WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Основи веб-дизайну - Реферат

Основи веб-дизайну - Реферат

вашому сайті? У відношенні кожної порції інформації, кожної картинки і кожної деталі запитаєте себе, як відреагує на це ваша аудиторія.
Використовуйте елементи, що швидко завантажуються. Причина номер один, чому люди швидко ідуть із сайту (чи не відвідують його зовсім) - занадто довге завантаження інформації. Великий обсяг графічних файлів викликає бажання якось уплинути на хід подій, і найпростіше - це натиснути на кнопку Stop, зупинивши завантаження. Зробіть ваш сайт візуально привабливим. Ви, безсумнівно, бачили в Іnternet чимало нудних сайтів. Що ж робить їх нецікавими? Можливо, недолік кольору і розмаїтості тексту, заголовків? Ви, імовірно, бачили також безладні й еклектичні сайти, у яких використовується занадто багато різних шрифтів чи розмірів, занадто багато кольорів. Створюючи свій власний сайт, пам'ятайте, що продумане форматування сторінок наблизить вас ще на один крок до заповітної мети.
Не намагайтеся розмістити все на одній сторінці. Будьте уважні, не перевантажуйте свої сторінки занадто великою кількістю інформації. Усі ми знаємо, що письменники люблять писати, а дизайнери-графіки - малювати ефектні картинки. Ваше завдання як розробника сайту - створити тонку гармонію між цими двома дуже різними групами людей. Постарайтеся встановити рівновагу між текстовою й образотворчою інформацією. Думайте про тих, хто буде читати ваші сторінки; думайте про те, як важко сприймається велика кількість тексту на екрані комп'ютера, і наповнюйте ваші сторінки вмістом відповідно до цього. Спробуйте додати порожній простір, збільшуючи поле сторінки, чи використовувати табличне розміщення тексту. Розміщаючи на сторінках графіку, майте на увазі її реальне значення: чи служить вона основній меті, чи працює тільки як прикраса? Але при цьому не забувайте, що іноді красива графіка сама по собі може бути метою. В ідеалі кожен Web-сайт повинний добре виглядати, містити корисну інформацію і бути зручним для перегляду.
Ми схильні думати, що наш сайт обов'язково буде помічений тією аудиторією, якій він адресований; однак тут дуже легко прогадати. Щоб уникнути цього, будьте скромніші і постарайтеся заздалегідь показати план і зміст вашого сайту як можна більшій кількості людей, особливо потенційним членам вашої аудиторії. Цей дуже важливий крок часто ігнорують.
Розумно організуйте вміст. Можливо, вам знайоме твердження, що зміст первинний, а форма вторинна? І це правда, але форма подачі змісту теж важлива. Скільки разів при відвідуванні чергового сайту ви говорили собі: "Тут немає нічого цікавого"? Можливо, десь глибоко всередині і лежить щось коштовне, але знайти це щось можна, лише випадково на нього наштовхнувшись. Якщо у вас є інформація, що, як ви вважаєте, ваші відвідувачі повинні побачити, не ховайте її в середину сайту. Зробіть важливу інформацію настільки легко доступною, наскільки це можливо. Не забувайте, що ваш сайт буде мати, як видно, не один рівень вкладеності. Вторинний матеріал упорядковуйте по групах взаємозалежної інформації. Припустимо, наприклад, що ви створюєте інтерактивний каталог музичного магазину. Ви б помістили в один список і джазові компакт-диски, і записи рок-груп? Зрозуміло, що ні. Це, звичайно, дуже простий приклад, його зміст у тім, що, розглядаючи усю вашу інформацію в термінах відповідних категорій, ви набагато краще зможете організувати свій сайт.
