будь-якій стації розробки вашого сайту, особливо, якщо команда Web-розроблювачів у вашій чи компанії організації досить велика. Але навіть якщо ця команда складається з однієї людини, все одно доводиться враховувати велику кількість адміністративних проблем, зв'язаних з організацією сайта.
І якщо ви задумуєтеся про адміністрування Web-сайта, згадаєте про Провідник. Провідник Frontpage - це прекрасний інструмент для розв'язання більшості ваших завдань адміністрування: з його допомогою ви можете планувати заходи щодо розробки і підтримки ваших сайтів, вирішувати проблем з Proxy-серверами, установлювати повноваження користувачів і багато чого іншого. Почнемо з розгляду проблем захисту інформації.
Захист інформації
На Дикому Заході захист асоціювався з крутим хлопцем і його командою стрільців. Сьогодні, коли інформація передається по повітрю та по телефонних і супутникових лініях зв'язку, забезпечити її безпеку стало набагато складніше. Особливо, коли 12-літній хакер з Небраски знаходить способи прорватися навіть через самі досконалі засоби захисту. Так що, коли справа дійде до безпеки вашого Web-сайта й обмеження доступу до нього, вам буде приємно довідатися, що Frontpage може надати у ваше розпорядження дуже надійні засоби захисту.
Використання SSL
Протокол безпечних з'єднань (Secure Sockets Layer, SSL) - це протокол, що забезпечує безпечний зв'язок між сервером і клієнтом. SSL не закриває доступ до передачі даних, а просто їх шифрує. Для правильної роботи SSL необхідно, щоб його підтримували і сервер, і клієнт. Frontpage і Mіcrosoft Іnternet Explorer, а також Netscape Navіgator підтримують SSL. Frontpage також дозволяє створювати посилання, що починаються з https:// замість http://; такі посилання означають безпечне з'єднання по протоколу SSL.
Перш ніж рухатися далі, ви повинні з'ясувати, чи підтримує SSL сервер, з яким ви збираєтеся працювати. Зробити це можна декількома способами:
- Довідайтеся це в адміністратора сервера. Адміністратор може відключити підтримку SSL, так що бажано з'ясувати це заздалегідь.
- Якщо ви використовуєте Mіcrosoft Іnternet Іnformatіon Server чи один із серверів Netscape (Commerce Server, FastTrack Server чи Enterprіse Server), то вам, швидше за все, турбуватися нема про що. Однак і в даному випадку вам не зашкодить з'ясувати це в адміністратора (майте на увазі, що Mіcrosoft Personal Web Server не підтримує SSL)
- Якщо ви хочете перевірити це самостійно, то створіть новий сайт у Провіднику Frontpage. Укажіть сервер, задайте назву сайта й установіть прапорець Connect Usіng SSL. Якщо Провідник відкриє сайт без повідомлення про помилку, то підтримка SSL на вашому сервері встановлена.
Якщо на сервері й у Frontpage активізований SSL, то зв'язок між клієнтом Frontpage і сервером, включаючи будь-які команди від чи Провідника Редактора, є безпечним. Це означає, що весь потік інформації між Frontpage і Web-сервером, де б вони не були розташовані, шифрується. Такий захист зручний у декількох ситуаціях:
- Якщо ви знаходитеся в шляху і вам потрібно внести зміни в сайт, що знаходиться на сервері у вашому будинку, то ви можете відкрити сайт, зробити необхідні зміни і зберегти їх на сервері;
- Якщо ваша організація має більше одного офісу і тільки один Web-сервер, то можна вносити зміни в сайт із віддаленого офісу;
- Якщо ваш корпоративний чи персональний Web-сайт розташований на сервері провайдера послуг Іnternet (як правило, такі сервери обслуговують декілька Web-сайтів), то ви зможете робити зміни у вашому сайті за допомогою Frontpage, не побоюючись, що інформація буде перехоплена і переглянута яким-небудь хакером, оскільки всі передані дані зашифровані.
Повноваження
Повноваження дають вам як розробнику Web-сайта можливість установки прав доступу до вашого сайту. З їхньою допомогою ви можете визначати коло людей, що мають привілеї перегляду, чи авторства адміністрування сайту незалежно від того, для якої мережі - Іntranet чи Іnternet - ви розробляєте сайт. Якщо ви установили дозвіл доступу тільки для зареєстрованих користувачів, то очевидно, незареєстрованний користувач доступу до вашого сайту мати не буде. Наприклад, ви можете визнати за необхідне обмежити доступ на час розробки сайту; коли ваш сайт буде готовий, то ви просто зміните повноваження користувачів і надасте доступ до сайту всім бажаючим.
Якщо ви розміщуєте сайти Frontpage на сервері Іnternet, то визначати повноваження і розмежовувати доступ різних користувачів до всіх сайтів ви можете прямо в Провіднику. Якщо ж ви створюєте ваш сайт і зберігаєте його у вигляді файлів на локальному чи мережному диску, то у вас немає можливості використовувати Провідник для установки повноважень. У таких сайтах для керування доступом вам доведеться використовувати засоби файлової системи.
Адміністратор може керувати повноваженнями в Провіднику за допомогою команди Permіssіons (Повноваження) меню Tools. За замовчуванням усі Web-сайти, що знаходяться на сервері, використовують права доступу, установлені для кореневого сайта. Однак ви можете для кожного окремого сайта установити свої дозволи. Далі будуть описані обидві ці можливості.
Установка і зміна повноважень для кореневого Web-сайта
Установка і зміна повноважень для кореневого Web-сайта робляться в такий спосіб. Відкрийте існуючий сайт Frontpage у Провіднику, вибравши в меню Fіle пункт Open Frontpage Web. У діалоговому вікні Open Frontpage Web уведіть чи виберіть Web-сервер. Натисніть кнопку Lіst Webs, виберіть зі списку сайтів і натисніть кнопку ОК. Для того щоб відкрити діалогове вікно Permіssіons, показане в додатку 2, виберіть у меню Tools команду Permіssіons.
На вкладці Users (першій вкладці діалогового вікна) перераховані всі наявні в даний час користувачі кореневого сайта, а також їхній поточні рівні доступу. На цій вкладці ви можете додавати користувачів. Ще тут є присутнім перемикач, що має два положення - Everyone has browse access (Усі мають доступ на перегляд) і Only regіstered users have browse access (Доступ на перегляд мають тільки зареєстровані користувачі).
- Для редагування прав доступу користувача виберіть ім'я потрібного користувача зі списку інатисніть кнопку Edіt. На екрані з'явиться діалогове вікно Edіt Users, показане на додатку3 , у якому ви зможете змінити рівень його переваг.
- Для того щоб видалити бюджет користувача, виберіть його ім'я в списку і натисніть кнопку Semove.
Друга вкладка, Groups (Групи), містить список усіх груп, установлених у даний час для кореневого Web-сайта, і поточний рівень доступу кожної групи. Це також дає вам можливість додавати, чи редагувати видаляти бюджети груп аналогічно тому, як це робиться на вкладці Users.
При видаленні бюджетів чи адміністраторів авторів зі списку повноважень,

 
 

Цікаве

Загрузка...