WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаІнформатика, Компютерні науки → Антивірусні програми - Реферат

Антивірусні програми - Реферат

перехоплюючи звертання антивірусної програми, до заражених ділянок диску і направляючи її на незараже'ні. Вірус перехоплює вектор переривання int 13h. Ця технологія використовується, як у файлових, так і в завантажувальних вірусах.
o Віруси "мутанти" ("привиди") або поліаморфні (polimorphic) - не мають постійної сигнатури (машинного коду), за якою можна було б виявити вірус.
o Загальні засоби захисту інформації, які діють також і як страховка від фізичного пошкодження магнітних дисків неправильно працюючих програм, або помилкових дій користувачів.
o Профілактичні заходи, які дозволяють зменшити ймовірність зараження вірусом.
o Спеціалізовані програми для захисту від вірусів.
Існують два основні різновиди загальних засобів захисту.
Копіювання інформації - створення копій файлів і системних ділянок дисків. Для резервного копіювання можна використати, наприклад, реквізит Windows 95 - Microsoft BackUp, чи інші програми, які копіюють інформацію на інший диск, або носій інформації (стример, CD-R та ін.). У випадку необхідності створення копіїї системної ділянки диску слід використовувати, наприклад, програму Rescue Disk з пакету Norton Utilities.
Розмежування доступу перестерігає несанкціоноване користування інформацією, зокрема захист від зміни програм і даних вірусами, неправильно працюючими програмами та помилковими діями користувачів.
До профілактичних заходів відносять загальні правила використання дискет та загальні правила роботи в комп'ютерних мережах. Перш за все необхідно користуватись ліцензійними дисками. Хоча в історії відомо багато випадків коли й з ліцензійними програмами потрапляли віруси. Так, наприклад, той же вірус Funlove в 2000 році поширювався із офіційного сайту Hewlett-Packard разом із драйверами принтерів. Інформацію, що поступає через мережу та з дискет обов'язково потрібно перевіряти на наявність вірусів спеціальними програмами. Завантажувати через певні періоди часу (наприклад, раз в тиждень) антивірусні програми, для тестування дисків вінчестера та оперативної пам'яті на наявність вірусів.
Не дивлячись на те, що загальні засоби захисту інформації та основні правила профілактики дуже важливі для захисту від вірусів, все ж тільки їх недостатньо. Необхідно також застосовувати спеціалізовані програми для захисту від вірусів. Ці програми можна поділити на декілька видів.
o детектори - дозволяють знайти файли, заражені яким-небудь одним, наперед відомим нам вірусом, або одним з багатьох відомих вірусів;
o вакцини (іммунізатори) - модифікують (інфікують) програми і диски таким чином, що це не відображається на роботі програм. Після цього вірус, від якого виконується вакцинація, вважає ці програми або диски вже інфікованими і повторно їх не заражає;
o лікарі (фаги) - лікують заражені програми або диски "викусуючи" із заражених програм тіло віруса, тобто відновлюючи програму в тому стані, в якому вона була до зараження вірусом;
o ревізори - спочатку запам'ятовують стан інформації (розмір, дату і час створення) і системних ділянок дисків, а потім порівнюють його з поточним. При виявленні невідповідностей про це повідомляється користувачу;
o лікарі-ревізори - це гібриди ревізорів і лікарів, тобто програми, які не тільки помічають зміни в файлах і системних ділянках дисків, але й можуть у випадку виявлення змін вилікувати заражені файли;
o фільтри (монітори) - резидентні програми для захисту від вірусів, які поміщаються резидентно.
2.2. Огляд антивірусних програм
Темі боротьби з комп'ютеними вірусами в світі приділяється багато уваги. Багато великих та малих компаній займаються розробкою нових та ефективних програм для захисту ПК від вірусів. Найбільш впливовим і авторитетним показником ефективності антивірусних програм є рейтинг, який щомісяця проводить міжнародний комп'ютерний журнал Virus BuSettin (Англія).