Передбачте на сайті кнопки навігації. Більшість розробників використовують кнопки, що адресують до різних розділів сайта. Ці кнопки, як правило, присутні на всіх сторінках сайту і, звичайно, розташовані щільною групою в тому самому місці сторінки. Однаковість і компактність їхнього розташування істотно спрощують перегляд вашого сайту. Користувачу досить просто натиснути кнопку, щоб перейти в інший розділ сайта.
Нижче перераховані деякі рекомендації, що стосуються планування кнопок навігації:
- Обов'язково повинна бути кнопка, за допомогою якої користувачі могли б повернутися назад до початкової сторінки. Якщо ваш користувач забрався на п'ять рівнів усередину, то треба надати йому можливість одним натисканням кнопки повернутися на першу сторінку. А якщо він загрузне, натискаючи кнопку Back у своєму браузері, то, швидше за все, він дуже швидко піде з вашого сайту і більше ніколи не повернеться. Іншими словами, не покладайтеся на навігаційні здібності браузера користувача, обов'язково додайте ці можливості на свій сайт.
- Будьте готові до того, що в деяких відвідувачів вашого сайту відключений перегляд графіки в браузері. Дуже корисно поряд із графічними кнопками навігації мати і їхню текстову версію. Тим самим для перегляду вашого сайту користувач зможе вибрати зручний для нього варіант. Не сумнівайтеся: пройде ще чимало часу, поки на Web-сторінках залишаться тільки графічні кнопки.
Отже, постарайтеся максимально спростити переміщення по вашому сайту. Розробляючи сайт, запитайте себе, між якими крапками варто навести мости. Від відповіді на це питання багато в чому буде залежати, наскільки легким і захоплюючої буде подорож по вашому сайту.
Скористайтеся картою навігації Провідника Frontpage. Карта навігації (Navіgatіon vіew) може виявитися особливо корисною, коли у вас виникнуть труднощі із представленням інформації. Почніть роботу з головної сторінки і йдіть усередину. Це візуальне представлення допоможе вам "побачити" уміст вашого сайта, більш ясно організувати його й уникнути глобальних змін при модифікації сайта. Ви більш чітко зможете уявити собі структуру вашого сайту і, можливо, у вас з'являться нові ідеї по його покращенню.
Ретельно протестуйте свій сайт. Існує цілий ряд різних Браузерів, і в кожнім з них ваш сайт може виглядати по-різному. Перевірте роботу вашого сайта, використовуючи якнайбільше різних браузерів, при цьому на різних платформах (як мінімум, Wіndows 95, Wіndows NT, UNІХ і Macіntosh) і при різних швидкостях модему. Нерідко кнопка навігації, поміщена вами в кут сторінки, у якому-небудь браузері виявляється посередині вікна; такі речі трапляються кругом. Досвідчені Web-дизайнери перевіряють у своїх сайтах кожну сторінку і кожне посилання в декількох різних браузерах. Усі зв'язки всередині вашого сайту ви зможете легко перевірити за допомогою команди Verіfy Hyperlіnks (Перевірити гіперпосилання) чи протоколу стану гіперпосилань (Hyperlіnk Status Vіew) Провідника. Інший гарний спосіб перевірки вашого сайта - це операція Prevіew Іn Browser (Попередній перегляд у браузері) у Редакторі. Вона дозволить вам візуально досліджувати вашу сторінку в будь-якому браузері, установленому на вашому комп'ютері і при різних розмірах вікна. Наприклад, якщо ви звичайно працюєте в дозволі 1024х768, то ви зможете в очі побачити, як ваша сторінка буде виглядати в дозволі 640х480.
Якщо ви добре ставитеся до своєїаудиторії, то ви надасте відвідувачам можливість легко знаходити інформацію на вашому сайті. За допомогою Frontpage Search Component (Пошукового Компонента Frontpage) ви зможете оснастити свій сайт повним механізмом пошуку.
Керування Web-сайтом
Ви непогано потрудилися, плануючи і розробляючи ваш Web-сайт, і от, нарешті, робота підійшла до завершення. Ви приступаєте до етапу втілення ідеї

 
 

Цікаве

Загрузка...