Проводяться тестування, при яких антивіруси встановлюються в однакових умовах на заражені різними типами вірусів комп'ютери і визначається відсоток виявлених та знешкоджених ними вірусів. Тестування проводиться по таких основних категоріях, як wild ("дикі") віруси (див. розділ 1 даної частини посібника), макровіруси, поліморфні та стандартні. При тестуванні враховуються також такі параметри як швидкість роботи програми, її вартість та зручність інтерфейсу. Сама участь антивірусної програми в тестуванні вже є великим визнанням для неї.
Розглянемо тепер деякі з програмних продуктів, що постійно займають в цьому рейтингу високі місця, а отже є найбільш ефективними та надійними щодо захисту Вашого ПК від комп'ютерних вірусів.
Dilague Science Doctor Web (Dr. WEB)
Програма Doctor Web (спрощено Dr.WEB) один з кращих в світі антивірусів, розроблений вперше для DOS у 1992 році російським програмістом Ігорем Даніловим та керованою ним компанією "Диалог-Наука" (Санкт-Петербург). В другій половині 90-х розроблено також версії з графічним інтерфейсом для Windows. Від самого початку свого існування по сьогоднішній день програма залишається одним із лідерів серед антивірусних програмних продуктів. Вона неодноразово отримувала нагороди від від Virus Bulettin за 100% виявлення вірусів різних типів.
DrWeb визнаний програмою із найшвидшим алгоритмом роботи серед всіх антивірусів, що беруть участь в тестуваннях Virus Bulettin. Крім цього, DrWeb приваблює користувачів дуже простим і зручним інтерфейсом, невеликими вимогами до ресурсів ПК та простотою у встановлені програми. Програма дозволяє перемикати інтерфейс між англійською, російською та німецькими мовами.
DrWeb є поліфагом, що здатний "читати" та лікувати архіви, знешкоджувати завантажувальні та Stelth-віруси. Програма DrWeb завжди славилась надзвичано потужним та своєрідним алгоритмом еврістичного аналізу, що дозволяє виявляти і знешкоджувати поліморфні віруси краще за інші антивірусні програми.
Antiviral toolkit pro by Eugene Kaspersky (AW)
Цей антивірус розроблений корпорацією КАМІ (Москва) (пізніше - компанія "Лаборатория Касперского"), не менш популярний ніж комплект фірми "Диалог Наука", а в країнах західної Європи він значно випереджає по популярності Dr. Web. AVP є поліфагом і в процесі роботи перевіряє оперативну пам'ять і файли, в тому числі архівні та упаковані, а також Master Boot Record та завантажувальний сектор (Boot record). Особливо висока ефективність роботидосягається при пошуws макровірусів.
Як і Moron Antivirus пакет AVP містить резидентий модуль-фільтр для моніторингу оперативної пам'яті та операцій копіювання і запису на диск. Причому, він займає дещо менші ресурси ОП ніж Norton Antivirus.
Програма підтримує автоматичне обновлення антивірусних баз даних через Internet. Причому нові їх версії з'являються переважно раз в тиждень.
Пакет AVP озброєний еврістичним сканером, що має декілька режимів сканування - в стандартному режимі перевіряються тільки "точки входу", тобто місця, в яких починається обробка програми системою, в той час, як в режимі надлишкового сканування проходить повна обробка вмісту досліджуваних файлів. Правда, самі творці рекомендують включати зайве сканування лише у тих випадках, коли стандартний режим не виявляє вірусів, а "дивні явища" (у вигляді самовільних перезавантажень, уповільнення роботи програм і т.д.) не зупиняються. При надлишковому скануванні процес перевірки збільшується в кілька разів, і до того ж трапляються випадки, коли після завершення роботи пошкодженими виявляються неінфіковані файли. Особливістю цього антивіруса є також його здатність до самолікування.

 
 

Цікаве

Загрузка...